Výběr auta co by zvládlo i trochu teren

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

co bude nejlepsi v terenu, ale zaroven bude pouzitelne obcas i mimo nej?
Anketa do 25. 3. 2021 18:41
Pajero (Velke 5d), asi v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Jeep GC (asi WK, mozna wk²), asi taky v nafte, benzin nesehnatelny 2 %  9%  [ 2 ]
Patrol (asi v nafte), ale vyber je nic moc, jsou uz spis jen megastare 0 %  0%  [ 0 ]
Grand Vitara 5 %  23%  [ 5 ]
xTrail urcite predchozi model, novy ee 2 %  9%  [ 2 ]
Land Rover Freelander (uf da se, ale beru to jako ustupovou eko variantu s nejistou budoucnosti) 0 %  0%  [ 0 ]
Land Rover Defender ... jako jo, laka, ale bojim se ze bych krvacel... 0 %  0%  [ 0 ]
Freemont.... no varianta, ktera by mne asi vytahla z vetsiny pruseru na horach, ale jistota to neni ani nahodou, vim, ale... 3 %  14%  [ 3 ]
neco jineho, vsechno jsou chujoviny (existuje Forester a dalsi, ale... vyber mizivy... a neni to taky uplne domterenu) 7 %  33%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod pech. 27. 1. 2021 23:06

powerball píše:tvl co ten mercedes? jak je tohle možný? :D

Je... Aby se to náhodou nenaklánělo, nacpou se tam stabilizátory jak pro tahač a chová se to jak kdyby to mělo tuhý osy.. a když se to přežene, tak místo toho aby se dělily o adhezi pneumatiky na obou stranách a jelo to v náklonu a ve stopě, tak se buď ty vnější gumy přetíží a urve se to do smyku a nebo, když se na to namontují brutál gumy aby neklouzly, tak se to prostě překotí....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 27. 1. 2021 23:20

glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Já první 28. 1. 2021 01:13

Tak se ptám, jestli mývalí kočičí záda nějakou čtyřkolku vůbe chtějí.
Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
Já první
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 1. 2021 01:17

Už to bude.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Já první 28. 1. 2021 01:17

https://www.youtube.com/watch?v=_gz9oQj11po
možná by to mohlo auto nahradit.
Co můžeš odložit na zítřek, nedělej dnes.
Já první
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Nekenieh 28. 1. 2021 01:28

https://youtu.be/VM3oALqNe1E[/quote]
Jako legrace dobré, ale jinak celkem trapné. Na mnoha záběrech jasně vidět jak se točí jedno kolo (a pravděpodobně ještě jedno kolo na druhé straně, kam není vidět.) To není poctivá čtyřkolka. Na zahrabání se dobrý, na jízdu už ne. A furt přepínají a hledají jakési režimy. Komplikované a drahé. Chybí tam pro porovnání úplně obyčejné auto s uzávěrkami z doby krále klacka. A pořád řeší problémy, které normální auto vůbec nezná.
Nekenieh
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 1. 2021 07:39

Poctivých čtyřkolek se třemi závěrkami je dnes jako šafránu. Ale nemyslím že cílem tohodle výběru je až tak maximalistické řešení
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod glider 28. 1. 2021 08:23

Nahodou som bol prekvapeny ako tie Jeepy sli a ten mensi sa vyskrabal aj na vysmykany kopec ako bolo ukazane este pred brodenim v snehu.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Nekenieh 28. 1. 2021 09:07

Vana666 píše:Poctivých čtyřkolek se třemi závěrkami je dnes jako šafránu. Ale nemyslím že cílem tohodle výběru je až tak maximalistické řešení

Samozřejmě souhlas, ale byla to reakce na to video. Jako zastánce jednoduchých řešení jenom kroutím hlavou.
Kterak nesmyslným a komplikovaným řešením s počítači a elektronikou nedosáhnout prakticky ničeho, kromě snížení spolehlivosti a navýšení ceny.
Nekenieh
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Vana666 28. 1. 2021 09:20

jo to souhlas
Vana666
Servismen

Odeslat příspěvekod glider 28. 1. 2021 09:53

Drahe ako prasa to je, 40k euro za taky prd.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod maincoonsback 28. 1. 2021 12:58

Leda kočičí spřežení...

Jinak samozřejmě chce. Kdyz už jste našli videa co mne popřípadně čeká... A v jakých místech budu jezdit /teda vím že bych nemusel, ale.kdyzbuz tam člověk bydlí.../

A proto sem taky psal, že po novém netoužím a ze kdyby to bylo za rozumné peníze tak přikoupim a nechám zatím stávající vozový park.

No dneska byl článek na idnes, že se dá i Subaru IV v dieselu, že už to není taková sracka jak bývalá a těch pár já webu je.

Takže jak už sem psal. Mrknem na toho Peugeota /to by bylo řešení na to dva/, potom otestujeme Jeep GC, Pak zkusíme navštívit nějaké to Subaru /asi Forester, možná ještě XV/ a pokud to bude všechno stát za starou Bellu, tak na letošek koupím řetězy /nějaký lepší/ nějak to letos umírněné doklouzu, případně to dojezdim na Honde, která je ve sněhu celkem schopna a má lepší gumy a mám tam i řetězy a přes léto, by se koupil Jeep, nebo Stelivo nové, nebo lehce zánovní. Mimochodem o tom PHEV Ciompassu taky pokukuju, ale už je to velikostně pod mírně...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod pech. 28. 1. 2021 17:08

glider píše:Jeep najs.
https://youtu.be/VM3oALqNe1E

***** k hovnu...
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 28. 1. 2021 17:13

Vana666 píše:Poctivých čtyřkolek se třemi závěrkami je dnes jako šafránu. Ale nemyslím že cílem tohodle výběru je až tak maximalistické řešení

Ono to funguje i se dvěmi... Ono to funguje i s jednou, pokud má podvozek dostatečnou zkřižitelnost a umožňuje kolům neztrácet adhezi tak brzy... Nicméně to je v přímém rozporu s uspokojivým chování na silnici...

-- 28. 1. 2021 17:18 --

Nekenieh píše:https://youtu.be/VM3oALqNe1E

Jako legrace dobré, ale jinak celkem trapné. Na mnoha záběrech jasně vidět jak se točí jedno kolo (a pravděpodobně ještě jedno kolo na druhé straně, kam není vidět.) To není poctivá čtyřkolka. Na zahrabání se dobrý, na jízdu už ne. A furt přepínají a hledají jakési režimy. Komplikované a drahé. Chybí tam pro porovnání úplně obyčejné auto s uzávěrkami z doby krále klacka. A pořád řeší problémy, které normální auto vůbec nezná.[/quote]

To věděli proč tam nedali radši ani nějakou nejobyčenejší čtyřkolu jako je Niva... Nebo třeba Duster... I ten by to nejspíš zvládnul líp...

-- 28. 1. 2021 17:18 --

glider píše:Nahodou som bol prekvapeny ako tie Jeepy sli a ten mensi sa vyskrabal aj na vysmykany kopec ako bolo ukazane este pred brodenim v snehu.

Vrchol trapnosti... Tyhle wergly jsou tak na strmější výjezd do garáže, nebo vejvoz k chatě a v tom videu je to jasně vidět, jak je to jen velká hromada zoufalství.... Haldex je *****, ale i ten je snad lepší, než tohle.... Trochu se to namočí, celé to zblbne a kdyby tam nebyli dva a nemělo moooooře času, už to neujede ani metr....
pech.
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka