Ojetina za pár kaček

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod VoZe 25. 8. 2021 15:18

Čau!
Prošel jsem tu pár témat a zjistil, že je tu spoustu lidí s názorem na všechno a já si takový žádám taky. :-D

Vybírám po svém prvním studentském aute (Golf 4, 1.6 - jeho poslední jízda byla na podvalu) něco novějšího. Chci se pohybovat těsně okolo 150k, ročně nenajedu víc jak 12 tis km, jsme dva a máme psy, i přesto se mi líbí combi - není ale nutností.
V téhle cenovce se mi prakticky nelíbí jiné auta než Octa II po FL, Golf 6 a Rapid (ten ale na téhle cenovce začíná). Myslím si, že s mým nájezdem bude nejlepší vždy volit 1.2TSI (většina má snad už vyřešen problém s rozvody).

Naivně jsem psal do Áček ohledně velmi ucházejících Rapidů, ale ty tam zřejmě nikdy neexistovali a chtěli jen nalákat klienta. Našel jsem si auta níže (golf 6 a rapid) a konzultoval to s "profíkem", kterej mě vysmál, že maj velkej nájezd. Mě zajímá jestli máte stejný názor a kde je tedy hranice mezi r.v. / najetými km / výbavou kterou zvolit? Už hledám X týdnů a furt nenacházím něco v top výbavě, skoro nový a s 20tis km. Divný. :-D Ne fakt, dík za názory jak to hodnotit/ co vybrat :!:

https://auto.bazos.cz/inzerat/140387001 ... 4B5oNaT7jY

https://auto.bazos.cz/inzerat/140036314 ... jGSy_4LH28
VoZe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hustoles 25. 8. 2021 15:21

Nájezd je jedna věc a reálný stav auta věc druhá.. Rozhodně mezi nima není úměra.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 8. 2021 15:23

Rapid je dobrá volba. Bytelné auto, seskládané z toho nejlepšího ze začátku desátých let nového tisíciletí. K tomu si připočítej super pružný motor, který nemá problém potrápit i slabší 3.0 TDI v nějakých starších audinách. Za mě super volba. Doporučuji.
anonymni

Odeslat příspěvekod puk123 25. 8. 2021 15:28

Rapid Combi = volba znalců. ;-)
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 25. 8. 2021 15:29

Rapid bude za tu cenu vylítaná *****. Vyser es na koncern a najdeš dorbý auto za ty peníce.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod opasino 25. 8. 2021 15:52

Rapid je imho hrozný auto.
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 25. 8. 2021 18:25

VoZe píše: Chci se pohybovat těsně okolo 150k

To je co?
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 25. 8. 2021 20:07

opasino píše:Rapid je imho hrozný auto.


Kdyby bylo hrozný tak je to ještě dobrý
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 8. 2021 23:02

Rapid je Rapid.
Uz podla nazvu to proste neriesis je to auto, ktore odsluzi, nic za tym nehladas.
Je to Rapid, kazdy to berie ako normalne bezne auto.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 25. 8. 2021 23:27

Kazdy..? :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 26. 8. 2021 06:32

Pre Aikona je to diaonicny predator a pre Koudaka Sclass :D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 26. 8. 2021 09:56

LukasKoudak píše:Rapid je dobrá volba. Bytelné auto, seskládané z toho nejlepšího ze začátku desátých let nového tisíciletí. K tomu si připočítej super pružný motor, který nemá problém potrápit i slabší 3.0 TDI v nějakých starších audinách. Za mě super volba. Doporučuji.


Ano, rapid je jednoduché auto postavené ve stylu prvního desetiletí - konstrukce staré školy bez vysokopevnostní oceli, vše udělané tak nějak ve stylu třídy malých aut třídy B té doby. To nejlepší ze začátku tohoto desetiletí je stará platforma pro Polo kombinovaná se zadní nápravou pro třídu C z roku 1996.

Trápení třílitrových Audin je tak nějak ten pravý příklad myšlenkových pochodů štastného majitele této záležitosti, která pro něj znamená něco víc, než ve skutečnosti je.

Ale dál k dotazu. Kupovat šestkový Golf (nebo dvojkovou oktu) z posledních let výroby té generace je naprostý nesmysl. Ta auta jsou dnes už morálně zastaralá, ráda reznou kvůli špatné antikorozní ochraně a technika v nich obsažená větinou za moc nestojí (problémové téměř všechny nabízené motorizace, problémy se zadní nápravou). Dát 150-160 tisíc za šestkový Golf nebo Octavii je prostě blbost.

Vůbec bych se nebránil vzít nějaká prachstarý kousek za 80 tisíc a ten si dát třeba lehce do kupy, ale dávat za auto stejné generace jen o pár let mladší dvojnásobek je imho šílenost.

Pokud bych se měl držet rozpočtu, tak bych se podíval spíš po nějakých nekoncernových záležitostech s jednoduchým atmosférických motorem, protože skoro všechny turbomotory prvních generací budou parádní kasičky. Líbilo by se mi něco jako třeba Ford Focus 1.6, Megane 1.6... Vzít něco neolítaného za 120 tisíc, zbytek si nechat na servis.

Pokud by tady byla chuť vzít něco staršího kolem roku 2005-2010, tak se nabízí vzít třeba Volvo V50. To je předělaná technika Fordu Focus - nerezne to tolik, je to líp odhluněné, je to pohodlné a bezpečné. S motorem 1.8 od Fordu to může být celkem snadno servisovatelná záležist.

Pokud je tazatel mladý a má nějaký normální příjem, tak se vzhledem k tomu, že je trh ojetin totálně přebraný a těch pár zbylých rachotin stojí brutální peníze, nabízí řešení koupě něčeho novějšího za více peněz. Nová auta zdražují a v blízké budoucnosti bude pořízení nového kombi za nějakých 420-460 tisíc bez nějakých připitomělch hybridních záležitostí nejspíš nemožné.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 26. 8. 2021 09:59

Moucha píše:Kazdy..? :D


:D
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 26. 8. 2021 09:59

glider píše:Pre Aikona je to diaonicny predator a pre Koudaka Sclass :D

:D :D
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků