První auto - 300 tis. (Golf, Octavia nebo něco jiné?)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Frank826 23. 6. 2021 18:39

Díky za vyčerpávající odpověď :-)
Frank826
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 6. 2021 05:56

to docela koukám, že ve světle dnešní módy suv a ceně ostatních značek to není s jeepem zas tak hrozný https://www.sauto.cz/osobni/detail/jeep ... e/19169119

nebo proprděnej multiair, ale to nevím, jestli bych si znovu dal https://www.sauto.cz/osobni/detail/jeep ... e/19068993
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majčák 24. 6. 2021 18:40

Tak přiznávám se, že ten Jeep mě taky zaujal :D Jak na tom je značka Jeep s cenami servisu a náhradních dílu? A předpokládám, že mi na tom mi nic kdejaký vesnický servisman neudělá :D
Majčák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 6. 2021 20:48

no je to takovej předraženější fiat, můžeš si koupit místo toho 500X ale ten je takovej víc holčičí :hm
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majčák 24. 6. 2021 21:00

To už spíš 500L, která je levnější a větší. Ale chápu, že to bylo myšleno tak, že to má stejnej motor a asi to bude levnější na servis.
Majčák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 6. 2021 21:08

no Renegade a 500X by mělo být technicky skoro totéž auto, ne?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 6. 2021 21:10

Mno
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 6. 2021 21:24

Arnie J píše:no Renegade a 500X by mělo být technicky skoro totéž auto, ne?

jo, no určitě blíž než Renegade a 500L :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 6. 2021 05:31

Pokud už je rozpočet na nějakých skoro 450, tak se dá koupit spousta jiných crossoverů. Pokud nad praktickým Dusterem, autem obyčejného českého lidu, vítězí spíš o chlup menší, ale modernější a bezpečnější stylovka, tak se můžeme bavit o tom Renegade, Capturu, 2008, Kamiqovi, Aroně atd. Všechno je to tak nějak podobné.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Majčák 6. 7. 2021 14:01

Jej pro info, nakonec ve výběru zatím vyhrává Peugeot 2008 a Peugeot Rifter. Vím, že to jsou úplně odlišné typy aut, ale zatím nevím, ke kterému se spíše přiklonit. O víkendu mám s oběma testovací jízdu, tak se uvidí.

Zatím sem přikloněný k Peugeotům, protože na jejich motor 1.2 PureTech jsou víceméně jen pozitivní ohlasy.

Rozpočet jsem nakonec zvýšil na max 450 tisíc, tak kdybyste měli nějaké alternativy, jsem s nima.

Co jsem koukal třeba na Kamiqa, tak tam uz by to bylo přes rozpočet a taky nevím, jak jsou na tom ty jejich 1.0 TSI.

Pro zajímavost zkusím asi i testovací jízdu s Dusterem, ale tak si říkám, že mezi Dusterem a třeba těma Peugeotama je rozdíl cca 40 tisíc, ale když člověk vidí, co všechno za ty peníze proti Dacii dostane navíc, tak se to kurňa i vyplatí :-D
Majčák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 6. 7. 2021 14:33

U pažoutů ti ale musí sednout posez a volant - někdo to prostě nedá. Celkově je 2008 taková na pohodu, nemá ráda divočinu, třeba se zmíněným Kamiqem jsem měl jakoby lepší kontakt se silnicí. U 2008 si dej bacha na výbavy - pokud chceš střešní nosiče (předpokládám, že kvůli určení auta na tahání kol apod.), tak jsou hagusy až od výbavy Allure. U Kamiqu je zase nevýhoda absence plastového krytí blatníků, což u crossovera považuju celkem za průšvih. 1.0TSI bych se nebál, jede fajn a problémy zatím nejsou.

Rifter je úplně jinak zaměřené auto, tak jak píšeš. Pokud nejde o parádu, ale chcete to s přítelkyní hlavně pro přepravu těch kol a motání se po republice, tak to asi udělá lepší službu než 2008. Zkusíš, uvidíš.

Výhoda Dusteru je proti 2008 hlavně ve větším kufru. Uvnitř o moc víc místa nedostaneš. Jinak je to auto míň bezpečné, hůř postavené. Řekl bych, že tak nějak cenovka odpovídá tomu, co člověk dostane. Rozdíl stejně vybaveného Dustera a 2008 bude ale imho větší než 40 tisíc. Prostě Duster je za ty prachy fajn auto, na nic si nehraje a člověk dostane za své peníze hodně.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Majčák 6. 7. 2021 14:47

Díky za odpověď.
Co se týče převozu kol na 2008, volil bych nejspíš místo vyšší výbavy, která má integrované hagusy, kouly a vozil kola na nějakém nosiči na tažné.
Rifter to má s hagusama stejně, ale tam se to dá šoupnout dovnitř.
Majčák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 6. 7. 2021 14:58

JJ kola na kouli taky možnost. Mysli ale třeba na lyže. 2008 nemá dělení sedadel 40/20/40 a nemá ani tunel. Dřív byl příplatek za hagusy i u verze Active jen 5 táců, ti šmejdi to ale zrušili :D

Jinak vyšší výbava nemá krom těch hagusů navíc nic užiteného... Když teda porovnám Active Pack a Allure.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Majčák 10. 7. 2021 22:37

Mohl bych ještě poprosit o sdělení zkušeností a názorů s motory ve Fabii? Konkrétně 1.0 TSI? Díky
Majčák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 7. 2021 00:24

Zeptej se uživatele LukasKoudak
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků