SUV, MPV plug-in, 4x4 - náhrada za kultovní SMAX

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod goes 15. 6. 2021 15:24

Smax ma uz 4 roky a na hrbu 30k najeto. Tudiz nejvyssi cas ho vymenit.

Tedy realne... potrebuji tazne a na Smax uz nejde pridelat. Resp. teoreticky by sel, ale musela by se vyrezat hnusna dira do narazniku a s tim proste jezdit nechci.

A protoze mame jen 2 typy cest a to dalnicni dalku 150-200 km, nebo 1-10 km kolem baraku, chcu vymenit za plug-in hybrid, ktery by komfortne pokryl prave oba tyto rezimy.

Rad bych zustal u 4kolky. Klidne i nejake "blbe" co ma zadek reseny motorem, ale i to bude v 99,9 % pripadu ke kterym se 100 % ridicu dostane vice nez dostacujici. Byt ta 4kolka neni vylozene nutna.

Rad bych auto s prostorem, vyhledem apod. takze kombiky apod. urcite ne. Rad bych neco ala SUV/MPV, kam se komfortne usadi sedacky apod. Preci jen Smax je dost siroky a proti ostatnim je to proste rozdil tridy. Kdo to nema, nepochopi.

Letmo jsem zkoukl co je na trhu a je to docela bida.

RAV4 plug-in - za mne je to hnusne. Nic moc velikost a cena 1,5
Tucson plug-in - je to ferova 4kolka, solidni bezinovy zaklad + elektro, fajn dynamika, cena o pul mice pod Toyotou, ale opet, je to docela hnusne a Hyundai...
Sorento - technika ala Tucson, uz minula generace se mi libial, tato docela ujde, ale i zde cena 1,5 byt vyhodou je, ze proti RAV apod. je to aspon velke, byt na rozvoru je to proti Smaxu o tridu horsi.
+ ani nevim zda Kia/hyundai maji ten system svuj, nebo ho licencuji, jako treba Suzuki od Toyoty...

je neco dal na trhu? Ano Smax hybrid, ale nevim, zda zastavba do koncepce, ktera na to neni je funkcni. Ale je to zase plnohodnotne MPV jak ho mam rad, byt zase bez 4kolky.

Nejake tipy na neco dalsiho? Tak 1M max 1,5. Bo za Smax dostanu tak 900k, takze by ten priplatek nebyl tak velky.
goes
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 15. 6. 2021 15:37

Rav4 hybrid 306hp :love:

Inak mi nic nenapada.
Za 4rocny Smax 900k kc?
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod goes 15. 6. 2021 15:42

jako dynamika bude asi u ravky dobra, ale ten vzhled to chce proste odvahu a tu ja nemam.

a jinak 900k je fer cena.
goes
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 6. 2021 15:42

ano, RAV4 má taky fajn dynamiku :)

já bych bral Tarraco 245k a na hybrid se *****

jinak zkus mrknout nějaký Mergl
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod PeTr7650 15. 6. 2021 15:44

tož rav, jedině. Na Toy bych uměl cenu . .

srát na plug-in, vezmi obyč hybrid
Keď auto tak žiguli, keď kopnuť tak do gulííí.
PeTr7650
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 15. 6. 2021 15:50

obyc hybrid nema zadnou pridanou hodnotu pro muj styl jezdeni, to uz radeji tu Terakotu co pise Arnold. Kolik je sleva na Toyotu?
goes
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Tomas B 15. 6. 2021 15:55

goes píše:jako dynamika bude asi u ravky dobra, ale ten vzhled to chce proste odvahu a tu ja nemam.

a jinak 900k je fer cena.

to někdo koupí čtyřletý za 900? :nenapadne
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod goes 15. 6. 2021 15:58

kazdy kdo ten inzerat najde...co je na tom divne?
goes
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 6. 2021 15:59

goes píše:kazdy kdo ten inzerat najde

:D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Tomas B 15. 6. 2021 16:10

goes píše:kazdy kdo ten inzerat najde...co je na tom divne?

tak to pak jo :D
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod tslany 15. 6. 2021 16:12

Teď nějakej Lexus prý novej, plužin, asi 350 koníků, ale dva mega.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 6. 2021 16:15

Řeším něco obdobného, ale zatím se mi nezdá, že by to mělo řešení.. Arnie už navrhoval Mergl, ale tam je za nějaké rozumné peníze takhle snad je GLB a to je malé.. U té Toyoty by se snad dala dostat lepší cena na ten Highlander.. Jinak jsem z nedostatku jiných možností koukal i na DS7.. :D
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod kurtoid 15. 6. 2021 16:16

PeTr7650 píše:tož rav, jedině. Na Toy bych uměl cenu . .

srát na plug-in, vezmi obyč hybrid

Mě třeba hybrid ve stylu toyoty nedává naprosto smysl. K čemu to vlastně je? Nějak jsem to nepochopil za ta leta. Jaké jsou reálné spotřeby třeba u Corolly s tím dvoulitrem? Já se dostávám s podobným autem v benzínu na 5,8 litru, s naftou na 4,9. Nedávno jsem měl půjčenou Atecu s 1.5 a ať jsme s tím prasili co to dalo, tak jsme přes 8 nešli, na dálnici to bralo při 140 tacho 6,7 litru. S šestiválem 3.0 nafta od Merglu jsem delší trasy jezdil pod 8 litrů, a to tahal dvoutunový ingot o 10cm vyší než ravka.

Plug in je naopak super. Nejde vůbec o spotřebu, ale o to, že si na elektriku objedu město a motor nemusí zapnout ani jednou (nezasírám město smradem, nelikviduju motor krátkými trasami kdy pojedu kvůli dešti třeba kilometr pro chleba). To mi dává velký smysl.

Mám ten názor, že výhody pro hybrid ve stylu toyoty by se měly zrušit. Nějak tam tu ekologii nevidím a ekonomii když se to spočítí taky moc ne.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 15. 6. 2021 16:17

Ještě jsem koukal na Volvo, ale netuším, co se tam dá dělat s cenou..
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod tslany 15. 6. 2021 16:19

Vem si to tak. Buď budeš mít elektro, nebo budeš mít plužin s menším dojezdem čistě na benzín, nebo budeš mít obyč hybrid od Toyoty. Nemáš čistej benzín, nemá čistou naftu. Co si vybereš?
A mě naopak ten toyotí dává smysl, funguje to samostatně, pak jsou takový ty pseudohybridy, 48V nebo jak se to jmenuje.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.
tslany
Inventář

Další stránka