Výběr kombi kolem 200 tisíc

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Domin362 6. 4. 2021 12:17

Ahoj,

vybírám pro mladou rodinu ojeté auto s rozpočtem kolem 200 tisíc Kč. Základní požadavky jsou tři - kombi, spolehlivost a pokud možno rozumná spotřeba. Předpoklad je, aby auto vydrželo co možná nejdéle.

Dosud jsem byl vlastníkem Fordů Focus (dvakrát mk2 1,6 74 kW a momentálně na doježdění mk2 2,0 TDCi 98 kW). Po kladné zkušenosti s těmito vozy a blízkým servisem se mi nechce od značky odcházet, nicméně zcela se tomu asi nebráním.

Pokukoval jsem mimo jiné po Fabii 1.2 TSI 81 kW, ale jsme zvyklí na větší prostor. Žena se také přiklání spíše k Focusu. Problém nastává u třetí modelové řady s motorizací - trápení s ecoboosty jsou plná fóra i servisy, atmosférickou 1,6 TI-VCT si nechávám jako krajní možnost. Pořád jsem nedokázal vyřešit zásadní otázku, zda jít či nejít do naftového motoru - např. 1.5/1.6 TDCi, samozřejmě při dodržení častější výměny oleje s proplachem, tankování prémiové nafty... V naší cenové relaci jsou k mání vozy s nájezdem většinou kolem 140 tisíc km. Nejkratší trasa, kterou jedu jen párkrát za měsíc (na nákup), je 8 km. Proměnlivě 1-3x týdně do práce 17 km tam a 17 km zpět. Zbytek jsou různé výlety, dovolená či návštěvy rodin (150, resp. 310 km v jednom směru). Ročně od 15 do 25 tisíc km. Naftový motor mi vyhovuje osobně více. Napadlo mě eliminovat studené starty a případné krátké trasy dodatečnou instalací nezávislého topení. Jaký názor na to máte vy?

Děkuji za všechny názory a věcnou diskuzi.
Domin362
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 4. 2021 12:27

úplně klidně dízl na toto
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 6. 4. 2021 12:54

Tady máš od důvěryhodného člověka, který hodně vozí fordy: http://www.autokrs.cz/index.php?strana= ... &detail=24 .
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 6. 4. 2021 13:07

Focus spadající do cenového limitu působí imho proti sedmičkovému Golfu jako o generaci starší auto, ale třeba jen to jen můj pocit. Osobně bych určitě do turbo benzínu u téhle generace nešel Focusu nešel, to spíš ta pežoťácká nafta. 1.6 atmo Ford na tvoje ježdění nedává vůbec smysl.

Fabii kvůli velikosti a zastaralosti nebrat. Mrkni na Octavia III/Leon III Golf. Do 200 tisíc se něco sehnat dá. Ideálně 1.2 TSI 77 nebo 81kW, případně i nafta 1.6 TDI, což je takový nemastný, neslaný motor - nic se ale moc nekazí, bere 5 litrů a kdo nepotřebuje závodit a nevadí mu pětikvalt, tak to může být výborná volba.

Podle toho co jezdíš, bych se nafty rozhodně nebál, to je pro naftu skoro ideál. Třeba TSI berou cca o litr proti naftě víc, takže se spotřeby celkem srovnaly a jen kvůli nižší spotřebě bych naftu neřešil.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 6. 4. 2021 13:24

Arnie J píše:úplně klidně dízl na toto

+1
Ten stribrnak. Na tom aute je spatne hlavne vnitrni prostor, pokud jste mensiho vzrustu tak ten stribrnak hned vzit.
Nic bych tam dodatecne nebastlil, na 7km snad dejme tomu, ale na 17km je predehrev uz vylozene zbytecnost. A jelikoz to nebude jezdit jen po meste, je to proste zbytecne...
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CTR-OFFLINE 6. 4. 2021 13:24

Tankuj Euroil a budeš v klidu. Dej si tam sám VIF nebo něco podobného. Nic více není potřeba. Platit Premium naftu je až na vyjimky zbytečné, s lepší kvalitou to nic nemá. ( (OMV a Benzina ( ne na Moravě) ano, tam je to ok)

Ohledně oleje, vůbec bych netrojčil. Dneska jsou spiše citlivější benzíny než diesel. Prostě jednou za rok a nebo po 15 tkm to vyměň a vyřešeno. ( pokud jezdíš jak píšeš ). Výplach nedělej!!! Zkrať interval oleje. Třeba na 2-3 tisíce km, vylej a vyřešeno. Nezavislé topení bych kvůli motoru neřešil. Zjisti si cenu vstřikovačů. Třeba na Passat 2,0 CR jde vtřikovač sehnat kolem 5000 kč. Což je imho cenově v klidu. Ale bacha servis ti řekne cenu x 2. Ty na to kašlou, ty si to nechaj zaplatit, že tomu většina nerozumí. Prostě ať víš , kdyby se něco nepovedlo, kilik to "koštuje".
Politici a novináři všech zemí, vyližte si *****.
CTR-OFFLINE
Nováček


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků