Výběr auta co by zvládlo i trochu teren

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

co bude nejlepsi v terenu, ale zaroven bude pouzitelne obcas i mimo nej?
Konec hlasování: 25. 3. 2021 19:41
Pajero (Velke 5d), asi v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Jeep GC (asi WK, mozna wk²), asi taky v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Patrol (asi v nafte), ale vyber je nic moc, jsou uz spis jen megastare 0 %  0%  [ 0 ]
Grand Vitara 5 %  23%  [ 5 ]
xTrail urcite predchozi model, novy ee 2 %  9%  [ 2 ]
Land Rover Freelander (uf da se, ale beru to jako ustupovou eko variantu s nejistou budoucnosti) 0 %  0%  [ 0 ]
Land Rover Defender ... jako jo, laka, ale bojim se ze bych krvacel... 0 %  0%  [ 0 ]
Freemont.... no varianta, ktera by mne asi vytahla z vetsiny pruseru na horach, ale jistota to neni ani nahodou, vim, ale... 3 %  14%  [ 3 ]
neco jineho, vsechno jsou chujoviny (existuje Forester a dalsi, ale... vyber mizivy... a neni to taky uplne domterenu) 7 %  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod glider 17. 9. 2021 11:05

glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 11:07

Nelži, Wolfíku. Já žádnou debatu o celiričkách na nic nevztahuju. Jen jsem ocitoval tvůj dva měsíce starej příspěvek, kde nepovažuješ značku matador za kvalitní, hejtuješ jejich sezónní produkci.
K tomu máme kontrast, kde je pro tebe dnes novinka, že někdo nepovažuje Matador za dobrou gumu a máš přesně sezónní gumu, kde sis ještě v červenci myslel, že nejspíš nezvládne první sezónu.
Redlajn
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 11:09

Však to je i Barum a třeba Semperit a možná i Fulda.. Z hlavy nevím...

Ale třeba tady to mají řazené do střední třídy:
https://www.pneubily.cz/index.php?contr ... rch=Hledej

A co jako z toho plyne?
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 17. 9. 2021 11:10

Zacinam zvazovat na zimu Matadorky.
Dopredu Matador, dozadu Barum, rezerva Bridgestone.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 11:14

glider píše:Zacinam zvazovat na zimu Matadorky.

Proč ne. Pokud nezačneš psát knížku o tom, jak je to super volba a že na tom na sněhu vyjedeš líp, než Ferrari sedící na břiše, nikoho to nepohorší. Jen opatrně u přechodů a držet odstup, no.
Redlajn
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 11:14

Redlajn píše:Nelži, Wolfíku. Já žádnou debatu o celiričkách na nic nevztahuju. Jen jsem ocitoval tvůj dva měsíce starej příspěvek, kde nepovažuješ značku matador za kvalitní, hejtuješ jejich sezónní produkci.
K tomu máme kontrast, kde je pro tebe dnes novinka, že někdo nepovažuje Matador za dobrou gumu a máš přesně sezónní gumu, kde sis ještě v červenci myslel, že nejspíš nezvládne první sezónu.

A přesně to je ono...

Píšu o celoročkách, napíšu, že někdy mají problém zvládnout sezónní gumu... (což zrovna v té době jedna měla problém v testech a propadla) a ty to vemeš jako dogma a vztáhneš to na všechno... Protože tam jistě píšu o nějakém zvládnutí mixu vlastností, což je prostě za nějaké peníze hůře zvládnutelné, než pokud řešíš sezónní pneumatiku (množství siliky a podobně, která prostě něco stojí). Nepíšu tam, že bych si sezónní gumu nekoupil!!!!

Ale jo, chápu že vidíš jen to co chceš, na víc nemáš... A asi nemá cenu to dál nějak řešit. Zajednak ty vidíš co vidět chceš a za druhak asi nejsi ani schopen chápat souvislosti. Mimoto si tam opět přidáváš něco co sem prostě nenapsal...

-- 17. 9. 2021 11:16 --

Redlajn píše:
glider píše:Zacinam zvazovat na zimu Matadorky.

Proč ne. Pokud nezačneš psát knížku o tom, jak je to super volba a že na tom na sněhu vyjedeš líp, než Ferrari sedící na břiše, nikoho to nepohorší. Jen opatrně u přechodů a držet odstup, no.

:D :D
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 11:17

Si otevři svoje příspěvky a dej tam slovo Matador. Není tam jediná zmínka ta citovaná. Je jich víc.
Jsi lhář, vždycky jsi byl a zřejmě nemáš v plánu na tom nic měnit.
Redlajn
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 11:23

Tak sem to udělal.

17 příspěvků... i s dneškem.

Hejt sem nenašel ani jeden. Spíš sem našel příspěvek, kde jsem psal, že dnešní pneu jako Barum budou v zimě asi lepší než třeba před deseti lety vyvinuté Nokieny...

Jestli tohle je hejt, tak ano, ale jen v tvé hlavě...

Máš to nějak pomotané... Prvně že je hejtuju a pak že tam není jediná zmínka... Tak fakt nevím...

Popravdě...
Jako vím, že nejsi nejostřejší tužka v penále a že tím tvým vymezováním vůči mne si asi nějak jako ve své hlavě lepšíš ego..., ale při vší snaze tomu nějak přestávám rozumět...
Jako... Fakt nejsi Malcolm... Opravdu ne. Ten mne občas dokázal fakt jako hodně naštvat, ale u tebe ačkoliv se jako snažím, neb jako mi je tě líto, tak prostě nevím...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 11:29

Selektivní slepota? To asi nemá cenu dávat další příklady. Věřím, že se ostatní pobavili a případně si dohledají další.

-- 17. 9. 2021 11:31 --

Jen teda nevím, čím jsem si zasloužil urážení a hodnocení mojí inteligence. Když jsem to udělal já kdysi, moh ses *****. :hm
Redlajn
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 11:37

A abych to doplnil... Budu to psát po třetí...
Mám objednané už Pirelky.

A proč teď?
Protože prostě u té firmy nebyly skladem.

A proč u té firmy?
Protože tam jako u jedné z mála měly ty ALU kola co jsem si objednal na auto. A proto sem vzal ty Matadorky, protože ty mimo Continentaly měli pané jako jediné skladem.

Ale proč u té firmy, zrovna té... To neměli ty kola i někde jinde?
Ano měli, ale neuměli zase zařídit kompletaci.

A to sis jako ty pneumatiky neuměl zařídit kompletaci sám?
Ano uměl, ale už se mi to nechtělo řešit. Mám záda v perdeli a nechtělo se mi to už tahat tam i zpět. Takže sem to chtěl mít vše komplet u jeddé firmy.

A proč si teda objednal teď ty Pirelky?
No protože se mi to po debatě rozleželo v hlavě (a byla to chtěná varinta od začátku, ale pod tlakem trhu sem napsal ty Matadorky). U obchodníka měli vše psáno skladem (Matador i kola), ale realita dnešních dnů je prostě jinde a stále kola nedorazila (po 14 dnech). Tak sem tam zavolal a změnil objednávku. Takže budu mít Pirelky jak na leto tak na zimu.

Hezký zbytek dne.
:-)
Naposledy upravil maincoonsback dne 17. 9. 2021 11:44, celkově upraveno 1
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 11:41

:mrgreen:
Redlajn
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 11:41

Redlajn píše:
Jen teda nevím, čím jsem si zasloužil urážení a hodnocení mojí inteligence. Když jsem to udělal já kdysi, moh ses *****. :hm

Čím? Vyčítáš něco co sám děláš, ale v daleko horší míře. Tak si dej ty dva příspěvky pod sebe. Prve napíšeš, že něco hejtuju a pak napíšeš, že není zmínka...

Tomu prostě nerozumím, ačkoliv se snažím...

A pokud se někdo směje nějaké větě u celoroček v debatě o zimních gumách, tak samozřejmě může, ale pak se asi nemůže divit tomu, když mám na něj názor o nějaké tupé tužce...

Tak přestaň psát jako debil, aspoň to zkus a i já změním svůj názor. Napíšu to ještě jinak...

Pokud máš pocit, že někdy píšu jako pro debily... nehledej chybu u mne. Já z toho radost nemám a netěší mne to.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 17. 9. 2021 11:43

Tak je pravda, že v tom rozměru 235/65 17 je toho dost a je to cenově dostupné, já hledal 245/65 17 - my měli tenhle rozměr.

V tom užším rozměru stojí ty pneu cca stejně jako sedmnáctkový rozměr na Atecu, to mě celkem pobavilo.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod hobitt 17. 9. 2021 11:47

glider píše:Daj pozor, lebo ti napise, ze tvoja R16 ci R17 je lacnejsia!

Musis byt borec, kupit si offroad a potom plakat nad cenou gum.

A potom navrhne porovnanie v terene s osobakom, lebo uz nevie co povedat :D

+1, je to den ode dne lepší :D

tslany píše:Já bych být váma spíš řešil, proč mu ahifi chce prodat kus káblu za dvojku, než proč onanovat nad výběrem pneu. Ale baví vás to všechny strany tak asi cajk.

Když tam chce narvat bůhvíjakou ohyzdnost, patří mu to.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 11:47

Problém není v ceně. Problém je v tom co je prostě reálně dostupné. Viz příspěvek výše. Kdybych bral jen pneu, tak bych to udělal jak s letníma. Sedl bych u Bílýho a objednal a hotovo. Je to vysvětleno výše. Detailněji už to rozepsat nejde.
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka