Crossover s automatem kolem 550 tisíc

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 5. 2021 22:29

kona je hnusná jak *****, no ... což je škoda, protože některá její provedení (N, elektro) by jinak měla na trhu co říct

ad Captur... vůbec nechápu, co se to na trhu stalo, ale nejsou skoro žádné automaty skladem a když, tak ojeté a za 600 tisíc :shock: přitom když naši kupovali loni v květnu, tak skladových automatů byla plná ***** a daly se koupit třeba jen o 30 dráž než manuál (protože to jakože "nikdo nechtěl") ... a 1.3 manuál byl za 500 v intensu

edit: ale jo, tak dá se, jen to není na sautu:

https://bezcekani.renault.cz/novy-captu ... c&limit=30

červený Intens TCe 140k za 537500
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quasimoto 5. 5. 2021 22:36

Kona je z toho snad najhorsie.

Takisto Vitara pri sucasnych cenach (zdrazela o cca 2000 € po modernizacii ked dostala mild-hybrid) uz nie je zaujimava.

Volil by som T-Cross/Captur/P2008

Hoci za danu cenu mozno radsej nieco aj vybehove z vyssieho segmentu ako ten Qashqai, to najma ak chodis vela mimo mesta, dlhsie trasy
quasimoto
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 5. 5. 2021 22:46

balabamba

-- 5. 5. 2021 23:46 --

kup tři Lamba
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 5. 5. 2021 23:00

:)
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 5. 5. 2021 23:01

to je od Oriona novej song.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 5. 5. 2021 23:02

Vim. Kato dal dobre.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 5. 2021 06:20

Já teda nevím, co by se.muselo stát, abych za stejné peníze vzal menšího Captura nez 500x...
Captura je skvělé auto, pokud stal 350 v plné výbavě, tomu třeba 500x konkurovat nemohla

Jinak mne ale nějak furt nenapadá, proč mají lidi tendence kupovat horší auto za víc peněz...
:-)

-- 6. 5. 2021 07:27 --

yndezit píše:Compass spíš ne, kolega to měl, spolehlivost nic moc.

No tohle je samozřejmě piiiiiccccooooovvvviiiinnnnaaaa a ani se mi na to reagovat nechtělo... To je asi úplně zbytečne... Tuhle chujovinu (a popravdě) můžu napsat na 90 procent aut na trhu.

Pokud se Jeep líbí, veselé do toho.

Samozřejmě tam není jen Compass, ale je tam i Rengade.

Já mám s cenou do 550 a automatu problém jen v tom, že to nebude 4x4, což by mne upřímně u Jeepu neskutečně s....o tak, že je to pro mne osobně téměř nepřijatelné, ale tak jinak je to auto jako každé jiné, jen hezčí a vždy o něco odolnější než konkurence...

Suzuki Vitara je fajn, te bych se asi nebránil... Mnohem víc povedene auto než SX4, být je na stejném základu. Jen bacha, to auto je mnohem menší než jak na oko působí ... Ale jinak ji můžu taky doporučit.

-- 6. 5. 2021 07:31 --

Mimochodem Arkana.

Jako je vidět, že to Renault zkouší stejným stylem jako VW, což je boží. Teda aspoň u nás.

Protože ačkoliv Arkána vypadá pěkně, ne že ne, tak jako auto postavené na základě Clia s cenou přes 600t. je za mne pořádnej úlet.
A ačkoliv to teda maskovali sec jim sily stačily, tak pořád je to mechanicky Clio ...
Ještě jednou...CLIO!!
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 6. 5. 2021 06:48

No dyť to je dobře, ne? CLIO je skvělé.. :D
Mr.Semtex
Hodnostář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 6. 5. 2021 06:53

Captura s EDC jsem přímo ve skladovkách Renaultu našel jediného za 575, možná hledám blbě. A to tam je ještě napráskaná nějaká vysoká sleva - aby to nebylo spojeno s nějakým financováním, kdy tu slevu člověk "vrátí" na vyšším úroku. Zkusím zjistit víc.

Qashqai je sice papírově vyšší třída, ale to auto mě vůbec nebralo. Divné zpracování, všechno působilo už dost morálně zastarale. Největší sranda ale byla v tom, že nad hlouvou bylo asi o 5cm méně místa než třeba v Golfu. Navíc nejsou ani Led světla, které už doma máme a asi bychom nechtěli úplně downgradovat u novějšího auta.

Na 500X zajdu mrknout, vzpomněl jsem si, že jsem jednu dobu vedle jednoho parkovával a celkem se mi to líbilo. Nějaké zkušenosti s provozováním Fiatu? A co ten jejich automat?

A co vůbec automaty obecně? Jaké jsou dvouspojky v Renaultu? Jak je to u Kii? Jebe se to, jak to řadí atd.?

No Konu jsem dal do seznamu hlavně kvůli té nadopované 1,6 (a případné čtyřkole) - aby tam bylo i trochu něco jiného. Včera jsem ještě mrknul na nějaká videa a to auto je opravdu takov hnus, že by to nezachránil ani motor z lamba. Ani nevím, jestli je větší peklo exteriér nebo ten jednovýliskově působící interiér. U Hyundai mě navíc auta vždy tak nějak *****ěla - vím, že každé nové auto má nějakou svou lepidlovou a plastovou "vůni", ale z háčka jediného mě bylo vždy tak nějak na blití (což je jen můj problém), ikdyž se mi auto jinak i celkem líbilo (taková stará i20 za 240 byl ultimátní kup na důchod). Takže Konu úplně škrtám...

Možná by nebyl špatný ten Xceed - ten je vcelku hezký a smrad lepidla je nastavený "jinak" a nevadí mi :D Kdysi jsem v tom seděl a měl jsem z toho takový asi nejméně crossoverový pocit (kvůli kterému se tohle auto kupuje především). Připadal jsem si jakobych seděl v klasickém hatchi. Na druhou stranu je to jediné "céčko", které v seznamu mám.

Do kompaktu ještě papírově patří nová C4, ta je ale podobně jako Scala řešená jako velké auto na malé platformě. Když jsem C4 viděl poprvé, tak mi z něj bylo na blití, ale teď po čase už tak nějak začínám přicházet na jeho taje :D Viděl jsem i naživo a je to zajímavá kára, něco úplně jiného. Celkem o citronu začínám přemýšlet, ale zatím to neprochází u drahé polovičky, která to auto bude okupovat z 90%, takže problém :D

O Jeepu jsem vera ještě hledal po fórech různé info a borcům se to celkem je.balo. Zase na druhou stranu na fóra vždy píše jen ten, kdo má s autem nějaký problém. Renegade by šel sehnat předváděčka lehce přes půl míče, Compass, který je větší než všechno ostatní v seznamu, by byl za nějakých 600, což je ještě na tak velké auto pro nás zkousnutelné. Je ale pitomé, že za tu cenu nemá Led :-/ Absence čtyřkoly mi nevadí, ,se čtyřkolama jsem jezdil 20 let skoro každý den a furt jednu mám a defacto nevyužiju na nic jiného než na to, že se zajedu 3x za zimu někam zablbnout do sněhu na neudržované cesty. Trochu jsem s tím koketoval u Kony, protože tam byla za směšný příplatek snad jen 20 tisíc, ale fakt není úplně potřeba.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 5. 2021 07:17

Jo není potřeba, jen chapej ten Jeep bez 4x4 je třeba pro mne osobně problém.. u Jeepu tak nějak obecně čekáš, že ho sníh a bláto nezastaví, zvlášť když zbytek auta je furt tak nějak postavený. Ale pokud víš, že s tím z města v zásadě nevyjedes, pak není problém. Jak Compass tak Rengade se dá v akci night eagl se slabší 1,3 koupit za dobré peníze, jen nevím jestli vždy v automatu. Ale najít se dá.
Světla myslím v aktuální generaci Rengade přešlo na na Led, Compass nevím.

Ještě teda nová 2008, ta se mi líbí hodně hodně moc, ale levná taky nebude ...

Jinak... Z těch aut jsou 500x a Rengade v podstatě jediné, které mohly mít 4x4 a mají viceprvek, tedy mechanicky nejlépe postavena auta.

Vyzkoušej a uvidíš....

Ještě mne napadá Mokka. Je taky hezká moc.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod zabijak33 6. 5. 2021 07:26

Záleží, jak moc se na to spěchá. Ale cca říjen by mohl být Yaris Cross. Buď 1.5 atmo CVT nebo 1.5 Hybrid.
zabijak33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 5. 2021 07:33

Ten by byl boží. Otázka je cena .. jako novinka mylsimze bude hodně napalena... Ale kdo vi
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 6. 5. 2021 08:14

Mokka se mi taky líbí vzhledem, ale proti 2008 nebo C4 menší - hlavně v kufru. To už by spíš dopadlo na tu 2008. Jinak cenovka pažouta je dle konfigurace 535 tisíc ve výbavě, která nám stačí, takže pohoda - a to třeba bude ještě nějaká další sleva.

Yaris Cross by byl fajn, ale hybrid bude ranec a u klasiky bude CVT, jehož se dost bojím při vyšším nájezdu (na zahraničních fórech se u novější Corolly mění CVT za 8k usd nebo 10k € kus za kus, nikdo to neopravuje - ale co je na tom pravdy a jak často to odchází, nevím). Yaris bude navíc jedno z těch menších béček.

Jinak docela chápu ten postoj Jeep bez 4x4 = demence. Jako měl jsem to nastavené úplně stejně, ale trochu tvrději ještě nedávno - každé SUV bez čtyřkoly je demence. Ale v tomhle případě to fakt nebude moc potřeba, to auto bude jezdit fakt udržované cesty kolem komína, občas nějaký výlet u nás. Spíš využijem vyšší světlost a chráněné blatníky.

Zatím jsem nejvíc nadšený z 2008, kterou jsem byl za poslední rok omrknout už tak 3x. To auto je fakt krásně zpracované za ty prachy, působí proti malým autům z koncernu VW tak nějak mohutněji, dospěleji. Má to i pár drobností, které tak nějak "můžu" - třeba to má hliníkovou nápravnici, opravdové výfuky ( :D ), suprová moderně vypadající světla. Je to postavené tak nějak bytelně, třeba prahy jsou úplně mega velké, protože mají chránit baterii u verze elektro. Motor má o chlup větší výkon a lepší projev než litrové TSI a k zahození taky není ten hydroměnič, který by měl nalítat proti suché DSG snad trochu větší kilometry. Dost mě bere i ta C4, ale tam to ještě musí dozrát u druhého řidiče :D

Z koncernu mě bere nejvíc Arona, ale to bych musel počkat spíš na facelit nebo by musela být podstatně zajímavější cena za současný dosluhující model. T-Cross mi přijde už dost drahý na ten plastový pocit uvnitř, navíc je to auto dost malé (o chlup menší než Arona hlavně v kufru). Kamiq by byl celkem fajn, ale dost schází absenze těch plastových chráničů na blatnících, kterou bychom jako fakt využili a nemusel bych každou chvíli běhat kolem auta s korekční tužkou. Jinak je Kamiq fajn a celkem bych si ho v nějaké předváděčce za půl míče uměl představit.

Suzuki mám spojenou s takovou nějakou výdrží motorů. Tam by mě nejvíc bralo nějaké ročné auto bez hybridu s 1.4 benzínem, který by měl být fantastický. Má to hydroměnič, takže by to mohlo něco odsloužit. Problém se Suzuji mám ale ten, že ta auta jsou uvnitř strašně archaická. Prostě proti francouzům nebo koncernu je to posun o 10 let zpět a kvalita interiéru je na úrovni současných Dacií. U Suzuki by to bylo hodně o "něco za něco". Věřil bych jednoduché technice, ale uvnitř by to člověka moc nehýčkalo. Vitara je navíc malinká, třeba rozvor je o 10cm menší než u 2008 a taky váží v té starší verzi o 100kg méně - prostě je to takový papírák tak trochu, člověk si to uvědomí už třeba při dovírání dveří.

Až se otevře, tak zajdu mrknout na ty Jeepy, to mě pro mě stále jedna velká neznámá.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod zabijak33 6. 5. 2021 08:15

Předběžné ceny už máme a dá se objednat. V rámci rozumných stupňů výbavy se cenově vejdeme jak s 1.5 CVT, tak 1.5 Hybrid. Všechny uvedené požadavky výbava v této ceně splňuje verze s benzínem. U hybrida by bylo potřeba trochu připlatit, případně se trochu uskromnit například o Bi-Led světla, které jsou v rámci paketu.
zabijak33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomas B 6. 5. 2021 08:17

maincoonsback píše:https://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/500x/19133015
I když dá se...
Boží


úplně náhodou je to fiat, co si vybral :D
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků