Výběr auta co by zvládlo i trochu teren

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

co bude nejlepsi v terenu, ale zaroven bude pouzitelne obcas i mimo nej?
Konec hlasování: 25. 3. 2021 18:41
Pajero (Velke 5d), asi v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Jeep GC (asi WK, mozna wk²), asi taky v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Patrol (asi v nafte), ale vyber je nic moc, jsou uz spis jen megastare 0 %  0%  [ 0 ]
Grand Vitara 5 %  23%  [ 5 ]
xTrail urcite predchozi model, novy ee 2 %  9%  [ 2 ]
Land Rover Freelander (uf da se, ale beru to jako ustupovou eko variantu s nejistou budoucnosti) 0 %  0%  [ 0 ]
Land Rover Defender ... jako jo, laka, ale bojim se ze bych krvacel... 0 %  0%  [ 0 ]
Freemont.... no varianta, ktera by mne asi vytahla z vetsiny pruseru na horach, ale jistota to neni ani nahodou, vim, ale... 3 %  14%  [ 3 ]
neco jineho, vsechno jsou chujoviny (existuje Forester a dalsi, ale... vyber mizivy... a neni to taky uplne domterenu) 7 %  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod glider 1. 3. 2021 21:16

Zas ono to teraz moze dalsich X rokov jazdit bezproblemu, ked vymeni spotrebak, je to hodne penazi, ale na auto, ktore ma byt doma dlho preco ne.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 1. 3. 2021 21:19

K86 píše:60 za údržbu je teda raketa, to bych teda dávat nechtěl....


A kdo by chtěl?
:-))

-- 1. 3. 2021 21:20 --

glider píše:Zas ono to teraz moze dalsich X rokov jazdit bezproblemu, ked vymeni spotrebak, je to hodne penazi, ale na auto, ktore ma byt doma dlho preco ne.

Můj plán. Uvidíme. Chtěl bych si ho nechat. Sedli jsme si.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 1. 3. 2021 21:23

A už to neryje čumákem?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 1. 3. 2021 21:34

Zejtra zjistí, jestli měl vyměnit i ty pružiny.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 1. 3. 2021 21:41

Tak tak. Ale pokud bylo v prachu uložení tlumičů /které údajně bylo total/, tak si myslím že to mělo větší vliv, než pružiny. Ale uvidím.

Ale pořád si myslím, že je spíš zvedly zadek, než že by byl snupak nějak extra dole.

Uvidím zítra.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 1. 3. 2021 21:54

Na to už teď nepřijdeš. Což je možná dobře pro klid duše. Navenek to není až tak moc poznat, možná přeměřit světlou výšku metrem, ale ten rozdíl v jízdních vlastnostech.
Každopádně dodatečně je měnit už je nesmysl, notně stejné práce by se platilo zas.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod powerball 1. 3. 2021 22:05

pohoda.s prasklou jak predni tak zadni pruzinou sem najezdil tisice a tisice kilometru :D na Astře to praskalo kazdou chvili.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 1. 3. 2021 22:16

glider píše:Zas ono to teraz moze dalsich X rokov jazdit bezproblemu, ked vymeni spotrebak, je to hodne penazi, ale na auto, ktore ma byt doma dlho preco ne.

Úděl 4x4... Tam toho je ještě tolik co se může buď ***** a nebo nechat vyservisovat, zadní ramena, poloosy, kardan, ložiska, kříže,..............

-- 1. 3. 2021 22:17 --

powerball píše:pohoda.s prasklou jak predni tak zadni pruzinou sem najezdil tisice a tisice kilometru :D na Astře to praskalo kazdou chvili.


Subo zase žere lambdy, kolikatou tam už máš?
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 1. 3. 2021 22:19

Hej opatrne so 4x4.
Garaznik mi tu ponuka Leona 4x4 :D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 1. 3. 2021 22:20

Se mi začalo v zatáčce přetáčet Toledo I. generace, v rychlosti kdy by nic takovýho dělat nemělo. Našlo se prasklý pero. Viděl jsem gumu prorvanou o prasklou pružinu a tak.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 1. 3. 2021 22:30

Neviděl bych to tak tragicky... Všechno se dá oservisovat a všechno podléhá nějakému opotřebení. Zrovna tohle je celkem na tom Jeepu nesmrtelné /ve srovnání s jinýma/, proto sem ho taky zvolil.

Bambilion najeto nemá, km taky extra jezdit nebude, používaný bude tak nějak normálně plus sníh, takže nějaké strašení není na místě.

Osobně mam strach jen z převodovky /obecně/ ale i ta se dá opravit....

Pokud by mne potkala nejaka draha oprava, tak jednu dám celkem v pohodě, ale pokud by přišla ještě jedna, tak se to opravi a půjde pryč.

Ale osobně to nečekám.

Mezi náma, to pro mne má mimoradnou uzitnou hodnotu, takže i když bych do toho napral 200t, pořád.budu pod cenou co by stála v podstatě nejlevnější nová čtyřkolka... v nějaké akceptovatelné výbavě.

-- 1. 3. 2021 22:30 --

garážmistr píše:Se mi začalo v zatáčce přetáčet Toledo I. generace, v rychlosti kdy by nic takovýho dělat nemělo. Našlo se prasklý pero. Viděl jsem gumu prorvanou o prasklou pružinu a tak.

No dle toho clanku se to stává...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 3. 2021 07:25

K86 píše:60 za údržbu je teda raketa, to bych teda dávat nechtěl....

tak to je takový ten ponákupní servis, hádám, že s tím wolff počítal a nebude tohle dávat každoročně :hm
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 2. 3. 2021 08:42

Hadaš správně.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod PeTr7650 2. 3. 2021 12:58

to není málo, ale cena je adekvátní. Nějaké drobnosti by si člověk vyřešil sám doma /kapaliny, filtry, brzdy . .), ale tady to má v rámci jednoho balíku
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků