Sportage nebo 3008

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Petrlos 10. 6. 2021 05:44

Jako chápu, teď je dost problémů s výrobou aut, říkal mi, že na Riftera je čekačka až 12 měsíců, ale i těch 10k by potěšilo.
Auto super, teď mám focuse 2007, při sednuti do kie, jsem žádný extra změny nepociťoval, takový to wau, ale v Peugeotu to bylo úplně jiný, ten interiér, všechno působí moderně a neokoukaně. A motor je raketa, ale to je tím, že teď jezdím 74kw atmoškou :) Ptal jsem se na krátký trasy a celkově na motor a prý je spolehlivý, občas protáhnout a nezahřívat motor stáním, třeba než oškrábu okno a dochlazovat turbo po jízdě. Tak snad budu spokojený.
Petrlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 10. 6. 2021 07:06

My jsme se taky pustili do pažoutích vod, tak snad nás to nezklame.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petrlos 10. 6. 2021 12:11

Taky doufám, že nás nezklame. Jen si připlatim záruku aspoň na 8 let, když jsem slyšel co stojí třeba přední lampa. A ty máš co za auto?
Petrlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 10. 6. 2021 14:26

Vybíralo se auto pro ženu a skončili jsme u 2008 v automatu. Auto bude brzo doma.

Záruku na 8 let určo pořešímě. Jde to prý připlatit až do ujetí 60 tisíc nebo dovršení 5 let záruky, ale ať to mezitím Peugeot nezruší, nejspíš to pořešíme hned příští rok při prvním servisu. Když jsme se ptali za příplatek na 8 let / 100 tisíc km, tak to bylo jen 10 tisíc, což se mi zdá dobrý. Kilometry jdou protáhnout až na 200 tisíc, ale tolik asi nenajede ani během příštích 20 let :D

Nevím, kolik stojí přední lampa na pažout, ale u koncernu VW je to podle světla od 25 tisíc za něco jednoduššího, matrix bude asi palba. U Kie to bylo u Sportage 45 tisíc za tu nejprimitivnější led technologii.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Petrlos 10. 6. 2021 14:32

Já najedu něco kolem 10k za rok, takže záruka bude v poho. Akorát, od výroby je 5 let a to přikoupení záruky se musí koupit do 18 měsíců od koupě auta, říkal prodejce. Já beru skladovku, takže auto bude do týdne doma. Snad budeme spokojený.

Lampa prý stojí 25k, jo říkal, že Kia má drahý náhradní díly.
Petrlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 10. 6. 2021 15:58

Tak s tou zárukou máme mylné informace, takže díky za info.

25k za světlo je dnes krásná cena, níž bude asi jen Dacia Sandero. Bohužel, doba je taková :-/
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod sprint 10. 6. 2021 18:23

Platit za to, že si mě pojistí drahý autorizovaný (a mnohdy nekvalitní) servis na 8 let..... :oboze
Opel Astra ST 1.4T
Škoda Fabia Combi 1.4 TDI
Škoda Favorit GLX
Yamaha Xmax 400

"Pokus je prvním krokem k nezdaru"
sprint
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 6. 2021 19:46

nj to je věčný boj
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 10. 6. 2021 19:49

Je to o důvěře...

Já už sem tak nějak na ty placené dlouhé záruky nedůvěřivý ..

Zkušenosti..., Ale spíš že spotřebních veci. Za záruky už prostě ochotný platit nejsem. Nevím proč bych měl, pokud tomu produktu věří.
:-)

S 3008 budeš spokojeny. Ve srovnání s kiou jiná liga.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod gewehr 19. 9. 2021 07:39

Tak som dostal z prace moznost vyfasovat novu 3008 alebo Hyundai Tuscon. Budem to urcite tlacit do benzinu. Co by ste odporucali? Pripadne nejake ine rozumne alternativy?

Popravde za posledne roky som stratil o autach prehlad, budem rad za kazdy rozumny podnet. Posledna stovekolka co som sa bol previezt bol Zetor Gerlach...
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 9. 2021 07:40

Tucson s trbo benalem.
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 19. 9. 2021 07:57

3008 s turbo benálem
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gewehr 19. 9. 2021 08:02

goes píše:Tucson s trbo benalem.

Poskulujem po tom 1.6 turbobenzine s 4x4, predpokldam ze dnes uz je Hyundai plne porovnatelny s ostatnou konkurenciou.
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 9. 2021 08:04

Vice mene ano. Navic pokud nejsi cech tak si muzes hyundai koupit s cistym svedomim
anonymni

Odeslat příspěvekod gewehr 19. 9. 2021 08:08

?
gewehr
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků