Spolehlivý automat do cca 200 tis.

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod tomxxxik 21. 5. 2021 23:54

Ahoj,
poohlížím se po koupi ojetého auta a potřeboval bych poradit spolehlivý vůz.
V problematice se moc neorientuji, tak budu rád za každou radu :-)
Specifika:
Typ: rodinné auto - něco trochu vyššího a prostornějšího (mám skoro 2 metry) s prostornějším kufrem (na kočárek, případně kolo, atd.). Jestli to bude SUV, MPV nebo Combi nehraje roli
Převodovka: automatická (podmínka pro manželu aby řídila :D)
Cena: kolem 200.000 Kč +/-
Provoz: většina cest během týdne jsou krátké pojezdy po městě 5-10 km. Prý je na to lepší varianta benzin, ale zase jsem se už několikrát dočetl, že pokud alespoň jednou týdně jedu něco delšího 30-50 km tam a pak zpět (což jezdím), tak benzin nebo diesel nehraje roli... Ale rád si nechám poradit od zkušenějších.
tomxxxik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tslany 22. 5. 2021 00:46

Cokoliv s HDM?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod hobitt 22. 5. 2021 11:35

Benzin a najit si zenu, co umi s klackem
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 22. 5. 2021 11:44

Jebat manuál.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod XB_1 22. 5. 2021 12:19

...spis tu zenskou.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod tslany 22. 5. 2021 12:23

Tu taky. Ale chtwlo by to fotku.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 22. 5. 2021 12:34

XB_1 píše:...spis tu zenskou.

+1
Automat dobrej i pro chlapa 8-)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 22. 5. 2021 15:18

automatický kulomet jo, ten jo, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 5. 2021 15:19

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 22. 5. 2021 15:56

Zajímavé tipy. :hm
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 22. 5. 2021 18:47

Taky jsem řešil něco takového. Za ty peníze seženeš většinou desetiletou mr.dku, do které s celkem vysokou pravděpodobností nasypeš další kilo. Případně sehnat 15 let starou mr.dku, do které nasypeš to kilo taky, ale budeš v rozpočtu - jen je to tak trochu nesmysl tohle dělat, protože když tě někdo naboří, tak dostaneš 70-80 od pojištovny za auto, na tvoje opravy se nikdo dívat nebude.

Když to trochu protřídíš, tak jde najít pár méně rizikových aut, do kterých nenasypeš kilo, ale třeba jen 50-60, což je celkem povzbudivé.

Taková ta bazarová klasika, které bych se vyhýbal, je CR nafta, která chce vstřiky, čerpadlo ke vstřikům, DPF, rozvody, někdy i dvouhmotu, k tomu nějaká ta repase nebo větší zásah na automatu za 30-60 litrů. Nebrat asi ani přímovstřik benzín první generace s turbem, což je většinou taky průšvih, zvlášť když se to třeba pojí s DSG u koncernu.

Našel jsem pár adeptů, ze kterých nebude pokladnička snad tolik plakat:

Dvojková okta kombi nebo něco příbuzného od VW/Seatu (Golf, Golf Plus, Altea, Toledo) s 1.6MPI, případně i 1.6 a 2.0FSI. Vše hydroměnič. Popř. menší Audi A3 Sportback, což je pořád celkem stylovka a na kočár by to mohlo být dostatečné.

Volvo V50 2.4 benzín s hydroměničem. Náročnější servis, ale je to solidní a bytelnější auto než koncern té doby, který jsem uváděl dřív. Jen je třeba se psychicky připravit na to, že to bude brát ve městě kolem 12 litrů.

Nějaký postarší Saab kombi s benzínem a hydroměničem. Tady už je to ale trochu pro fajnšmekry...
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Hlava 22. 5. 2021 20:34

Taky jsem řešil něco takového. Za ty peníze jsem sehnal desetiletou mr.dku, do které jsem žádné kilo sypat nemusel.

V prvním půl roce jsem do něj nasypal 26 tis (výměna oleje v motoru, proplach oleje v automatu, vzduchový filtry, nový celoroční pneu, nový svíčky, nová baterie). V dalším roce jsem do něj nasypal 24 tis (olej v diferenciálu, olej v motoru, lambda sondy, brzdový destičky). V letošním roce jsem do něj nasypal asi jen 5 tis (olej v motoru). Čili do kila ještě prostoru dost.

Většina našich cest během týdne jsou krátké pojezdy po městě 5-10 km.
Koupil jsem na to benzín, žádný turba, močoviny, p.čoviny. Jednoduchá atmosféra.
Merecedes C (W204).



Pravda, u mě mám ještě bonus v tom, že je to šestiválcový třílitr, co umí dělat radost, když mu šlápnu na krk. A z jeho zvuku jde i husí kůže :-) Jen je třeba se psychicky připravit na to, že to žere. No tak to žere, no.
Naposledy upravil Hlava dne 22. 5. 2021 20:36, celkově upraveno 2
Hlava
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 22. 5. 2021 20:34

metyn píše:automatický kulomet jo, ten jo, dědek

lada kalina s avtomatom
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 22. 5. 2021 20:37

Hlava píše:Taky jsem řešil něco takového. Za ty peníze jsem sehnal desetiletou mr.dku, do které jsem žádné kilo sypat nemusel.

V prvním půl roce jsem do něj nasypal 26 tis (výměna oleje v motoru, proplach oleje v automatu, vzduchový filtry, nový celoroční pneu, nový svíčky, nová baterie). V dalším roce jsem do něj nasypal 24 tis (olej v diferenciálu, olej v motoru, lambda sondy, brzdový destičky). V letošním roce jsem do něj nasypal asi jen 5 tis (olej v motoru). Čili do kila ještě prostoru dost.

Většina našich cest během týdne jsou krátké pojezdy po městě 5-10 km.
Koupil jsem na to benzín, žádný turba, močoviny, p.čoviny. Jednoduchá atmosféra.
Merecedes C (W204).



Pravda, u mě mám ještě bonus v tom, že je to šestiválcový třílitr, co umí dělat radost, když mu šlápnu na krk. A z jeho zvuku jde i husí kůže :-) Jen je třeba se psychicky připravit na to, že to žere. No tak to žere, no.

Wtf co je to za auto, že pětka za olej? To má 25l náplň? 8-D
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Hlava 22. 5. 2021 20:40

Oleje je v tom 8 l.

Ok, těch 5 tis je "zejména olej v motoru" + další chujoviny (filtry, předplatné diagnostliky Carly, koupil jsem si nový tlačítka na volant, bo už byly u "desetiletý mr.ky" ošmatlaný, atd.).
Hlava
Nováček

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků