Výběr auta co by zvládlo i trochu teren

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

co bude nejlepsi v terenu, ale zaroven bude pouzitelne obcas i mimo nej?
Konec hlasování: 25. 3. 2021 18:41
Pajero (Velke 5d), asi v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Jeep GC (asi WK, mozna wk²), asi taky v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Patrol (asi v nafte), ale vyber je nic moc, jsou uz spis jen megastare 0 %  0%  [ 0 ]
Grand Vitara 5 %  23%  [ 5 ]
xTrail urcite predchozi model, novy ee 2 %  9%  [ 2 ]
Land Rover Freelander (uf da se, ale beru to jako ustupovou eko variantu s nejistou budoucnosti) 0 %  0%  [ 0 ]
Land Rover Defender ... jako jo, laka, ale bojim se ze bych krvacel... 0 %  0%  [ 0 ]
Freemont.... no varianta, ktera by mne asi vytahla z vetsiny pruseru na horach, ale jistota to neni ani nahodou, vim, ale... 3 %  14%  [ 3 ]
neco jineho, vsechno jsou chujoviny (existuje Forester a dalsi, ale... vyber mizivy... a neni to taky uplne domterenu) 7 %  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 09:43

Tak...

A mám tam Scorpiky... (tedy budou v létě i zimě). Akorát teda se to zase ještě o týden posune, ale to je jedno, když už se stejně čekalo...

Tak snad to bude o ty 4 m brzdit líp...

Sláva.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 17. 9. 2021 09:44

Nekenieh píše:
goes píše:jinak v zime jsme tahali drevo ze smrku. Lesnicka cesta. 10-40 cm snehu a svete div se, stacilo na to obycejne pripojovaci 4kolka a aj s vozikem se drevem.

A copak Grand Cherokee není obyčejně připojovací 4kolka? Žiji v přesvědčení, že tam je BorgWarner TOD rozdělovací převodovka, tedy lamelová spojka bez mezinápravového difu.

v rovine filozofice, pokud tam neni tyc natvrdo, tak muzeme asi o vsem rict, ze se to nejak pripoji. Nicmene podstata je jinde. SUbaru taky pouziva spojky u trvaleho pohonu apod. konstrukcni reseni pro trvaly pohon jsou ruzne.

Ve finale i ty haldexy jsou dnes uz trvale pohony, protoze cast momentu to posila stabilne dozadu.
goes
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 9. 2021 09:46

maincoonsback píše:Já si z toho beru jen to, že je Matador lowend, pro mne je to novinka... Tos e třeba někdy bude hodit... :-)

to ale není novinka
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 09:46

Arnie J píše:mně teda přijde výběr celkem luxusní, nevim o čem furt točíte:

https://www.pneunet.cz/pneumatiky/235-65-17-zimni

Lol. :D
A i ty ceny jsou překvapivě rozumný...
Redlajn
Štamgast

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 17. 9. 2021 09:50

goes píše:Nepreferuji premiove. Preferuji kvalitni.

Primeros, nebo snad Durex? :hm
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 09:51

goes píše:
maincoonsback píše:Nebudu se vracet k něčemu co je tady psané už 10x a 10x sem ti prokázal, že od někoho, kdo už 15 let jezdí v podstatě jen se 4kolkou to není košér..., podobná argumentace.

prave proto ze s temi 4 kolkami jezdim 12 roku uz vim co umi a neumi. A je jedno zda full time nebo pripojovaky a v cem jsou dobre a nejsou dobre a jake bachorky jsem si taky prozil apod. A kdyz vidim tu radikalni zmenu a ty pohadky o tom, co projedes, kde jezdi i bezne linkove busy, tak se jen smeju.

Ja sem velky zastance 4 kolek, ale zaroven priznam, ze jsou v 99 % pripadu zbytecne a clovek je taha pro par prilezitosti, kdy kdyz jsou jsou fajn. Ale s mirnymi komplikacemi na druhou stranu zije mrte lidi v okoli kam jezdis jen s predokolkou a kazdy rok funguji normalne i mimo tech tvych 20 minut co tam vyrazis s offroadem s pocitem, jak by to jinak neslo.

Goesi tak:
1) Přes Kyčerku žádné linkové autobusy nejezdí, protože tam ani jet nemůžou páč je tam zákaz vjezdu omezený hmotností a žádná vyjímka tam není, mimoto ta cesta je tak úzká, že by tam žádný neprojel. Možná nějaké zkrácené Iveco. Takže prostě nekecej, zase tím nahráváš jen těm blbcům co nepoznají co je pravda co sranda...

2) Já se přece s tebou nepřu. Faktem je, že víš houno kde jezdím. Zase takový kamarádi nejsme, ale to nic nemění na tom, že se někdy někde takto potkat nemůžeme a neco si třeba jen ze srandy projet. Ten Jeep toho dokáže docela dost... Sám sem nevěřil... Ale samozřejmě jsou na to lepší auta a ty máš lepší možnosti než já...

3) Já jsem jezdil 20 let s předokolkama a nikdy sem nikde nezůstal stát a nikdo mne nemusel tahat. Ale přesně jak píšeš... teď to mám prostě bez nervů a v klidu, že bych se bál že třeba někde něco ze spodu urvu... A proto sem si to kouzpil, protože sem prostě mohl a i proto jsem zvolil ojetinu... a to, že sem si na to auto zvykl tak, že s ním jezdím furt je jen má věc, někdo jiný by to tak neměl, ale není to důvod psát jakkoliv zesměšňující komenty. To je prostě od tebe nefér a zase tím nahráváš těm blbům co tohle nechápou.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 09:51

viewtopic.php?f=816&t=801630&p=12933618&hilit=+matador#p12933618

Citačka ze 7.7.2021
maincoonsback píše:Samozřejmě mám ale na mysli značkové pneu (asi bych tam neřadil ani Barum, Matador a podobně, tedy značky, které mají někdy.problem přijít s funkční sezónní pneu). Ale Michelin CC a další zjevně na to domácí žvýkání fungují obstojně a při nějaké elementární obezřetnosti v extremech je to volba, kde není potřeba plašit. Je ale taky pravda, že opravdu dobre celorocky nestojí zrovna málo.

Prostě vždycky záleží na tom, s kým aktuálně hádka probíhá a co je potřeba si obhájit. Pak jde vše stranou.
Redlajn
Štamgast

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 17. 9. 2021 09:52

Arnie J píše:tak já mohl na Kodiaka na zimu koupit matadorky za 2000 nebo potom prémii za 4500 ... hádej co jsem koupil

Kodiaqa :D
pozpatku_fijA
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 9. 2021 09:54

:D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod _maty_ 17. 9. 2021 09:54

sněhové řetězy z makra za 299,-
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod glider 17. 9. 2021 09:54

Redlajn píše:https://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=816&t=801630&p=12933618&hilit=+matador#p12933618

Citačka ze 7.7.2021
maincoonsback píše:Samozřejmě mám ale na mysli značkové pneu (asi bych tam neřadil ani Barum, Matador a podobně, tedy značky, které mají někdy.problem přijít s funkční sezónní pneu). Ale Michelin CC a další zjevně na to domácí žvýkání fungují obstojně a při nějaké elementární obezřetnosti v extremech je to volba, kde není potřeba plašit. Je ale taky pravda, že opravdu dobre celorocky nestojí zrovna málo.

Prostě vždycky záleží na tom, s kým aktuálně hádka probíhá a co je potřeba si obhájit. Pak jde vše stranou.

.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod goes 17. 9. 2021 09:55

maincoonsback píše:Goesi tak:
1) Přes Kyčerku žádné linkové autobusy nejezdí, protože tam ani jet nemůžou páč je tam zákaz vjezdu omezený hmotností a žádná vyjímka tam není, mimoto ta cesta je tak úzká, že by tam žádný neprojel. Možná nějaké zkrácené Iveco. Takže prostě nekecej, zase tím nahráváš jen těm blbcům co nepoznají co je pravda co sranda...

2) Já se přece s tebou nepřu. Faktem je, že víš houno kde jezdím. Zase takový kamarádi nejsme, ale to nic nemění na tom, že se někdy někde takto potkat nemůžeme a neco si třeba jen ze srandy projet. Ten Jeep toho dokáže docela dost... Sám sem nevěřil... Ale samozřejmě jsou na to lepší auta a ty máš lepší možnosti než já...

3) Já jsem jezdil 20 let s předokolkama a nikdy sem nikde nezůstal stát a nikdo mne nemusel tahat. Ale přesně jak píšeš... teď to mám prostě bez nervů a v klidu, že bych se bál že třeba někde něco ze spodu urvu... A proto sem si to kouzpil, protože sem prostě mohl a i proto jsem zvolil ojetinu... a to, že sem si na to auto zvykl tak, že s ním jezdím furt je jen má věc, někdo jiný by to tak neměl, ale není to důvod psát jakkoliv zesměšňující komenty. To je prostě od tebe nefér a zase tím nahráváš těm blbům co tohle nechápou.

pouze k ad 2 - opravdu nepotrebuji jezdit v JGCH... jednak sem s nim neco najezdil, byt souhlasim se "soucasnou" generaci, jednak sem toho najezdil nemao i s jinymi obdobnymi auty a jednak sem jezdil i docela offroady. Takze to co ta auta dokazi si umim docela predstavit. nikde nepisu, ze to tve uato je spatne... jen ta tva tradicni potreba z toho delat mix formule, tanku, raketoplanu a hotelu hilton no...
goes
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 09:57

Redlajn píše:https://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=816&t=801630&p=12933618&hilit=+matador#p12933618

Citačka ze 7.7.2021

Super..., že to dáváš... Tedy debatu o celoročkách vztahuješ na zimní gumy... Přesně jak píšu... z čehokoliv uděláš pro tebe přijatelnou lež... Mimoto ve vztahu k nové pneumatice o které prokazatelně nevíš vůbec nic.

-- 17. 9. 2021 10:58 --

goes píše:
maincoonsback píše:Goesi tak:

pouze k ad 2 - opravdu nepotrebuji jezdit v JGCH... jednak sem s nim neco najezdil, byt souhlasim se "soucasnou" generaci, jednak sem toho najezdil nemao i s jinymi obdobnymi auty a jednak sem jezdil i docela offroady. Takze to co ta auta dokazi si umim docela predstavit. nikde nepisu, ze to tve uato je spatne... jen ta tva tradicni potreba z toho delat mix formule, tanku, raketoplanu a hotelu hilton no...

Bohužel to dělají ti hejteři, kterým ty občas bona fide nahráváš... To je celé...

-- 17. 9. 2021 11:00 --

_maty_ píše:sněhové řetězy z makra za 299,-

:mrgreen:
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 17. 9. 2021 10:00

glider píše:
Arnie J píše:mně teda přijde výběr celkem luxusní, nevim o čem furt točíte:

https://www.pneunet.cz/pneumatiky/235-65-17-zimni

Velmi slaby vyber, len Matador a stare dezeny.

rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 10:02

Arnie J píše:
maincoonsback píše:Já si z toho beru jen to, že je Matador lowend, pro mne je to novinka... Tos e třeba někdy bude hodit... :-)

to ale není novinka

Tak všude je to značené jako standard..., nikoliv budget... No to je teď už jedno. Přijdou pirelky a už to nebudu řešit.
;-)
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka