E46 328i vs Superb 2.8i

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Marinus 25. 2. 2021 08:33

Ahoj, potřeboval bych vaši pomoc. Aktuálně mám fabii juniora 1.0 37kw a už mi začíná vadit, že mě pomalu předjíždí i traktor, proto bych chtěl něco výkonnějšího a hlavně většího.
Takže můj výběr se zaměřil na 2 auta, které se mi líbí a uvažuji o nich. Jak už je napsané v titulku, je to superb nebo BMW e46. Výkonově by měli být nastejno, co se týče kW, tak Nm. Každopádně by mě zajímalo, jaké auto by bylo vhodnější. U BMW mě láká větší sportovnost a náhon na zadek, ale Superb bude určitě pohodlěnšjí. Hlavní pro mě bude asi spolehlivost těch aut. Co jsem koukal, tak náhradní díly jsou zhruba na stejno cenově.
Jinak můj limit je +- 100 tisíc.
Předem všem díky za pomoc.
Marinus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 2. 2021 08:36

já bych teda do sto litrů po fábce koupil spíš něco takového https://auto.bazos.cz/inzerat/129964542 ... -turbo.php
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod Marinus 25. 2. 2021 08:44

Značku fiat nemám úplně v lásce... Ještě teď koukám, že ta 2.8 se dávala i do passatu B5, kterej by mohl být stejnej jak ten superb... Takže toho bych ještě přidal do výběru. Jinak děkuji za odpověď, ale asi bych radši zůstal pouze u těchto tří modelů. :-)
Marinus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 2. 2021 08:45

tož zůstaň, ale budou to vylítaný starý vrány, co k tomu dál říct
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 25. 2. 2021 08:52

Tak to záleží, po fabce junior je bavo ideál, ale záleží jestli to chceš mít furt rozbitý nebo ne.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod K86 25. 2. 2021 08:53

Veruna 2,8 se dávala kde kam, po celé VW řadě, zkus kouknout na Golfa 4 variant ve 2,8 4M v manualu to by mohl byt docela dobrej sleeper, kteryho prozradi jen dvojita koncovka vyfuku.
Jinak po nákupu si připrav 15 na přetěsnění palice a ventilů aby to mělo alespoň stejnou spotřebu oleje jak benzínu :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
1,6EcoBoost - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 25. 2. 2021 08:54

Jinak tu 2.8 jsem kdysi pouzival a před tim 1.8t a 1.8t je daleko lepší, ještě teda 2.8 už existovali automaty, takže možná to dělalo ten rozdíl.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Marinus 25. 2. 2021 08:56

Právě co jsem četl všude možně na netu, tak ta m52b28Tu co je v tom BMW je jeden z nejlepších motorů co se dával do E46 a taky na rozdíl od M54 neměl problém s papkáním oleje. Údajně i po 400tis km s olejem 10w40 se olej neztrácí a výhodou je, že se u toho motoru nemusí řešit rozvody, protože mají ještě tlustej řetěž. U toho koncernu nevím, jak jsou rozvody řešený.
Marinus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 25. 2. 2021 08:57

takže chces velkej objem (co teda po junioru chapu) ale o tech motorech nevis moc.

Jestli fakt nebude lepsi 1,8T nez 2,8ma
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
1,6EcoBoost - doufám že moje poslední setkání s benzínem od Fordu :-D

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Marinus 25. 2. 2021 08:59

Jinak bych fakt byl moc rád, kdyby se třeba našel někdo, kdo měl obě tyhle auta, protože na internetu není žádný srovnání těchto dvou aut..
Marinus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saabik 25. 2. 2021 09:07

Ani jedno auto z těch dvou jsem neměl. Ale měl jsem spoustu jiných, podobných. A mohu dát jednu radu zdarma.
Pokud máš tento rozpočet a doposud jsi jezdil s juniorem, tak doporučuji udělat mezikrok v podobě nějakého jednoduchého atmo čtyřválce v jednodušším autě, a tyhle finanční specialitky si nechat na později, až si osaháš další auta. Auta výše bude drahé 'školné', ať si tu píše kdo chce co chce. A já se ptám, jsi na to připraven?
saabik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Redlajn 25. 2. 2021 09:09

Protože je každý úplně jiný.
Dobový srovnání je dneska úplně k ničemu. Jde jen o to sehnat auto, co bude v lepším stavu.
Což bude těžký.
Redlajn
Štamgast

Odeslat příspěvekod Marinus 25. 2. 2021 09:11

Aktuálně už mám stálou práci, takže finančně jsem na to připraven. Ještě jsem teda přemýšlel třeba o nějakým golfu 1.9 tdi, ale u toho mě vadí ta reputace řidičů. Vím, že reputace řidičů BMW není o moc lepší, ale furt lepší než u 1.9 Tdi golfa.. Jinak ještě jsem jezdil párkrát s porsche 944 a to byla pecka svezení.
Marinus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 25. 2. 2021 09:12

tak bych se nespokojil s nějakym polovičatym řešením a rovnou vzal to porsche
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod Marinus 25. 2. 2021 09:13

To mi je jasný, že to bude těžký, hlavně se zaměřím na to, aby to nebylo prohnilý... A pak teda aby nebyl motor úplně v *****.. akorát to nevím, jak vyloženě poznám na prohlídce.. Proto by mě zajímala i ta spolehlivost těch motorů, jak už jsem psal, tak o 2.8i v BMW jsem četl, že to je nesmrtelnej motor, ale nevím co ta koncernová 2.8
Marinus
Kolemjdoucí

Další stránka