Výběr auta co by zvládlo i trochu teren

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

co bude nejlepsi v terenu, ale zaroven bude pouzitelne obcas i mimo nej?
Konec hlasování: 25. 3. 2021 18:41
Pajero (Velke 5d), asi v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Jeep GC (asi WK, mozna wk²), asi taky v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Patrol (asi v nafte), ale vyber je nic moc, jsou uz spis jen megastare 0 %  0%  [ 0 ]
Grand Vitara 5 %  23%  [ 5 ]
xTrail urcite predchozi model, novy ee 2 %  9%  [ 2 ]
Land Rover Freelander (uf da se, ale beru to jako ustupovou eko variantu s nejistou budoucnosti) 0 %  0%  [ 0 ]
Land Rover Defender ... jako jo, laka, ale bojim se ze bych krvacel... 0 %  0%  [ 0 ]
Freemont.... no varianta, ktera by mne asi vytahla z vetsiny pruseru na horach, ale jistota to neni ani nahodou, vim, ale... 3 %  14%  [ 3 ]
neco jineho, vsechno jsou chujoviny (existuje Forester a dalsi, ale... vyber mizivy... a neni to taky uplne domterenu) 7 %  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 9. 2021 08:20

Co myslis?
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 9. 2021 08:22

myslím že jo :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 9. 2021 08:23

Ses zly a nedobry
anonymni

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 08:25

Když by mě starší pán ve starým velkým autě tahal na opuštěnou lesní cestu, asi bych nejel. :hm
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 08:25

garážmistr píše:;-)


Tohle je teprve úsměvný.[/quote]
Dojedeš s BMW a nebo Kurýrem?
:mrgreen:

-- 17. 9. 2021 09:27 --

Redlajn píše:Když by mě starší pán ve starým velkým autě tahal na opuštěnou lesní cestu, asi bych nejel. :hm

No... řeknu ti to asi takhle...
Předpoklad je, že tu cestu přece projedeš...V zimě s prémiovou gumou...
;-)

-- 17. 9. 2021 09:29 --

Arnie J píše:tak já mohl na Kodiaka na zimu koupit matadorky za 2000 nebo potom prémii za 4500 ... hádej co jsem koupil

No cos koupil. Ono by mne to zajímalo... A kupoval si celou sadu nebo to na sezonu stahujes?
Popravdě... Si myslím, že to auto musí být v zimě děsný a jakkoliv skvělé gumy tomu moc nepomůžou...

Na druhou stranu, vidělo to auto vůbec sníh?

-- 17. 9. 2021 09:33 --

https://www.mojepneu.cz/pneumatiky?kat= ... rd=cena_mo

Tak dobře... Co vybrat jiného, aby to bylo skladem a Continental nechci, pač to beru jako to stejné jako Matador akorát předražené...

Vybírejte... Koupím to. Jak jsem psal, ještě do nedorazilo, tak to klidně změním. Ale mělo by to být skladem, protože to co je psané skladem u dodavatele vlastně není...

Díky.

-- 17. 9. 2021 09:37 --

https://www.mojepneu.cz/pirelli-scorpio ... r17-104h-1
Teoreticky toto, ale musel bych to telefonicky ověřit, zda jsou... Byli by jste spokojení?
:-))
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 08:38

Myslím, že pro měření brzdný dráhy není podstatný si nejdřív pohonit ego v terénu proti předokolce. Ale chápu, že ne všichni to mají úplně srovnaný.
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 17. 9. 2021 08:39

Arnie J píše:myslím že jo :D

:D
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 08:39

To pořád platí Goes, že kupuješ další?
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 9. 2021 08:40

Jj. Ma otevreny ucet
anonymni

Odeslat příspěvekod garážmistr 17. 9. 2021 08:41

maincoonsback píše:Dojedeš s BMW a nebo Kurýrem?
:mrgreen:


Asi bychom obtížně hledali místa, kde bawo nebo kurýr pojedou hůř.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 08:42

Redlajn píše:Myslím, že pro měření brzdný dráhy není podstatný si nejdřív pohonit ego v terénu proti předokolce. Ale chápu, že ne všichni to mají úplně srovnaný.

je to vidět..., že to někdo nechápe, že mám na běžný provoz univerzálky, které se na suché silnici chovají líp než nejlepší zimní, a že zimní mám do sněhu na hory... Je to informace, kterou někteří nejsou schopní svými mozkovými kapacitami pobrat. Prostě se někteří neustále snaží napasovat podmínky osobního auta na skutečné SUV... A ono to ne a ne jít...
:mrgreen:


Musím s tebou souhlasit.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Redlajn 17. 9. 2021 08:43

Dokud mě nepřesvědčíš, že ráno volíš obutí podle počasí, tak si budu myslet, že ten co nechápe jsi ty.
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 08:44

garážmistr píše:
maincoonsback píše:Dojedeš s BMW a nebo Kurýrem?
:mrgreen:


Asi bychom obtížně hledali místa, kde bawo nebo kurýr pojedou hůř.


Takže dojdeš...
Super.

Dáme si cestu ve sněhu přes Kyčerku... Doufám, že dorazí i Glider...

Pak možná pochopíte, že každé auto má svůj účel... Jak bude sníh, napíšu Vám SZ.

Arnie dojede taky?
:mrgreen:

-- 17. 9. 2021 09:45 --

Redlajn píše:To pořád platí Goes, že kupuješ další?

Někdo nemá s penězi problém, jako ty...
;-)
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 17. 9. 2021 08:46

maincoonsback píše:
Arnie J píše:tak já mohl na Kodiaka na zimu koupit matadorky za 2000 nebo potom prémii za 4500 ... hádej co jsem koupil

No cos koupil. Ono by mne to zajímalo... A kupoval si celou sadu nebo to na sezonu stahujes?
Popravdě... Si myslím, že to auto musí být v zimě děsný a jakkoliv skvělé gumy tomu moc nepomůžou...

Na druhou stranu, vidělo to auto vůbec sníh?

Předokolka s lehkým motorem, tak co myslíš :) Koupil jsem toto, již v roce 2017 teda, takže teď je nejspíš situace na trhu jiná. Tehdy Matador za 2000 a pak tohle a Contimental kolem 4500:

https://pneumatiky.heureka.cz/goodyear- ... -r18-104h/

Auto sníh vidělo a dokonce i do kopce docela. Jel jsem na akátovou věž. Ale má to samozřejmě svoje limity. Jinak viz Pajjoun.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 17. 9. 2021 08:52

Tyhle pneu bohužel v mém rozměru myslím ani nejsou. A už vůbec ne dostupné.
Jinak Arnie, já samozřejmě nejsem debil, abych si poměřoval síly s někým kdo nemá šanci...

Na druhou stranu mne docela překvapuje, že má někdo potřebu řešit 4 m brzdné dráhy u 2,5 tunového auta s ohledem na pneu... To je prostě neznalost celé situace... S takovým autem se prostě nejezdí v zimě na krev... To není HOT HATCH...

Ten Jeep by ve sněhu i s letníma dojel dál a nebrzdil o moc hůř než běžné auto na prémiových zimních... Na to je na youtube dost testů, ale zkoušet to nebudu... Jedině kde je takové auto znatelně horší je příčné zrychlení, kdy jde ze stopy o něco dřív.

Mimoto, staré Matador Sibir byly prostě šity, které na mokru měly myslím F... Ty nové jsou v C.

Prostě pořád platí, že tady hejtujete něco, co je na trhu možná měsic????
Ale to je Vaše věc, no.
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků