Zánovní auto do 250k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod vvss 24. 2. 2022 21:45

Čaute! :-)
Začínám vybírat nějaké auto na víkendové výlety. S nákupem zatím nespěchám - ne dříve jak za 2 měsíce. Cenově okolo těch 250k. Požadavků v podstatě moc nemám:
- spolehlivé - ideálně ať platím jen běžné spotřební věci (olej, gumy, ...)
- manuální klima
- 5d

Auto budu používat převážně o víkendech na výlety po ČR, v týdnu bude v garáži. Plánuju si ho nechat na 3-4 roky (tedy bude výhoda takové, které bude ztrácet méně na ceně), než došetřím na něco lepšího. Cokoliv dalšího - větší kufr, silnější motor, lepší výbava bude s výhodou, ale nechci ať je to na úkor spolehlivosti. Takže jsem v pohodě, že to moc nepojede a nebude mít žádnou výbavu. Kdysi jsem měl dvojkovou ovci, bohužel to byla špatná koupě a furt jsem něco dával za servis - tohodle bych se tentokrát rád vyvaroval.

V podstatě mě napadly 2 možnosti
1) Dacia Logan/Sandero - zde vidím výhodu, že za dané peníze bude nižší nájezd/novější
2) Fabia (ideálně TSI)/i20 - za stejné peníze vyšší nájezd/starší

Co myslíte? Máte nějaké další tipy? Případně jakou motorizaci?
Naposledy upravil vvss dne 25. 2. 2022 08:35, celkově upraveno 1
vvss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 2. 2022 21:49

Logan jako vikendovka je opravdu unikatni volba
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 24. 2. 2022 21:52

Cim jazdis cez tyzden, ked Logan ako vikendovka?

Zamna Fabia/Rapid TSI 81kW.
Idealna vikendovka, Koudak potvrdi.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 24. 2. 2022 22:06

No, podle popisu bych v tom rozpor neviděl. Auto z A do B, kde cílem není užít si jízdu, ale užít si to v B a okolí o víkendu. Stejně, co taky zánovního do 250k?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod vvss 24. 2. 2022 22:06

Přes týden jezdím metrem :-D Jak jsem psal nepotřebuju pohodlí, klidně na těch 4-6 hodin za víkend v autě přetrpím cokoliv, jen ať je to spolehlivé. Roční nájezd bude tak 15-20 tisíc odhaduju.
Takže raději Fábku/Rapid i za cenu vyššího nájezdu?
vvss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 24. 2. 2022 22:24

Za 300k kc mas nove Sandero so zarukou a klimou.

Fabka okolo 250 bude 4-5-6 rocna.
https://auto.bazos.cz/inzerat/148026885 ... 12-tsi.php
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vvss 24. 2. 2022 22:28

Zrovna na tuhle jsem už koukal. No je otázka jestli 6 roční už znamená znatelně vyšší riziko, že něco brzo odejde :hm
vvss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 24. 2. 2022 22:30

Ked nemas ani korunu nazvys, tak znizit limit.

Inak Fabka po 40k km tomu nic nemoze byt.
A vikendove jazdy to do 100k km nema co pytat.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vvss 24. 2. 2022 22:43

Tak limit není zcela pevný, ale pokud to nemá vyloženě smysl (výrazná přidaná hodnota - což nevím jestli nové se zárukou u auta platí), tak ho nechci zvedat.
Ale díky za názor, zaměřím se tedy primárně na ty TSI Fábky řekněme do 50k najeto :-)
vvss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ruman001 25. 2. 2022 06:58

nadpis od tazatele měl být -zánovní auto do 250 tkč..dle mě auto na víkend je druhé nebo třetí auto doma..vypadá to, že vvss měl teprve jedno auto..tady bude težké poradit...
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 25. 2. 2022 07:06

já bych koupil 3ks tohoto
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vvss 25. 2. 2022 08:44

Ruman001 píše:nadpis od tazatele měl být -zánovní auto do 250 tkč..

Tak jo změněno. Tím víkendovým jsem spíš chtěl naznačit, že to nebude na žádné cukačky po městě :-)

Moucha píše:já bych koupil 3ks tohoto

:-D Jen nevím, kde bych to parkoval :hm Ikdyž ve složeném stavu by to možná šlo :-D
vvss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 2. 2022 09:33

Celkem by mohla dávat smysl Fabia kombi. Přestane se vyrábět, takže cena nebude klesat (spíš poroste). Pokud to auta máš na 3-4 roky a pak budeš chtít na 100% něco jiného, tak fajn.

Jinak je to samozřejmě zastaraná předražená záležitost, ale jezdit v tom nějakou omezenou dobu s tím, že jsem si to vybral hlavně jako uchovatele hodnoty, když to naprosto nic jiného nenabídne, je asi ok.

Pokud bys chtěl auto nechat dýl a bral to třeba tak trochu ve stylu, že za ty 3-4 roky budeš potřebovat na slušnou ojetinu nižší střední třídy 3/4 míče, tak bys mohl mrknout na auta jako je třeba trojková ovce, sedmičkový Golf, trojkový Leon. Jsou to velmi dobře (a jednoduše) postavená auta, jsou celkem bezproblémové a nenáročné na servis (na rozdíl od nové generace). Slušný kus bude sice někde k 400k, ale získáš prostor, bezpečnost, současnosti. Ta auta budou krásně sloužit min. dalších 10 let a nebudeš si připadat, že jezdíš v něčem prozatímním.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 25. 2. 2022 09:36

Tvl zas ty tvoje zaručeně objektivní kydy :roll:

Trojková Fobie je naprosto v pohodě auto. Kámoš koupil loni na jaře lehce jetý kombi 1.2 TSI 66 kW a je stále nadšen :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 2. 2022 09:37

Bezny clovek nepozna z Fabie, ze to je zastarale alebo co.

2 kamosi nenarocni soferi to kupili ako nove v 2020 a obaja spoko.
Jazdia za 5,5 maju nove, vybavu to ma potrebnu...no prob.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků