Combi, 4*4, 900k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 5. 2021 23:05

Nerozumíš otázce?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 11. 5. 2021 23:05

Ja som napisal, ze ruku na srdce, kto to pozna realne.

Pride mi, ze sa tu zbehli opat odbornici a nic ine ako G s 3 uzavierkami by sa nemalo predavat.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 11. 5. 2021 23:06

Chcanky do nádrže aka vif taky nikdo nepozná a všichni tu dělaj jak je to super, přitom tohle na rozdíl od toho jde reálně poznat, stačí dát trochu tomu napít,
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 11. 5. 2021 23:07

Mna by jedine sralo, ze mam drahe Audi a ojebali to o Torsen.
Ale kedze drahe Audi nemam, tak ma to neserie a ani nebude :D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 11. 5. 2021 23:10

Ingos píše:
Taky názor, ale proč chtít pravověrnou čtyřkolku na provoz téměř výhradně po silnici mi uniká.


Pak mi uniká smysl, připlácet si x desítek tisíc za hladex...

:-)

To má asi stejnou vypovídací hodnotu...., Když to napíšeš takto blbe. To je argument pro argument. Protože na silnici ti prostě bude v zimě stačit i predokolka se zimníma gumama a nemusíš se s...t s haldexem /rozumej servisovat ho a připlácet za něj/.

Prostě pokud ta možnost je a nevadí vyšší investice a o chlup vyšší provozní náklady, tak tady není o čem. Haldex je v tomto smyslu prostě takový kompromis.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 5. 2021 23:12

wolff: já to beru tak, že haldex pomáhá na takový ty rozjezdy z křižovatky za mokra apod... na to to v pohodě stačí

mně by se třeba líbilo, kdyby dělali benzínovou O4 RS ve čtyřkolce, tak jak dělají dízlovou ... těch 250 koní na předku už jako občas není nic moc
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 11. 5. 2021 23:14

Pozrel som video od Vany a tiez som netusil, ze na dva krat sa to pripaja. Zvlastne.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 11. 5. 2021 23:15

glider píše:Ja som napisal, ze ruku na srdce, kto to pozna realne.

Pride mi, ze sa tu zbehli opat odbornici a nic ine ako G s 3 uzavierkami by sa nemalo predavat.


Tak já ti to napsal. Na silnici to poznáš tak, že u haldexu se s proklouznutim kol setkás a s ohledem na nastavení, generaci a podmínky to je někdy více a někdy méně příjemné. Moje zkušenost.

U fulltime se s tímto v podstatě nesetkas...

A pak je to jedno procento, kdy s fullem se prostě vyhrabeš a ve stejný moment tam prostě Haldex bezmocně trčí, protože prostě neumí poslat dost výkonu na jedno kolo tak , aby se to auto pohlo...

To jsou prostě reálné situace, kdy to prostě poznáš, i kdybys nechtěl. Ta druhá varianta naštěstí není každý den, s tím cuknutím a proklouznutim se popasujes relativně často, pokud jedeš na sněhu....

-- 12. 5. 2021 00:18 --

Arnie J píše:wolff: já to beru tak, že haldex pomáhá na takový ty rozjezdy z křižovatky za mokra apod... na to to v pohodě stačí

mně by se třeba líbilo, kdyby dělali benzínovou O4 RS ve čtyřkolce, tak jak dělají dízlovou ... těch 250 koní na předku už jako občas není nic moc

Ano.

Já nemám nic proti Haldexu. Ale jasne píšu, že to prostě není v tom smyslu, jak to někdo chápe plnohodnotná čtyřkolka. A není to o tom, že bych si potřeboval honit triko. To je prostě jen konstatování faktu, které má potenciálně kupce směřovat tím směrem, že pokud.maji možnost koupit full a využijí ho, tak ať neváhají..., Protože se to chová po celý čas úplně jinak a to dost příjemněji.

Ale samozřejmě pokud ta možnost není, tak i Haldex lepší než drátem do oka.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 11. 5. 2021 23:20

Prehrabla a cukla naposledy mozno O1.
Novsie verzie uz boli prediktivne.

Ale nahdu sa aj systemy, ktore to nemaju zvladnute a pripaja sa to neskoro (CRV to tak malo).
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 11. 5. 2021 23:22

No, je to relativní. Já uznávám, že to je lepší, protože ty první verze cukaly a prokluzovaly tak, že mi to přišlo až nebezpečné a nebylo to nic, po čem by člověk toužil. Ale i tak to tam prostě cítíš....

Ale jako sám uznávám, že se s tím v běžných podmínkách dá žít už dnes bez problémů.

-- 12. 5. 2021 00:23 --

glider píše:Prehrabla a cukla naposledy mozno O1.
Novsie verzie uz boli prediktivne.

Ale nahdu sa aj systemy, ktore to nemaju zvladnute a pripaja sa to neskoro (CRV to tak malo).


CRV je totálně odstrašující případ /není ale uplne samo/, to je už skoro až nefér argument...
;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Vana666 12. 5. 2021 06:20

Ingos píše:Haldex používá pro příčně uložené motory. Pokud vím, tak ultra dodává audi Magna a je to stejný systém, jako má třeba Opel insignia...

Insignia je jiný systém než ultra. Daleko jednodušší a proto i lepší. Je to něco jako dvojitý haldex, se samostatnou spojkou pro každé zadní kolo a bez diferenciálu
Vana666
Servismen
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ingos 20. 5. 2021 21:09

Tak nakonec změna. Auto se nekupuje. Místo něj bude objednáno nové do výroby. A4 Allroad je prý momentálně nejrychleji vyráběné audi, vidí to reálně na červenec, tak uvidíme jak budou díly.
Leon tedy bude k dispozici někdy v létě. (ne že bych tady něco prodal že..)
Ingos
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 5. 2021 21:58

Heh
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 20. 5. 2021 22:12

Arnie J píše:Kdo psal, že je to to samé a že nejde poznat rozdíl?

Někdo tu psal něco o Loebovi..
Ale myslím, že tu nebyla řeč o tom, že musí byt někdo Loeb. Spis ze něco řeší příčinu a něco ne. A na to muže byt řidič poleno a je víc v bezpečí.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 5. 2021 22:24

Takže podle tebe lze dát rovnítko mezi "tady je to samej Seb Loeb" a "nejde poznat rozdíl" a kvůli tomu jsi to po týdnu vytáhnul, aby ses do mě mohl navézt? To mi asi nezbyde než tě poslat na policejní stanici :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků