Crossover s automatem kolem 550 tisíc

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 5. 2021 22:08

arkana je megoš
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 13. 5. 2021 22:11

Ee
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 5. 2021 00:52

Arkana je Clio jako Captur. Ale na Fiat to stačí.
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod maincoonsback 14. 5. 2021 06:46

:-)

Někteří lidi by neměli po večerech pit... Nedávají to...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 14. 5. 2021 07:00

2008 je podvozkově mezi největšími béčky - rozvor o 5cm větší než Arona/T-Cross, taky má větší rozchod kol hlavně v zadu. Hlavně má člověk pocit, že ten podvozek umí fakt zabojovat s českými cestami, možná k tomu dopomáhají i celkem velká kola - větší než má o třídu větší Karoq (myslím celkový průměr kola i s pneu). 2008 má taky celkem velký kufr na tuhle třídu - opět pro nás plus. Jako celek to fakt působí jako crossover, který snad i něco snese, prostě to není vyloženě nízké béčko na vyšším profilu s protáhnutými sloupky střechy tak jak třeba Arona, u které se ani nedělal test ncap, protože je to auto konstrukčně shodné s Ibizou. 2008 je prostě postávena nezávisle na 208. Používají sice stejnou platformu, ale to Golf a Tiguan Allspace taky :) U 2008 na mě všude čiší taková jakási robustnost, třeba šířka prahů je neuvěřitelná. Ta "vnitřní" karoserie se bez úprav používá i pro elektro, které je o 350kg těžší, takže ta konstrukce je defakto odladěna na váhu při nárazu nějakých 1600kg (prázdné auto). Zatím jsem u 2008 nenašel žádné oje.bávky, fakt tomu začínám přicházet na chut - třeba nápravnici to má hliníkovou (pro mě třeba celkem +, protože auto si chceme nechat fakt hodně dlouho a některé klasické plechové nápravnice současné "kvality" mohou být po 10 letech pomalu na prach), je to všude dobře ošetřený vespod. Taky to má třeba i výfuky, což se někomu zdá jako blbost, ale já prostě nenávidím takové ty umělé imitace, které už má skoro každé auto. No celé to stejně stojí na tom hydroměniči - ten je prostě top a pokud člověk nemá zrovna nejpříjemnější parkování u baráku, tak to dost ocení. Tam kde je s DSG neuvěřitelné trápení, tam je to s hydroměničem neuvěřitelná pohoda - nemluvě o tom, že by nám nejspíš u DSG odešly určitě už do 100 tisíc minimálně spojky, tady s tímhle si můžeme jezdit krokem od rána do večera a nic se nestane.
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod maincoonsback 14. 5. 2021 07:06

Tak máš vybráno.
CG, šťastnou ruku..., A ať fici.

Jinak nevím jestli si viděl, ale Rasto Chvála to festival jako Crossovery, tedy i trochu v základním terénu a byl z toho nadšený. To co píšeš potvrdil.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 14. 5. 2021 08:34

Díky díky, no snad to dopadne.

Nějaká videa jsem viděl, ale už v tom mám celkem zmatek. Ti recenzenti hlavně skoro vždy všechno vyzdvihnou jak je to úžasné a realita je pak horší - takhle jsem se spálil třeba u Qashqai. Docela jsem čuměl i na videa s 3008/5008, kde spousta recenzentů tvrdila, jaké to není "řidičské" auto - s tím taky nemůžu moc souhlasit, spíš auto na pohodu. I ta 2008 není v zatákách žádný zázrak a spíš se tak nějak hrne a při jakémkoli pokusu z řidičovy strany chtít něco víc všechny snahy utne ESP. Ta koncernová béčka se nechají líbit daleko víc. Ale tak tohle nebude hlavní bod programu, protože s tím bude jezdit na silnici hodně opatrná manželka.

Ono bylo hlavně super, že jsem dost aut vyzkoušel sám bez prodejce, a to i na docela velké km (jedno přes 200km, pažouty teda každý jen tak na 25), takže si člověk mohl udělat trochu představu o tom, jak to funguje, když se po tom chce něco víc - s prodejcem by to byla samozřejmě taková jízda na kávičku a člověk by reálný rozdíl na podvozcích moc nepozoroval.
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 14. 5. 2021 12:40

2008 ti schvaluju. Taky bych to bral, ale nejspíš už jako elektro. Jen musím počkat, až vláda schválí, že se mi na to částečně složíte :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod glider 14. 5. 2021 12:40

Ber dizel kym je.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk