Výběr auta co by zvládlo i trochu teren

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

co bude nejlepsi v terenu, ale zaroven bude pouzitelne obcas i mimo nej?
Anketa do 25. 3. 2021 18:41
Pajero (Velke 5d), asi v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Jeep GC (asi WK, mozna wk²), asi taky v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Patrol (asi v nafte), ale vyber je nic moc, jsou uz spis jen megastare 0 %  0%  [ 0 ]
Grand Vitara 5 %  23%  [ 5 ]
xTrail urcite predchozi model, novy ee 2 %  9%  [ 2 ]
Land Rover Freelander (uf da se, ale beru to jako ustupovou eko variantu s nejistou budoucnosti) 0 %  0%  [ 0 ]
Land Rover Defender ... jako jo, laka, ale bojim se ze bych krvacel... 0 %  0%  [ 0 ]
Freemont.... no varianta, ktera by mne asi vytahla z vetsiny pruseru na horach, ale jistota to neni ani nahodou, vim, ale... 3 %  14%  [ 3 ]
neco jineho, vsechno jsou chujoviny (existuje Forester a dalsi, ale... vyber mizivy... a neni to taky uplne domterenu) 7 %  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod powerball 18. 2. 2021 20:21

jako že by 4x4 byla stálá čtyřkolka stále zamknutá? to by asi moc nefungovalo.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod evlo 18. 2. 2021 20:23

No že máš možnost to tak zamknout
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod maincoonsback 18. 2. 2021 20:23

Kup Jeep...
;-)

Toyota dobrá /Lexus taky/, ale za ojetiny neví co by si lidi řekli...

-- 18. 2. 2021 20:24 --

evlo píše:No že máš možnost to tak zamknout

To dává smysl
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod powerball 18. 2. 2021 20:26

no bodejť by to nestalo i stary spoustu peněz.to jsou nejlepší auto svojí kategorie na světě a ne nějakej Jeep :D :)

-- 18. 2. 2021 20:27 --

evlo píše:No že máš možnost to tak zamknout

jo tak to pak asi jo.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod evlo 18. 2. 2021 20:28

Se jdu podívat na katalog součástek, tak jsem tenkrát zjistil, že Severin opravdu nemá vůbec topení, ale má dvě klimy.

-- 18. 2. 2021 20:35 --

No nějaký super epc jsem nenašel, ale vypadá to, že to má fakt jen ten chladič jako součást hladice chladici kapaliny

-- 18. 2. 2021 20:48 --

Asi ten 2008 lx570 dává smysl, a dát větší pneu a chladič atf, no, ale ty ceny jsou hrozny.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 2. 2021 12:20

Takže auto je v servise a zatím to vypadá na:

Výměny všech kapalin a flitrů vč. převodovky (prý tam ve vaně je trocha oleje, takže prosakuje, takže se vyměnit a doplnit stejně olej musí, ale neviděl sem to, ale nejspíš to nebude žádná hrůza, nějaký úkap sem za tu dobu nezaznamenal).

Na podvozku vepředu nové tlumiče (Bilstein offroad jsme domluvení),nějaké stabilizátory, ramena (na jedné straně jsou prý vymlácené), komplet přední brzdy, něco by asi ještě vydrželo, něco ne, ale když už se bude dělat geometrie, tak ať je to všechno v cajku....

Pak napíšu, na kolik mne to přišlo, ale málo to asi nebude (uvidíme jestli se něco ještě neobjeví, ale zatím to vypadá, že ne)...
:D
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 23. 2. 2021 13:50

35k bez DPH.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 2. 2021 14:32

To bude asi víc... A myslím že o dost.

Můj všeobecný odhad...

převodovka 13, tlumiče 8, brzdy 5, ramena 10, oleje náplne filtry 5 a to v tom je práce jen z části. Ale jako základní cenu si to skoro trefil.... ještě tam budou nějaké drobné stabilizatory, urcite nejake manzety, geometrie, nejake drobnosti na doleceni....

Opicka x banany...

Zalezet bude jak napali cenu za praci..., jestli se bude drzet pri zemi (udrzet solventniho klienta) a nebo to nastreli (když vidi, ze nesetrim). Ale pocítám s finálkou snad do 50... s tím, že by měl být podvozek v podstatě na dožití hotový....
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 23. 2. 2021 15:20

Podle té fotky, bych už.rovnou zainvestoval i do pružin. Budou už unavené.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 23. 2. 2021 15:21

Kolik že to má let, že je na tom rozbité úplně vše?
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod glider 23. 2. 2021 15:26

Tlmice by som dal komplet, vzadu byvaju viac opotrebovane ako vpredu.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 2. 2021 16:04

No rozbitého tam není nic. Až jsem překvapený.

Téměř všechno je na tom autě původní /co mělo šanci vydržet/, což na jednu stranu je super /že se v tom nikdo nerypal a neřešil nějaké prusery/, na druhou se to prostě musí udělat a pak bude dlouho klid

Pružiny jsou cajk /uložení tlumiče umřelo/. Zadek je taky cajk. Jinak by se měnil taky.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 23. 2. 2021 16:16

To jsem si taky říkal že jsou cajk. Říkal to i mechoš. Ale jedna praskla, tak jsem nechal vyměnit přední pár, a to auto začalo jezdit pocitově o dost líp.
Tak jsem nechal profylakticky vyměnit i zadní, hned to bylo znát na vyšší světlé výšce, a zase nastalo znatelné zlepšení.
yndezit
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 23. 2. 2021 16:30

Tak takto proti tomu nic. To je bez debat. Zase na druhou stranu to hlavní bude, pokud by se to muselo ještě nějak řešit tak bych to nechal i s pružinama... Asi teď shánět nějaké dobré pružiny by taky nebyla legrace... A nemám sílu servisaka o tom přesvědčovat, když sem ho na to upozornil. Možná to tak ještě dopadne. Popravdě ty ramena už jsou trochu navíc než sem čekal, ale tam 100% platí to co říkáš. Ještě by to tam mohlo být, ale stálo by to...

Uz tak měním věci co by 85% lidi neřešilo... Ale jako pořád je možné, že po tom co se to zkusmo sestaví, tak se ještě rozhodneme vyměnit i ty pružiny..
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 2. 2021 16:39

nemáš RZ ze středočeského kraje?
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Předchozí stránkaDalší stránka