Rodinné auto (2 děti), limit dle stavu (nové vs. ojetina)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod davpro 24. 9. 2021 13:35

vasekherda píše:Můžu poprosit o vysvětlení, proč to? V autoškole se mi právě líbilo, že v případě "chcípnutí" stačí sešlápnout spojku a není třeba otáčet klíčkem. Teď jsem jel půjčeným poměrně starým autem a ta funkce mi celkem chyběla.


U mého Leona FR ST to vypínám, páč mě to pěkně irituje, ale pokud se stane, že mi motor chcípne díky např. chybě při rozjezdu, tak se po stisknutí spojky stejně sám nastartuje...a pokud dojedu někde na přejezd a vím, že tam budu stát, tak stačí zmáčknout tlačítko Start/Stop a motor si ručně vypnu tlačítkem a pak zase zapnu...Docela mi to vyhovuje.
Cupra Leon (2023)
davpro
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 24. 9. 2021 16:36

Když jsem se setkal se start stopem poprvé, tak mi to na 10km trase z vesnice do města do práce chvíplo 30x, z toho asi tak 25x jsem čekal jen pár vteřin - třeba na stopce nebo jsem prostě dával přednost autu. Od té doby to vypínám, nějak jsem pro to nenašel užitek.

Tyhle eco pikačovinky jsou stejně celkem zábavné. Teď testuju manželčin 2008 s automatem. Dřív jsme používali režim normal, kdy se to na začátku chovalo celkem normálně, ale brzy se to naučilo točit 1300-2200 otáček když na to člověk nešlape a jede klidně s provozem. Otáčky už jsou dost dole, auto začíná být nesnesitelně líné a neustále řadí. Při každém sešlápnutí plynu to okamžitě podřazuje a taky je celkem sranda se s tím rozjíždět z pomalé rychlosti, kdy se odehrává řazení 3 -> 2 -> 1 -> 2 ->3, a to vše v rámci asi tak 3 vteřin a deseti ujetých metrů. Zábavné.

Nově tedy zkouším režim sport, který je zase natolik inteligentní, že nepřeřadí ani při 3000 otáčkách. Musí se o chlup výš na 3300, pak to přeřadí a už to na tu vyšší rychlost spadne i na 2300 otáček než zase podřadí zpět. Obvykle se to tedy pohybuje mezi 2300 a 3300 otáčkama, a to s velmi lehkou nohou, což mi přijde trochu dost, ale prdím na to, protože auto má okamžitou reakci na plyn, odřadí polovinu toho co na normal a taky se zdá, že v tomhle režimu mí motor asi tak o 50 koní víc než v tom normalu.

Říkal jsem si, že tam musí být sakra rozdíl ve spotřebě, když to neustále točí 500-1000 otáček výš. Večer jsem sedl do auta a ujel okruh 30km - 1/3 město, 1/3 okresky, 1/3 dálnice na stejný rychlostní průměr. Na normal byla spotřeba 5.8 litru, na sport 6.1. Celkem mě to překvapilo... Kdyby ten režim normal byl naladěn uživatelsky "přívětivě" a točilo to třeba 2000-2500 otáček, což by byl asi ideál, tak by byl rozdíl proti tomu stávajícímu nastavení asi tak 1,5dcl.

Člověk už opravdu přestává chápat, jak se kvůli těm eco fanatikům vyloženě *****í auta kvůli naprostému ho.vnu. Naštěstí jsme ještě bez baterek a plastových pokliček na kola, tyhle výdobytky moderní ekoteroristické doby k nám naštěstí nedorazily včas. A tak nám to všechno před pár lety začalo celkem nenápadně tím start-stopem...
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tslany 24. 9. 2021 16:47

Sport ruls.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Nekenieh 24. 9. 2021 19:16

....a proto jsem rád za manuál. Zvlášť když 1,5 TSI funguje prakticky od volnoběhu. Takže kdo je opravdu líný, tak na okresce s vesnicemi dá 5 a nic dál nemusí neřešit. Může si myslet, že má automat.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod hobitt 24. 9. 2021 22:05

Tak tak, manual, dokud to pujde
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 24. 9. 2021 22:23

Kdo má HDM nebo HSD tak nějaký zběsilý přeřazování neřeší, to zas jen je problém robotů.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 9. 2021 22:38

Pežot má HDM
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 24. 9. 2021 22:42

A to neumí povolit měnič, to hned řadí? Zas francouzská demence...
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 9. 2021 07:49

Vypadá to, že to brzo zamyká, vyloženě na měnič to jede možná tak první kilometr mi přijde, na tom začátku to točí i lehce větší točky.

V tom režimu sport je to fajn a k tomu malému motůrku to tak nějak sedí ty vyšší točky. Jen je celkem škoda, že se to nevyklidní když člověk jede fakt lážoplážo. Na druhou stranu se to snaží držet ty točky nahoře, aby to udržovalo neustále motor připravenosti na akceleraci - a to je zase pravda, že vždy, když člověk v tom sportu šlápne na plyn pro potřebu normální nezběsilé akcelerace, tak auto vystřelí hned a nepřeřazuje, na to je celkem těch min. 2300 ideálních, protože tam už je celkem cítit výkon a fakt se nečeká na to, než se to nadechne.

Ono jde jezdit i na ten normal, ale mě třeba strašně sejří to podřazování při sebemenší potřebě akcelerace - buď prostě dám jen lehce nohu na plyn a pak se to snaží zabojovat někde na 1500 otáčkách, kdy se nic neděje, nebo na plyn šlápnu víc, to se hned podřadí, v případě potřeby i o 2 stupně a na tohle já moc nejsem. Prostě mám rád, že když šlápnu na plyn, tak to jede hned a taky je tam nějaká předvídatelnost. Tady je to o tom, že šlápnu na plyn trochu a buď to jede nebo se nic neděje, tak šlápnu víc, podřadí to, pak to vystřelí, protože to na ten nižší kvalt nabere dech, takže člověk zas povolí nohu. Pro mě celkem debilní chování.

Jako různými automaty všech typů jezdím 20 let a musím říct, že jsem je vždy nesnášel a rád si řadím na manuálu. V oblibě nemám ani teď ty elektronické plyny, kdy tam prostě u některých aut vůbec není to spojení auta s řidičem a ten režm normal u pažouta je toho příkladem, v režimu sport se to už chová standardně, tak jak by člověk u celkem povedeného elektronického plynu čekal.

Snažím se ten automat nějak učit, ale zatím to nic nedělá :D Jediné naučení, které se nám "povedlo" je to, že na normální režim spadly točky dole proti začátku.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 9. 2021 07:59

To vis ze jo
anonymni

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků