Karoq & konkurence s automatem do 800k Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mimous 26. 4. 2022 09:00

Ahoj,
řešil jsem včera s tetou výběr auta. Vybrala si teda blbé období, ale co se dá dělat, když staré auto dodělává.

Její přání je auto ve třídě Karoqa (je to takový odrazový bod), tedy vyšší s použitelným kufrem.
Podmínkou je automatická převodovka a parkovací senzory vpředu + vzadu, ideálně aspoň zadní kamera.
Buď by objednávala nové do výroby či vzala skladovku. Předváděčka nebo roční jen ve chvíli, kdy by tam byl opravdu podstatný cenový rozdíl.
Vzhledem k jejímu využití na občasné cesty spíš benzín.

Z aut, která mě napadla, že by splňovala.
Benchmark: Karoq Ambition 1.5 TSI DSG + metalíza + klima paket + paket snadné parkování + rezerva je nějakých 786k Kč ceníkovka.

Na jaká auta by se měli ještě podívat?
Napadá mě Tucson, 3008, ... co dalšího?
Ateca má kombo benzínu s automatem až ve vyšších výbavách, VW je cenově úplně mimo a Sportage taky trochu nad limit. U Kugy jsem na kombinaci benzín s automatem nenarazil.
mimous
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 4. 2022 09:09

Sportage

Aha to tam máš. Tak co CX-30? Ta je teda o chlup menší.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 26. 4. 2022 09:15

Jen nadhodím pár dalších podobných, budeš muset kouknout, jestli se vejdou s výbavou a cenou do limitu: Korando, X-trail, CR-V (lehce přes 800k).
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 26. 4. 2022 09:15

Arkana?
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 4. 2022 09:18

O trochu menší S-cross začíná s AT pod 600kkč. Pokud by se to zdálo zajímavý, doporučuju vyrazit k dealerovi co nejdříve, kombinace 1.4 boosterjet mildhybrid s automatem bude končit, nahradí ho fulhybrid s 1.5 atmo už snad letos v létě.
Za 7kil je to i ve čtyřkolce.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 26. 4. 2022 09:19

Arkana je vynikající nápad.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 4. 2022 09:20

Ještě fotka, kdyby někdo nezaznamenal, že je nová generace.

Obrázek
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 26. 4. 2022 09:54

Treba by se libil SsangYong?
Ted nevim, jak je to velikostne, tak si muze vybrat, tete by stacilo i to mensi?
https://www.ssangyong.cz/files/cenik-ti ... -03-01.pdf
https://www.ssangyong.cz/files/cenik-ko ... -03-01.pdf
Naposledy upravil maXX_CZ dne 26. 4. 2022 09:55, celkově upraveno 1
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 26. 4. 2022 09:55

Suzuki nemá?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 4. 2022 10:30

Koukám, že jsem to nenapsal pro všechny dost srozumitelně. Suzuki S-cross.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 4. 2022 10:41

Sousedi na chajdě si to na starý kolena teď koupili.
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 26. 4. 2022 13:22

Za mě nový Karoq. Po fl je to moc pěkné auto, fakt se zadařilo. Starý jsem nemusel, fl vypadá suprově. 1.5 TSI moc nežere a DSG ve sportu je s tím celkem fajn. Jen bacha na to, jestli není s autem zvyklá nějak manévrovat v kopci, ať ji to DSG nevytrestá. Ideálně fakt vyzkoušet, pokud s DSG nejela.

Tuscon asi umí vyjít na rozumné peníze, ať jde určitě omrknout. Mě by se líbila víc Sportage, ale ta je asi nad limit jak píšeš. Zase je tam ale záruka 7 let, pokud teta na záruky je. U obou bude asi v porovnání s TSI vyšší spotřeba.

Peugeoty ať jde omrknout už jen kvůli tomu automatu s hydroměničem. Kdyby se jí projevem nelíbilo DSG na to popojíždění při parkování, tak stojí za to vyzkoušet toho francouze.

A když už je doporučován S-Cross (který má myslím taky hydroměnič), který stojí za to taky omrknout, tak může u Peugeota vyzkoušet 2008, která je stejně velká.

Arkana mě třeba vůbec nezaujala, ale když už jsme u tohohle druhu techniky, tak určo nový Nissan QQ, ten by se do té cenovky mohl vejít a 1,33 je super.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 4. 2022 13:36

kurtoid píše:Za mě nový Karoq. Po fl je to moc pěkné auto, fakt se zadařilo. Starý jsem nemusel, fl vypadá suprově.


Je neuvěřitelný jak moc ho dokázali změnit v rámci pouhýho faceliftu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 26. 4. 2022 13:40

Tvl ja to ledva rozoznam.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 26. 4. 2022 13:45

No je vidět, že tahle nová třída zvysenych hecbeku jde už mimo me. Krom Karoqa si nevybavim ani jedno
VW Golf VIIIC 1.5 eTSI 110kw
Ford Fiesta ST 1.5 EB 147kw
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků