Výběr auta co by zvládlo i trochu teren

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

co bude nejlepsi v terenu, ale zaroven bude pouzitelne obcas i mimo nej?
Konec hlasování: 25. 3. 2021 18:41
Pajero (Velke 5d), asi v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Jeep GC (asi WK, mozna wk²), asi taky v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Patrol (asi v nafte), ale vyber je nic moc, jsou uz spis jen megastare 0 %  0%  [ 0 ]
Grand Vitara 5 %  23%  [ 5 ]
xTrail urcite predchozi model, novy ee 2 %  9%  [ 2 ]
Land Rover Freelander (uf da se, ale beru to jako ustupovou eko variantu s nejistou budoucnosti) 0 %  0%  [ 0 ]
Land Rover Defender ... jako jo, laka, ale bojim se ze bych krvacel... 0 %  0%  [ 0 ]
Freemont.... no varianta, ktera by mne asi vytahla z vetsiny pruseru na horach, ale jistota to neni ani nahodou, vim, ale... 3 %  14%  [ 3 ]
neco jineho, vsechno jsou chujoviny (existuje Forester a dalsi, ale... vyber mizivy... a neni to taky uplne domterenu) 7 %  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod kurtoid 25. 4. 2022 10:36

Tak min. 100k km jsem najezdil v dřevních dobách na offroadu s hnaným zadkem. Předek se připojoval manuálně. Jinak byly k mání uzávěrky všeho + redukce. Celou dobu to bylo na AT pneu.

Jezdilo se hodně po lese, tahaly se těžké bržděné vozíky, takže to mělo alespoň na tyhle činnosti smysl.

Jinak ale na vodě kalamita. Nebyl problém jezdit lehce bokem. Ty pneu naprosto nedržely a naprosto krásně se dal plynem kontrolovat zadek. Na ledě to drželo o chlup líp než letňáky. - bez 4x4 to nevyjelo naprosto nic a zatáčky to jezdilo rovně. A nad kilo pneu hučely jako kráva. Na sněhu to ale fungovalo krásně, ten vzorek byl opravdu strašně hrubý.

Když pominu to, že s tím občas byla sranda a vytahoval jsem třeba prázdnou Avii ze závěje nebo jsem kdysi na silvestra odtahal několik osobáků, které zapadly na cestě mezi lány, kterou zafoukal sníh (k nim jsem se navíc dostával přes příkopu, abych je objel), tak to bylo 95% času utrpení na 5% ohromné zábavy/práce.

Takže vůbec nezazlívám současným SUV, že jsou na tom tak jak jsou. Prostě fungují tak, aby těch 95% času (u větiny lidí spíš 99,99% času) fungovaly skvěle na té obyč cestě a jednou za čas se uměly dostat někde po lehkém terénu.

Tuto zimu jsem jako první odjel bez 4x4 a naprostá pohoda. Dostal jsem se na naprosto všechna místa, kde jsem jezdíval roky s torsenem. Dobré pneu + hydroměnič a fakt jsem se rozjel i na místech, kde jsem to naprosto nečekal. A to jsem jezdil neprohrnuté lesní cesty se souvislou vrstvout 15cm, občas i kopcovitější terén. A dal jsem to, sice občas jsem si trochu máknul, ale šlo to. A naprosto všechny čtyřkoly (včetně té mamacar CR-V) by to daly taky a navíc s prstem v nose.

Pokud fakt někdo potřebuje auto na práci a náročný terén, tak se stejně podívá po něčem jiném než je Sportage nebo Tiguan.

Já si teda nedovedu moc představit, že bych si koupil Tiguan za milion a čtvrt na devatenáctkách a jel si někde doškrábat disky, **** spodek, orvat přední nárazník atd... A ani nevím, kolik lidí je tohle fakt schopno udělat (když nepočítám Rasto Chválu). Já třeba naprosto nikoho takového neznám. Znám nebo jsem spíš znal pár přetvářek, které koupily vyloženě nový offroad (Land Cruiser, Land Rover, "starý" defender) na machrování a jediné, co předvedli, byl nějaký výjezd na pangejt při parkování ve městě. Teď mám kolem sebe spíš lidi, kteří mají obecně Dustery, berou to do lesa a fungují bez problémů. Vyjedou co je potřeba a když občas dveře škrábne větev, tak z toho hned nechytají osypky. A i ten Duster s 1.6 atmo toho je schopný vyjet fakt hodně, když se mu dají alespoň celoročky.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 4. 2022 10:44

+1
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 25. 4. 2022 11:14

Je to tak, bolo to tu 100x pisane, ale sak pohoda.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 25. 4. 2022 11:30

+1
kurtoid píše:Vyjedou co je potřeba a když občas dveře škrábne větev, tak z toho hned nechytají osypky.


Přesně proto jsem koupil starší JGC... Jsem v klidu, buchance neřeším, děcka nebuzeruju za to že to ničí a dělají v tom bordel a oproti Dusteru se do toho i něco vleze, něco to utáhne a překvapivě dobře to i jede.

Jediná nevýhoda je, že provozně to stojí dost, ale s tím jsem počítal.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod opasino 25. 4. 2022 18:08

kurtoid píše:Takže vůbec nezazlívám současným SUV, že jsou na tom tak jak jsou. Prostě fungují tak, aby těch 95% času (u větiny lidí spíš 99,99% času) fungovaly skvěle na té obyč cestě a jednou za čas se uměly dostat někde po lehkém terénu.

+1
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 5. 2023 11:35

Jeep je prodany.

Pro zajímavost.

Vyšlo mi to celé za 50 tis. Km a 2,5 roku na 4kc/km v palivu a cca 10kc/km celkem.

Na to že servis neprobíhal nízkorozpočtově a neprodal jsem to v nejlepší čas, za mne dobrý. Jako není to levné provozovat daily takové auto, ale ani žádná trága.

Holky, to obrecely

:-(
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Goesson 6. 5. 2023 11:36

Brek stesti…. Konecne je nemusis vysazovat o dve ulice od skoly…
Goesson
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 5. 2023 11:39

:D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 5. 2023 11:47

Goesson píše:Brek stesti…. Konecne je nemusis vysazovat o dve ulice od skoly…

Měly tam televizi...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Goesson 6. 5. 2023 11:55

A cos jim dovolil poustet? Al dzaziru?
Goesson
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 5. 2023 12:07

Tak ty jejich věci... Wednesday atd... To co fici..
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 6. 5. 2023 13:23

Goesson píše:Brek stesti…. Konecne je nemusis vysazovat o dve ulice od skoly…

:D
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 6. 5. 2023 16:52

:D
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nekenieh 6. 5. 2023 16:59

50.000km, dva a půl roku a půl mega v p...? No TVL.
A proč to neprodal v nejlepší čas? Auta nejsou a všichni přece shánějí spalovák, dokud je.
Nekenieh
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 6. 5. 2023 18:09

Protože jsem zapomnetlivej píp. Prostě už nemám čas ty věci řešit a nechal jsem vyhozeny ten inzerát ještě z doby, kdy jsme chtěli prodat jen jedno auto /bylo nám fuk který/ a pak jsem na to zapomněl. Prostě jsem nečekal, že se někdo ozve.

A pak se ozvali lidi /vypadá to že slušní/, tak mi bylo blbý jim to neprodat. Mají koně, tak to auto využijí daleko víc než já. To je celá realita.

Fakticky jsem už byl rozhodnuty to neřešit, objednat auto s dodací lhůtou třeba 9 měsíců /byl by to ten yaris CROSS pro ženu/a auto v klidu prodat před zimou a nebo v zimě s patřičným příplatkem.

Teď už je to jedno.

Jinak ta matematika není tak strašná, ber to tak, že to je s komplet náklady, dalnicni znamky tažné zařízení atd... Atd... Polovinu z toho dělá palivo, což tak prostě je a nějaká drobná ztráta hodnoty taky byla /ale ne tak strašná/...

Jako kdybych to chtěl řešit a záleželo mi na tom, tak jsem nemusel pouštět zadara celé prislusenstvi /kola, příčníky.../ Ale fakt to neřeším. Je mi jen tak smutno po tom autě, fakt jsem ho měl rád.

-- 6. 5. 2023 19:14 --

Ono jen pravidelný servis v tom dělá 50 t... Cca 5x10 tis po deseti tisících km /olej, filtry, geo.../
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků