Rodinné auto (2 děti), limit dle stavu (nové vs. ojetina)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 9. 2021 22:11

to jo :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 21. 9. 2021 00:23

Čtyřleté rapíďo za 300. No, fanklub to asi má. Btw když pominu osobní averzi vůči tomuto autu a naprosto bizár bazarové ceny, tak dvoukočár bych do toho asi cpát nechtěl.

Jinak motor Renault 1.2 TCE je jeden z nejhorších vyprodukovaných v min. desetiletí. Ony ty motory dávají s prstem v nose delší trasy, ale jestli v tom někdo jezdil cuky, tak je to špatně. Docela ruská ruleta něco takového kupovat z druhé ruky.

Jestli už se dá sehnat kolem 330 tisíc čtyřletá oktávka, která bude alespoň ještě pár měsíců v záruce, bude to mít původ čr a nebude to rozstřelené, tak je to pro tazatele zajímavé a za mě je to jediná v tomto tématu zatím probíraná škodovka, která za ty prachy stojí. A litr vůbec nevadí, je to fajn motor.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Nekenieh 21. 9. 2021 01:08

Nejsou nová auta a ten kdo ho chtěl logicky sahá po náhradě nového, tedy hledá auto dejme tomu do tří let.
Takže ta taky nebudou nebo budou drahá. Takže bych šel do něčeho zachovalého starého, protože to by nemuselo být aktuální situací tak dotčeno. (Já třeba sháním starý teréňák a to jsou i dneska ležáky, prostě jsou daleko od hlavního proudu).
https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/croma/19176182
Schválně jsem vybral tu nejdražší, dalo by se s hnat i za míň. Celkem spolehlivý motor, nádherně prostornej a pohodlnej kočár, na okraji zájmu, páč všichni musí mít přece to SUV. Pokud to není shnilé bude to jezdit ještě hodně dlouho. Za 6 l/100km to nebude. Ale než projezdíš rozdíl v ceně proti zánovnímu, to se najezdíš.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod metyn 21. 9. 2021 04:58

https://www.sauto.cz/osobni/detail/peug ... /152390705 , zánovní s velkým kufrem a slušným motorem, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Nekenieh 21. 9. 2021 08:01

Tak to bych si raději nejdřív vyzkoušel jak z dětmi vzadu se sedačkami. Podle mne P308 strašná bída vzadu.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod kurtoid 21. 9. 2021 08:15

Všechna auta by chtěla vyzkoušet. Ideálně si udělat někdy čas, vtrhnout do áček a testnout nenápadně všechna auta :D

Pažout 308 bude určitě prostornější než ta Fabie. Rozvor delší o 25cm. To jsou tak nějak dvě třídy.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod davpro 21. 9. 2021 08:42

JamesCZE píše:Ahoj,
Velkou výhodou nového auta je, že servis je v ceně, po doby záruky mě tak nečekají žádné dodatečné investice (snad bourat nebudu :D)


Toto je bohužel unreal představa - například u korejských aut je servis každý rok s náklady cca 4-7tis. U koncernu to je co dva roky, ale záleží samo na servisním plánu.

Co takhle něco ze Škoda Plus programu? Třeba obligátní etalon :-D

https://www.skodaplus.cz/Car/1735999/sk ... arCar=true
O4 Dehet KeyLess FofrklacekLess Stajl Matrix Bufik Koule (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlrs 21. 9. 2021 08:46

Ta Fabia combi samozrejme bida s prostorem vzadu je...

Ja mam 184cm a mensi manzelka se za me jakoze vleze - ja sam si za sebe samozrejme nesednu.
2,5 lety syn sedi za sedadlem spolujezdce v sedacce a pokazde soupu s tim prednim sedadlem, kdyz ho tam davam (mam tam zamek zpatecky).

Nedokazu si predstavit mit druhe dite a chtit ho nacpat za sebe - to uz tak nejak mam v hlave, ze pokud by nahodou bylo druhe dite, tak fabia musi z domu - takze fakt bacha na ten mini-rozvor, podle me je to u fabie hlavni kamen urazu - a v podstate kdyz jsem to auto tehdy vybiral, tak jsem si na to nedal bacha, pac jinak je to auto pro me super (mam jednu z poslednich 1,2 ctyrvalec).
mlrs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 21. 9. 2021 08:47

Samotného autora vlákna bych do áček rozhodně neposílal.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 9. 2021 08:48

tak zase... ve vajicku nepresahuje apod. takze v klidu i fabka
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 9. 2021 08:54

davpro píše:
JamesCZE píše:Ahoj,
Velkou výhodou nového auta je, že servis je v ceně, po doby záruky mě tak nečekají žádné dodatečné investice (snad bourat nebudu :D)


Toto je bohužel unreal představa - například u korejských aut je servis každý rok s náklady cca 4-7tis. U koncernu to je co dva roky, ale záleží samo na servisním plánu.

Jenže to jsou očekávané náklady.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 21. 9. 2021 08:55

Jsem myslel jen na čumendu s předsevzetím, že se nenechám na nic ukecat. Musí ale předstírat brutální zájem :D
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod vasekherda 21. 9. 2021 12:59

Zajímavé mít v požadavcích ss. Manísto toho například tempomat mít v bonusech.

-- 21. 9. 2021 14:02 --

tslany píše:Požadavek na SS, to bude buď troll nebo idiot. Pokud chce skutečně šetřit, tak jít do hybridu.

a nebo do CNG

-- 21. 9. 2021 14:07 --

Prostorově doporučuji nějaké MPV, klidně i menší (třeba Scenic/Grand Scenic).
vasekherda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JamesCZE 21. 9. 2021 18:05

Ani ve snu jsem nečekal, že za jeden den se urodí tolik odpovědí, všem vám za to děkuji :)

Arnie J píše:Kia Ceed SW

(Btw. Duster je blbost. Nehodí se na dálky a nemá nějak velký kufr.)


Ok, děkuji za tip na KIU :) Duster škrtám

maXX_CZ píše:Ceed/Proceed

Start stop doporucuji nevyzadovat.


Můžu poprosit o vysvětlení, proč to? V autoškole se mi právě líbilo, že v případě "chcípnutí" stačí sešlápnout spojku a není třeba otáčet klíčkem. Teď jsem jel půjčeným poměrně starým autem a ta funkce mi celkem chyběla.

kurtoid píše:
JamesCZE píše:- Asistent hlídání mrtvého úhlu (Blind Spot Detect)



Skvělý způsob jak si hned na začátku šoférování přisvojit idiotské návyky, poté se v jakémkoli půjčeném autě bez asistenta vysekat.


Ok, škrtám :D


JamesCZE píše:Někteří kolem mě ale zas říkají, že nové auto je zbytečnost a polovičku ceny auto ztratí při předání.


kurtoid píše:Možná by se ti odborníci měli mrknout na bazarové ceny slušných aut s malým nájezdem. Ztráty u malých a levnách aut (do půl míče) jsou po 3 letech provozu a třeba 40-50 tis. najetých kilometrech 10-25% z cen nových kousků.....


Hrozně moc děkuji za tuto část, když jsem se sám koukal na ceny aut, tak jsem došel k podobnému názoru. Ano, dá se sehnat auto levně, ale bude to o ničem, samé problémy. Asi se holt zadlužím více, koupím něco nového.

kurtoid píše:Kia Ceed nebo háčko i30 jsolu za ty prachy rozumná volba, za 400 bude ale základ.


Přidávám na seznam

Olsztyn píše:Jestli se ti líbí fabie a seděl/jel si v tom tak asi není co řešit. Jiné nové "rodinné" auto s větším kufrem do 400k mě nenapadá. Moje první volba podle tvých požadavků byl byl dlouhej rapid s 1.2kou za 300
https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... /152006734
....


Právě že se mi líbí drtivá většina různých Škodovek, které jezdí po českých silnicích, jezdil jsem i v autoškole ve Škodovce. Jen ten kufr a dvojkočár :D Samozřejmě se celou dobu bavíme o kombi verzi. Jste ale jediný, který mi to doporučuje, což mě překvapilo a ještě více znejistilo :D Díky za tipy, ještě projdu ;)

Lukas063 píše:tady to bude docela vořech, něco vybrat...cenový limit nic moc, na druhou stranu moc požadavků... no bůh s ním při výběru.


Nic není vytesáno do kamene, vše se dá upravit ;)

davpro píše:
Co takhle něco ze Škoda Plus programu? Třeba obligátní etalon :-D

https://www.skodaplus.cz/Car/1735999/sk ... arCar=true


Ano, to je moje preferovaná cesta koupě ojetiny, největší obavu mám z nákupu od soukromé osoby přes inzerát :D no a nebo AAA, ale to počítám, bude hodně kontroverzní téma k diskuzi :D

Vámi doporučované vozy:

Škoda Rapid nebo Octavia
Hyundai i30
Kia Ceed SW
Renault Megan Combi
Peugeot 308
Naposledy upravil JamesCZE dne 22. 9. 2021 15:35, celkově upraveno 4
JamesCZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 9. 2021 18:08

Muzes sem dat fotku? Rad bych vedel jak vypada jediny clovek na zemekuli ktery ma rad start stop…
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků