vyber auta - mpv?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 3. 2021 09:34

maincoonsback píše:A vím, že ta 5008 prostě horší není (podvozek, řazení)

Jak to víš? Já jen, že jsem s obojím jel a rozdíl je zřejmý. Nechci se znovu ohánět časem na okruhu, ale i tam je rozdíl zřejmý.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 23. 3. 2021 09:51

Siel som len s predch. Smaxom a tak strme riadenie nema IMO ziadna krabica a ani osobaky nezvyknu.
To iste brzdy maju daleko od autobusoveho prejavu.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 23. 3. 2021 09:55

ad baterie v smax - tezko rict, on ten hybrid vazi plus minus jak ta vykonnejsi nafta, ale je pravda ze nafta tu vahu navic (vuci zakladni nafte) bude mit asi na predni naprave a hybrid na zadni

jako, kdyby mi nevadilo tak nejak vnitrne, ze s naftakom budem detom poustet do plic no sracky, tak neni co resit.. takhle tezko rict, nejhoris je ze ten hybrid smax si proste neotestujes, neni v republice zadny:D

ta 5008, kdyby alespon nemela tak tragicku benzinovu paletu motoru.. vlastne ok benzin nabizi jen touran a grand scenic
majkom
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 3. 2021 10:57

glider píše:To iste brzdy maju daleko od autobusoveho prejavu.

Tímto myslíš co přesně?

-- 23. 3. 2021 10:58 --

majkom píše:
ta 5008, kdyby alespon nemela tak tragicku benzinovu paletu motoru..


Pár měsíců a budeme rádi i za takové motory... v nových autech.
:D
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 23. 3. 2021 10:59

Prejav brz je dost ostry.
V rodinnom mpv nie je zvykom, aby posadku hadzalo uz pri miernom dotyku na pedal.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 3. 2021 11:07

A je to dobre?

Projev který popisujete, dost často kritizují novináři. Jen tak.mezi náma.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Pan domaci 23. 3. 2021 11:40

maincoonsback píše:No...
Proti jednomu klišé se ohrazujete, druhé tam vzápětí vypálíte.

O tomto se tady taky tvrdí jak je super:
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/ford-focus-2015-selhal-v-losim-testu-lepsi-je-i-skoda-rapid/

Ekosport je taky Ford...

Já Vám to nehaním, vím, že je Smax super, já Vám jen říkám, že zapadáte do klišé. A vím, že ta 5008 prostě horší není (podvozek, řazení) a při tom o jednom básníte, druhé nezmíníte.

Ad Voyager... Neber to osobně, nevím jestli si ho měl, nevím jakou generaci. Já v Americe nejel dost s různýma Amerikama, ať už Voyager, Oldsmobile Aurora (ta byla božííí), Chevy Corsica (to je taková americká Fabie), několik obrovských firmeních GMC, s některýma sem i docela blbl různě na kruháči a podobně... a ačkoliv se ty auta naklání samozřejmě víc než Evrospký auta, tak žádné převracení se nekoná. A jde samozřejmě o to, že buď ten projev toho auta přijmeš a nebo ne. Taková obrovská Amerika prostě asi jezdit jako Fiesta nebude. Ale u stávající generace Voyageru se žádná nestabilita nekoná, to sorry.

Jen taková debata...
:mrgreen:


Byl to bílý Grand Voyager roční 2017, motor benzínových 3,6 V6 211 kW. Dokonce ho současný majitel před pár týdny prodával na sautu.
Nevím proč u toho auta píšeš o převrácení, to opravdu nehrozilo, tedy alespoň já se do takové situace nedostal. To auto nebylo moc příjemné na ježdění u nás a v Evropě. Klidná jízda stovkou po dálnici byla fajn, ale ve městě či na okresních silnicích to bylo nepříjemné, jak jsem popisoval. Asi nejhorší, co rozhodlo o prodeji byl výlet do Alp, kde jsem měl chvílemi pocit, že mám sjeté přední pneumatiky a jedu po ledu a to bylo léto. Auto v určitém směru špatné není, ale jiná auta nabízí příjemnější jízdu a plní lépe to, co od svého auta požadují.
U tebe je prostě Michale škoda, že jsi v tomto hodně subjektivní. Nevím proč máš takovou negaci na to, co mají druzí a nemáš ty a proč tak protěžuješ své volby. Mi osobně je třeba jedno, zda má volba a mé auto je pro někoho horší, než pro mne. Auto mám já. U tebe je pořád potřeba si chránit své volby a pořád shazovat volby druhé. A v podstatě na cokoli co zde sleduji máš naprosto odlišné zkušenosti. A je jedno zda to jsou auta, dovolené a cokoli. Je to za mne škoda, protože třeba této diskuzi, krom osobních záležitostí nepřináší nic, co by třeba mi pomohlo s výběrem. Kdokoli napíše cokoli o jednom z kandidátů, tak to jen shazuješ, zesměšňuješ a dehonestruješ.

Zkus být více přínosný, vím, že to umíš. Díky
Pan domaci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 23. 3. 2021 11:42

maincoonsback píše:A je to dobre?

Projev který popisujete, dost často kritizují novináři. Jen tak.mezi náma.


Nemusis sa chytat zrovna brzd, proste si prestrelil s hodnotenim Smaxu, jazdi to lepsie ako vsetko ostatne nech si myslis co chces.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 3. 2021 14:12

Ale já neříkám že ne. Já jen říkám, že to akcentujete mozna ve větší míře než si to zaslouží. Že by jste všichni byli takový závodníci, že oceníte v autobusu ostré brzdy... Nevim.

A brzdy sem zmínil proto, že kdysi kritizovali novinari na jednom autě brzdy pro jejich vysokou účinnost se slovy... Na okruhy dobrý, ale v běžném provozu neee. Raději nebudu psát na jakém.

Hele je to jen debata.

No a hlavně. Mne už teďka takové to auto víc na pohodu prostě nevadí, tak jako dřív. Preference se v tomto lehce mění s věkem.

:-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod majkom 26. 3. 2021 09:47

tak, a je to... smax hybrid prej dodavka koncem roku.. kraso cekat 9 mesicu na auto jo? plus cena pres limit, takze to asi nedopadne.. naftak nechci (pro zajemce, tam je dodani do cca 2-3 mesicu).. takze sme na zacatku a prakticky i na konci, neni na trhu auto co bych chtel v budgetu do 700 az 750k...
majkom
Štamgast

Odeslat příspěvekod glider 26. 3. 2021 09:48

Skoda nafty.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 26. 3. 2021 09:59

I přes možnost hybridů se obávám, že nafta zůstane nejspolehlivější možnost
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 3. 2021 10:06

majkom: zánovního kodiaka nechceš? :D

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 26. 3. 2021 10:08

Kodiak nebrat, ma ho Arni :D
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 3. 2021 10:09

To je další důvod ho vzít
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků