Pohodlí okolo 200 tis pro socky :)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod garážmistr 15. 9. 2021 17:07

Stejně jako v první větě.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 9. 2021 17:48

ajo
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 15. 9. 2021 18:06

Opraveno :)
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod lukas-svk 15. 9. 2021 21:14

No, ohladom tych priamovstrekovych benzinov som to bral tak ze niektore motory su na take pouzitie horise a niektore lepsie.

Bral som to tak ze 1.0 EB, 1.2 Puretech, neskorsie TSI a podobne. znasaju mesto ok.

Naopak prve TSI, 1.6 THP, 1.2 TCE, prve 1.4T od Opla asi nebudu bohvieco.
Cize bral som to tak ze treba zvolit spravny motor a bude to v pohode. Zaroven si myslim ze jazda s malym turbom bude pohodlnejsia nez s 1.6 atmo. Aj dynamika bude zrejme uplne inde.

Inak ten Megane III Grandtour je dobry tip .. 491l kufor, 1.6 atmo 81kW ma aj 6 stupnovy manual.
lukas-svk
Nováček

Odeslat příspěvekod garážmistr 15. 9. 2021 21:15

Nevím jestli ty tříválce budou pohodlnější, dynamicky lepší budou.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 9. 2021 22:05

Nebo zkusit sehnat Tipo s 1.4 Tjetem, ale 200 000 bude asi málo :(
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 16. 9. 2021 00:47

tříválce co jsem zkoušel byly pod 2000 otáček poněkud mrtvé a otravné
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 16. 9. 2021 06:28

Je to tak.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 16. 9. 2021 06:37

Obzvlast liter v kombinacii s dlhou prevodovkou je pre menej zdatneho sofera obcas....komplikovanejsi.

Bezne auto tu 2ku zoberie pri odbocovani z hlavnej, tuto ehm.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 16. 9. 2021 08:55

Arnie J píše:tříválce co jsem zkoušel byly pod 2000 otáček poněkud mrtvé a otravné

Musíš zkusit tříválec, co je mrtvej v celým spektru, pak to pod 2000 bude živé.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod lukas-svk 17. 9. 2021 02:43

No nie je to idealne. Co tak citam tak 1.0 EB je sice fajn motor, ale ma rozvody macane v oleji. A tam je viacero rizik. Jednak ak niekto nepouzival spravny olej, remene sa zacnu rozpadat, a podla toho ktory z nich bud preskoci rozvod a motor K.O alebo prestane mazat olejove cerpadlo.

Co je este horsie teraz zacina byt doba kedy prve kusy Fofo MK3 dosahuju 10 rokov veku a interval vymeny rozvodov je 240k km alebo 10 rokov. Cela ta praca je draha kedze vyzaduje viacej materialu a specialne naradie .. cize lacna ojazdenina sa moze pekne nevyplatit

Co som tak pozeral tak sa meni vodna pumpa, 2 remene, olej vycistenie, pripadne chladicovka .. pri 240k km ventilove vole. No nic moc teda ..
lukas-svk
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 17. 9. 2021 04:16

Tomas B píše:auto není rohlík, do šesti měsíců do výroby mi přijde cajk

Me přijde noemalni, že bych přišel a koupil auto co existuje když nechci vymyslet nějaký věci navíc
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beyer 7. 10. 2021 18:01

Focus som nakoniec nebral, resp som ho nebol ani pozerat.

Bavil som sa o tom so znamym ktory ma servis a jeho doporucenie bolo sa tomu vyhnut, pretoze z jeho skusenosti ani servisovanie v autorizaku nie je zaruka toho, ze to auto bude/bolo servisovane spravne. Jeho nazor s tym, ze je to jeho nazor a berie, ze sa moze mylit je, ze mam ist do koncernu, resp ak chcem kupit nieco ine, mam si to kupit nove, alebo minimalne v zaruke.

Podla jeho slov skratka koncern (hlavne teda Skodu) vyservisujem lacnejsie, hocikto mi to zdiagnostikuje, je tam mensie riziko toho, ze niekto nieco opravi, alebo vymeni zle a podobne. A popravde, znie to logicky a celkom rozumne a ked tak pozeram ceny nahradnych dielov, fakt to obcas vyzera, ze niektore komponenty do Peugeotu ma vyjdu viac nez do Audi.

Problem je, ze Golf VII, alebo Leon su pomerne drahe ak by som chcel nejaku rezervu. Octavia tiez, ale ta ma moc nelaka a ist do Golfu VI pri dnesnych cenach uz vobec nie.

A tak ma zaujima nazor na mensi ulet v podobne A4 B8. Uz som bol na jednej obhliadke a to auto sa mi velmi pozdavalo, ale malo najazdenych 300k, vymenenu spojku, ale nemalo zimne, trebalo nove rozvod, opravit interier aj MMI ktore sotva svietilo a EGR a vstrekovace uz tiez asi nemali dlhu zivotnost. Cena 7500eur.

Na bazosi vidim aj nadejnejsie kusky, ale zaujima ma, ci podla Vas ma vobec taketo usilie, myslim najst A4 B8 2010+ v rozumnom stave do nejakych 8000 s tym, ze mi ostane nejake 2 tisicky na pripadny dalsi servis.

Alternativou je este Passat B7, ale myslim, ze tych je v danom rozpocte menej, pripadne ak by som nasiel nejake pekne Exeo, aj ked ma trochu hneva, ze vek v tom interieri uz je fakt vidiet.

Trochu ma laka aj konkretne tento inzerat: https://auto.bazos.sk/inzerat/129584550 ... 25-gta.php . M6 v tejto generacii sa mi velmi paci, akurat je tam uz trochu problem s konektivitou a tiez mam obavy z toho, ze by pripadny servis nebol z babku. A tiez je to udajne dost hlucne auto, ale na Mazda forach som sa docital, ze snaha to odhlucnit nie je uplne marna.
beyer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 10. 2021 18:05

Jo, běž do koncernu, ta auta se vůbec neserou :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beyer 7. 10. 2021 18:15

To som nepovedal a nepovedal mi to ani on a ani som to nikde nenapisal.

V podstate vystup od neho a aj z roznych internetovych rad je, ze pri jazdenom aute nejde ani tak o to kto to vyrobil, ako skor o to kto ho pouzival a skratka co mi vie garantovat on je len to, ze koncern budem servisovat radsej, nez Ford, alebo Peugeot.

Nikde som sa nezmienil o spolahlivosti, tak si nedomyslajme :)
beyer
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků