Rodinné auto (2 děti), limit dle stavu (nové vs. ojetina)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 9. 2021 19:05

James: Ten blind spot si škrtat nemusíš. Opravdu si nemyslím, že by někdo kvůli tomu přestal koukat do zrcátek. Je to spíš taková pojistka, kdyby člověk náhodou něco přehlédnul. Což se asi začátečníkovi může stát.

No ale to je jedno, to bývá až u dražších výbav většinou.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 21. 9. 2021 19:42

Pokud budeš kupovat ojetou škodovku, tak je dobré jít cestou toho škodováckého programu. Jen pozor na to, že spousta aut jsou bouračky - sice opravené orig. servisem, ale už to prostě nemusí být ono. Výhoda je, že většinou ve Škode+ nic neskrývají, často ukáží i stav vozu před opravou. Osobně bych ale za ty šílené prachy, které stojí ojetiny teď, bouračku nekoupil.

Pokud se ti líbí škodovky, tak je určo trojková oktávka klidně s litrovým motorem (bude tam určitě příjemnější cenovka než s 1.4TSI a nafta je pro tebe imho blbost) velmi dobrá volba. Je to dobře postavené, velmi bezpečné a prostorné auto. Moc věcí se tam nekazí a když už se pokazí, tak se to snadno a celkem levně opraví.

Pokud nebazíruješ na Škodovce, tak mrkni na sedmičkový Golf. To je v podstatě stejné auto, jen o chlup kratší na rozvoru a s krapet menším kufrem. Super je hledat edici Marathon.

Špatný určitě není ani Seat Leon ST, ten ale kvalit Golfu (hlavně odhlučnění auta, tlumení nerovností) nedosahuje, je to spíš posazeno níž stejně jako Octavia.

U těch prvních dvou je to ale bohužel o tom, že škodovky a golfy se často kradou, vykrádají, jsou obětí vandalismu. Nevím, jestli je to dobré parkovat někde na sídlišti, na to si ale musíš odpovědět sám. Na druhou stranu je i tato dnes už stará generace koncernových aut imho dotaženější, bezpečnější a tak nějak "kulturnější" než současný Ceed nebo i30.

Pak je to o tom, jestli nového korejce kolem 450 tisíc nebo tříletou oktu/Golf za ne o moc menší prachy. Správná odpověď na tohle není.


Z franzouzského dua Peugeot 308 vs Renault Megane bych to měl asi takhle - pokud bych měl dát za ojetinu kolem 400 tisíc, beru 100% Megane s 1.33 benzínem. Peugeot bych koupil spíš kolem 300-350 tisíc, do nějak extra nového bych se netlačil, ten model už hodně zestárl a v porovnání s těmi konkurenty už je takový lehce "divný".
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod vasekherda 21. 9. 2021 21:47

Start stop doporucuji nevyzadovat.[/quote]

Můžu poprosit o vysvětlení, proč to? V autoškole se mi právě líbilo, že v případě "chcípnutí" stačí sešlápnout spojku a není třeba otáčet klíčkem. Teď jsem jel půjčeným poměrně starým autem a ta funkce mi celkem chyběla.


Dle mých zkušeností ss vypínal ne zcela zahřátý motor (klidně i po jen pár minutách jízdy v zimním či podzimních podmínkách), což není ideální.
vasekherda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod imp_cat 21. 9. 2021 21:50

Korejská náhrada Fabie kombi (rozuměj i30 kombi/ceed sw) bude s automatickou klimatizací a všema těma věcma co chceš (kromě mrtvýho úhlu) za nějakejch 460-480 tisíc (podle toho, jakej chceš motor a barvu). Pokud jezdíš do práce 100km, tak asi dává smysl ten litrovej motor a k tomu příplatek 25000 za automat, má delší převody a na delších trasách tedy nižší spotřebu. Bohužel ale asi bude trochu problém nějaký auto sehnat, skladem nejsou a čekací doba na auto do výroby je podle pláče lidí na diskuzních fórech tak cca půl roku.
imp_cat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Olsztyn 21. 9. 2021 22:50

Rapid liftback 550l, octavia 2 liftback 560l. Měl jsem jí a dvojkočár (dvojčata) bugaboo donkey se vešel v klidu. Kamarád koupil toledo (=rapid) s 1.2jkou a chrochtá si, předtím měl taky 02 liftback, říká že kufr je stejný, je dobré to ale zkusit. Taky jsem měl O3 kombi a klidně bych vystačil s liftbackem, stejně jsem vše dával pod roletku. Liftbackem můžeš měkké věci dobře primáčknout:). Teď v touranu jsem na dovolené už přes roletku, ale ten kufr je trochu menší a vymýšlejí se kraviny jako 4x koloběžka, 2x paddleboard atd.. liftback je dobrej
Olsztyn
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JamesCZE 22. 9. 2021 15:19

imp_cat píše:Korejská náhrada Fabie kombi (rozuměj i30 kombi/ceed sw) bude s automatickou klimatizací a všema těma věcma co chceš (kromě mrtvýho úhlu) za nějakejch 460-480 tisíc (podle toho, jakej chceš motor a barvu). Pokud jezdíš do práce 100km, tak asi dává smysl ten litrovej motor a k tomu příplatek 25000 za automat, má delší převody a na delších trasách tedy nižší spotřebu. Bohužel ale asi bude trochu problém nějaký auto sehnat, skladem nejsou a čekací doba na auto do výroby je podle pláče lidí na diskuzních fórech tak cca půl roku.


Automat nechci, zatím. Abych hned zkraje nezapomněl řadit :D A ano, problém s novými auty je tu, opět čipy Nedávno jsem hledal nový PC a tam je obdobný problém s grafickými kartami, které jsou předražené / nedostupné ze stejného důvodu :D

Olsztyn píše:Rapid liftback 550l, octavia 2 liftback 560l. Měl jsem jí a dvojkočár (dvojčata) bugaboo donkey se vešel v klidu....


Moc děkuji za tohle, člověk se díky tomu může zorientovat, kolik litrů v kufru potřebuje. Koukal jsem a Fabia Kombi má, pokud se pamatuju dobře, 510l, z toho usuzuji, že by snad taky neměl být problém s dvojkočárem. Horší je to ale vzadu. Jasný, vyzkouším v bazaru / obchodě, ale přesně tyhle informace se hodí teď do začátku :)
JamesCZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 22. 9. 2021 15:44

Nejen litry, ale i rozměry kufru najdeš na www.vybermiauto.cz . Jak jsem nedoporučoval jít do áček, tak do autosalonu osobně vyzkoušet kufr určitě jo. Nejlíp tam, kde mají skladovky Fabie Combi nebo O3 ze škodováckého programu. Krom korejců pak můžeš skočit ještě k Fiatu na Fiat Tipo. Ještě mají 500L, ale tam bude asi kufr menší a prodloužený skladem jsem alespoň na sauto neviděl (a cenově to bude mimo). Nedávno jsem tu zpochybňoval důležitost vození kočárku, ale u dvojčat je to úplně jiná situace.
Jinak Start&Stop máš u všech zánovních aut včetně Dacie. Pro nás je to nezvyk, ale v době nástupu automatů a elektro už je skoro jedno, jestli sis na to zvykl. Taky se do těch aut posaď, vedle asistentů je taky důležitý pro začátečníka výhled a rozhled.
Nakonec, řešíš jen své potřeby - co drahá polovička, ta neřídí?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 22. 9. 2021 15:48

Na tyhle papírové údaje vůbec nesázej. Pokud to nezkusíš osobně, tak se mrkni alespoň na naměřené hodnoty třeba na http://www.vybermiauto.cz

Každý výrobce má torchu jinou metodu měření, do těch litrů se většinou započítává i prostor pro rezervu a různé nepříliš upotřebitelné prohlubně.

My takhle koupili kombi, které mělo papírově o 60 litrů větší kufr než naše staré auto - do toho nového se ale vlezlo v reálu tak 2/3 co do starého.

i30 kombi bude mít proti Fabii kufr jak vzduchloď.

Edit: Tak puk mě s tím vybermiauto předběhl než jsem to odeslal :)
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod JamesCZE 22. 9. 2021 17:10

Děkuji oběma za upozornění. Nejsou litry, jako litry :D jj, samozřejmě, čeká mě prohlížení různých aut na živo, ale než se tak stane, rád bych omezil výběr na několik málo možností...do jednoho z předchozích postů jsem zesumarizoval všechny vámi navrhovanými modely a mě teď čeká pročítání recenzí a podobně. Pak bych sem asi dal top 3 a nechal si poradit už konkrétní nabídky, nač si dát bacha a podobně.

puk123 píše:co drahá polovička, ta neřídí?


Asi je patrné, že ne :)

Ještě jednou všem děkuji za tolik podnětů a tipů :)
JamesCZE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 22. 9. 2021 18:08

netřeba děkovat, tady to ještě pár stran pofičí vlastním životem, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod imp_cat 22. 9. 2021 20:37

Fiat 500L kombi už se nevyrábí od konce minulého roku, proto nikde nejsou na prodej. Standardní 500L je teďka za moc hezkou cenu, protože taky bude končit, je na ní velká sleva. Akorát ten kufr je menší.
imp_cat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iantaris 23. 9. 2021 15:43

Ještě mne napadla Astra K v kombiku, tedy ta nyní dosluhujici generace. Benzin 1.2 od GM by nemusel být úplně špatná volba a auto je to alespoň za mne pěkne;) další generace už bude zabozrout se vším všudy, tak je zahodno přiměřeně spěchat..
iantaris
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 23. 9. 2021 16:22

Ano, technika GM byla vždy zázračná. Asi i proto byl Opel jediná "evropská" značka, která snad nebyla čtvrt století v zisku.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod metyn 23. 9. 2021 18:17

zrovna ta 1,2 od gm není úplně etalon motorů, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod iantaris 23. 9. 2021 18:37

No nevím. Neslyšel jsem, ze by s ni byly nějaké významnější problémy.
iantaris
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků