Výběr nového auta v roce 2022...

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 30. 1. 2022 19:19

Ahoj,
možná si někteří z vás ještě vzpomenete, že jsem na začátku roku 2020 začal přemýšlet o výměně auta.
Bavili jsme se tu o Leonu ST (předchozí generace), i30 cw, CEEDu SW.
Pak přišel COVID, já jsem výběr auta odložil a doufal jsem, že až se situace nějak "normalizuje", projdu autosalóny a nějaké auto si vyberu. A že bych konečně nemusel vybírat auto kvůli tomu, že jsme si pořídili první dítě, pak že potřebujeme větší auto kvůli druhému dítěti, ale že bych si mohl udělat radost.
Teď mám ale obavu, že situace, jaká byla v lednu 2020, už jen tak nenastane a rád bych koupil auto tento rok. Radost si už ani udělat nemusím, spíš bych rád koupil auto na dalších 10 let, po jejichž uplynutí snad už budou elektromobily použitelnější a levnější, nebo politici a automobilky přehodnotí celkovou strategii. Ale to sem nepatří.

Mám nyní 11,5 roku starý CEED SW 1.6 CVVT, který bych dal nejraději protiúčtem.

V lednu 2020 by volbou rozumu byla i30 combi.

Auto v plné výbavě s manuálem jsem mohl mít za 499 000 Kč
Auto v plné výbavě s automatem jsem mohl mít za 525 000 Kč.

Ale myslel jsem si, že si koupím nějaké auto, které bude trochu větší "srdcovka" a že mám na výběr dost času. S COVIDem jsem nepočítal. :)

V pátek jsem dostal nabídku od Lennera na i30, která už je úplně někde jinde a trochu mi vyrazila dech. Na stránkách mají sice i levnější auta, ale prý už jsou prodaná, nebo i když jsou v kolonce nová, tak úplně nová nebyla(?).

ZI30 21 WG 1,5 TGDI DCT ST PREM PNM - 711 800 Kč
I30 21 WG 1,5 TGDI MHEV MT STYLE - 596 800 Kč.
I30 21 WG 1,5 TGDI MHEV DCT STYLE - 646 880,00 Kč.


Uvažoval jsem a uvažuju ale spíš stejně o CEEDU SW, protože se mi líbí víc.
A navíc je na něj záruka 7 let a mám ověřeno, že záruka fakt funguje a servis, kam jezdím, pracuje na jedničku.
1.5 T-GDI GPF 160 k / 118 kW Exclusive - volba rozumu, 519 980 Kč. První výbava, která má automatickou klimatizaci. Výbava Spin je OK, ale chybí v ní právě automatická klimatizace.

1.5 T-GDI GPF 7DCT automat 160 k / 118 kW Exclusive - 569 980 Kč. S automatem.

Pak ještě uvažuju o vyšších výbavách včetne GT Line.
1.5 T-GDI GPF 7DCT automat 160 k / 118 kW 669 980 Kč.

Od začátku se mi moc líbí ProCeed. To by byla ta srdcovka. Jen se trochu obávám praktičnosti (výhled přes zadní okno), nevím, jestli u něj nebude dražší pojistka a jestli se po nějaké době jeho vzhled moc "neokouká".
A taky mě štve, že za tyhle peníze v něm nejsou všichni asistenti.

1.5 T-GDI GPF 160 k / 118 kW 679 649 980 - ProCeed s manuálem. 649 980 Kč.

U Ceedu SW a ProCeedu jde o ceníkové ceny, nevím, jestli teď prodejci dávají nějaké slevy.

Kolem 710 000 by šel asi sehnal i ProCeed GT s automatem a najetými cca 12 000 Km.

Kdybyste někdo navrhl ještě nějaké alternativy, budu rád. Klidně bych na auto i nějakou dobu počkal, předpokládám, že můj CEED SW ještě nějakou dobu vydrží.

Díky.
Naposledy upravil Paul Atreides dne 30. 1. 2022 21:59, celkově upraveno 5
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 1. 2022 19:21

Ber pro ceed gt s automatem. Budes spokojen
anonymni


Odeslat příspěvekod metyn 30. 1. 2022 19:28

metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod berlin 31. 1. 2022 08:29

ber srdcovku
berlin
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 31. 1. 2022 08:37

metyn píše:https://www.ford.cz/content/dam/guxeu/cz/cs_cz/documents/pricelists/cars/PL-ford_new_focus_2021.pdf , v titánku za 550, dědek


Kolik je u toho Fordího benzínu příplatek za 4. válec? Nějak to v tom ceníku nemůžu najít. :hm :-D
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod Nekenieh 31. 1. 2022 08:40

Válec navíc se dá pořešit celkem levně, když objednáš tažný.
https://www.vidaxl.cz/e/vidaxl-zahradni ... _1EALw_wcB
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod vipe 31. 1. 2022 08:40

@Paul Atreides - s tím protiúčtem to nebude žádná sláva, už před covidem obecně brali tak auta max 10 let staré a to ještě velmi neochotně
vipe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 31. 1. 2022 08:48

@goes :) Jo, láká mě to.
@glider Ten černý Leon je taky krásný. Vím, že jsi mi už před těma dvěma lety doporučoval staršího Leona, který mě (ani ženu) moc neuchvátil - věta po prohlídce "my budeme kupovat horší auto než máme?" mě moc nenadchla.
Ta cena je poněkud vyšší a ještě si pamatuju, že tenkrát na stránkách měla Pyramida docela pěkné ceny za auto, ale když jsem řekl, že budu platit v hotovosti (převodem na účet), tak cena byla o 130 000 vyšší (510 000 vs 640 000)
@metyn -ten Ford je za až podezřele dobrou cenu na Forda.
@vipe - nepočítám, že dostanu nějakou závratnou sumu. Zatím by ale všude auto odkoupili.
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 31. 1. 2022 08:54

Volba rozumu. Predvadecka ceed TOP kolem 500 tis (dnes jeste spis preFL) / i30 style
Volba srdce: Proceed GT.
Na deset let bych si asi tu radost udelal, ale je to vzdy u penezcih, no. Urcite se projet s tim DCT, zda vyhovuje.

Seat se smatlotajmentem nebrat. Shodou okolnosti ted znamy vybira presne toto seat vs kia, tak jsem se mu vcera ptal u meho dobreho kamarada na Ceed SW 1,5 TGDi MT, ktery kupoval pred rokem. Zkracene:

10tkm, 6/100 (jezdi tak s davem), oproti sluzebni O4 lepsi ve spouste veci. Cituju: "infotaiment (skodovka WTF)" ... a to se s mouchou nezna :)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 31. 1. 2022 09:22

Ber proceed. Je to krásné auto. Dotazenejsi než obyč Ceed - ten má asi smysl spíš třeba v té výbavě Spin, kdy to vychází suprově cena/výkon.
Naposledy upravil kurtoid dne 31. 1. 2022 11:10, celkově upraveno 1
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 31. 1. 2022 09:28

@maXX_cz Já jsem zaznamenal, že moucha byl nadšenej a pak spíš zklamanej z nové Octavie.
Jinak prodejci Seatu jsem napsal, mělo by jít o tuto nabídku - https://www.autokoutek.cz/nova-auta/sea ... 752#scroll

U mě je problém, že nevím, jestli ty peníze, které dám za auto, nebudu potřebovat jinde.
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod glider 31. 1. 2022 09:29

Pekne.
Cierne som si povedal, ze uz ne, ale toto sa mi lubi.

Ad prachy, tak to by som zobral lacnejsie Hcko a minimalne 100k usetril...
Naposledy upravil glider dne 31. 1. 2022 09:30, celkově upraveno 1
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 31. 1. 2022 09:30

kurtoid píše:Ber provede. Je to krásné auto. Dotazenejsi než obyč Ceed - ten má asi smysl spíš třeba v té výbavě Spin, kdy to vychází suprově cena/výkon.

Jo, obdivuju toho člověka, nebo algoritmus, který dostačující výbavu Spin "zkurví" manuální klimatizací, aby lidi kupovali Exclusive. :)
Paul Atreides
nic

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 1. 2022 09:31

https://stockcars.porscheinformatik.com ... 0130501-SK

na slovensku FR kombi 110 KW za 570tis. ja vim, mirny rozdil vybavy, ale treba... cekove na SK vychazi Seaty o 10-15% lepe, nez u nas.... a formalitove je to jednoduche. Zaruka plati plnohodnotne
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků