Výběr auta: kombi nižší střední vs. dodávka/MPV

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod _maty_ 6. 8. 2021 09:15

https://www.garaz.cz/clanek/mpv-nebo-kombi-21006574

Je tu někdo takový komu podobný test zamotá výběr dalšího povozu?

:D
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 8. 2021 09:17

MPV bude pro rodinu z pohledu rodiny vzdy lepsi. Ano a vzdy staci i kombi. Proste bud chce clovek all-in family, nebo proste chce osobak do ktereho to nejak posklada. S ohledem na to, jak backoidne tu stejne vseci jezdi jsou MPV lepsi nez kombiky.
anonymni

Odeslat příspěvekod _maty_ 6. 8. 2021 09:20

Každopádně co jsem včera matoval focus active x 1.0 mhev 155k se sklopným tažným, světla bohatství tak jsem byl i na webu v konfigurátoru pod cenou specifikované dodávky :-(
_maty_

Odeslat příspěvekod tslany 6. 8. 2021 09:20

Vůbec, za mě úplně krsně stačí sedan, ale teda dodávka ruls, měl bych taky pořídit nějakou a přidělat tam klimu z chlaďáku.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 6. 8. 2021 09:20

Mám teď dva favority, Pumu a Spacetourer/klony. Mě by stačil krátkej 4,6m, manželka by radši střední pětimetrovej.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod _maty_ 6. 8. 2021 09:25

To je dobré kombo za dobrých 1.2 mio bych řekl, :hm
_maty_

Odeslat příspěvekod garážmistr 6. 8. 2021 09:27

Heh, špatná spojka. Má být Puma nebo Spacetourer. Auto pro manželku, já zůstávám u Upa.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 8. 2021 09:38

Promiň Maty...
Přečetl sem si co si napsal, pak sem si přečetl ten test netest, chtěl sem k tomu něco napsat a pak sem si přečetl co napsal Goes a.... Už k tomu nemám co víc napsat. Napsal to kluk dobře...

Já bych jen dodal... Pokud by ten test byl psaný z pohledu otce rodiny, tak stačilo trochu přitlačit na hodnocení prostoru a muselo se došlo k závěru, že je Focus pro rodinu v měřítkách dnešní doby nepoužitelný. Ta fotka hovori za vše... A to ještě dodávám že kupodivu znám hodně rodin s třemi dětmi (skoro bych řekl že jsme se dvema spíše umírněná rodina).

Jako upřímně mě už se ani nechce s děckem ohýbat do Civicu do sedačky... To je prostě opruz.

Ano všechno jde... Ale prostě kombin nižší střední není už dnes plnohodnotné auto pro rodinu s dětmi.

A nějak nechápu, že při Vaší tělesné velikosti pořád řešíš takové piiiiiiccccooooooovvvviiiiinyy.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 6. 8. 2021 09:51

Imho kombin nižší střední třidy je rodinný auto zcela na pohodu. Záleží co se od auta očekává. Nevylučuju existenci rodin pro který bude malej, ale 100% to jistě nebude.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 8. 2021 09:54

nejde o absolutni malost a velikost... jde o komfort zivota s tim... sklaneni se k uvazovani decek do sedacek, vnitrni prostot je sice ok, ale kdyz mas o 10 cm vice, mas to opet komfortnejsi. Do kufru das nejen kufry, ale i casto veci co bys treba resil strechou ci kouli a kde co.
My jako rodina jsme meli S100 a slo to a fungovali jsme i na dovolene. Znam rodinu co maji 3D punto a jsou 2+2 a funguji, takze pro ne by byl Fkombi super pokrok.

Takze to hodnoceni ze to staci je dost zjendodusene. Staci i kratky fokus. Ale proc, kdyz jsou tu alternativy a kdyz si clovek prestane hrat na zavodniky, kterym neni a vezme realny provoze a kde co, tak nejake ty pseudo jizdni vlasnosti jsou stejne k prdu
anonymni

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 6. 8. 2021 09:56

_maty_ píše:https://www.garaz.cz/clanek/mpv-nebo-kombi-21006574

Je tu někdo takový komu podobný test zamotá výběr dalšího povozu?

:D

maty
maXX_CZ
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 8. 2021 10:00

Goes to napsal dobře.
Jde to (max s dvěma.detma, se třema si už se sedačkami v zásadě nahraný), ale na dnešní dobu už strašný kompromis.

Je to jako se vsim.

A nedává mi prostě smysl třeba zrovna v případě Matyho dát za auto třičtvrtě mega a mít nejen prostorový kompromis...

Ale jako... Proti gustu. Každý ma ty svoje úchylky...

Mimoto... Není to jen o prostoru, ale třeba i možném zatížení... Dnes a denně vidím tady ty kombíky jako Octavie a podobně fungující jako rodinná auta a zvlášť teď v létě jezdící na dorazech ... A to stačí pár kufru a na tažné tři kola....

Bohužel lidí těch věcí, pokud žijí aktivně.maji teď tak nějak víc... Já mám dva malé špunty, ale jen teď tady v Beskydech máme sebou 4 kola, Paddleboard, koloběžky... Věci je prostě víc... A když můžeš, tak je bereš a Travis ten čas aktivně.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 6. 8. 2021 10:07

Máte pravdu, je to prostorový kompromis. Na druhou stranu je pořád dost lidí kteří nechtějí jezdit dodávkou/suv/mpv a vyhovuje jim kombi třeba nižší střední třídy. Možnost volby prostě.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 8. 2021 10:09

Jo tak to beru taky. Proc ne. Proto to nema viteze obecneho
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 8. 2021 10:41

Jsme teď na chatě, skoro všichni jsou tu s děckama, a z 11 aut co tu jsou máme jedinou krabici my. Takže to asi jde :)

Mně by se líbilo něco jako A6 Allroad, ale za 2 míče je to moc drahý, kdyby to stálo jen 1.6 a bylo na elektriku, tak je to v pohodě :D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch

Další stránka