Nové nebo ojeté - 300k nebo 400k Nižší střední třída

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Katikakus 16. 4. 2021 23:22

Ber i30, zaruka, blbuvzdorny motor, celkem dobre to vypada (vim, subejktivni), solidni vybava.

U ojetiny nikdy nevis, co ma za sebou. Dacia je na muj vkus az prilis velky kompromis. Nic proti. Treba na dojizdeni nekam do hor na chatu bych Dustera klidne koupil jako 2. nebo 3. vuz do rodiny.
Katikakus
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 17. 4. 2021 06:16

Nové Sandero je takové trochu odrbané Clio. Je to už ale slušná dáčka a sám bych to klidně vzal. Hodnocení 2* se neboj - tam se strhávaly hvězdy jen za to, že nejsou asistenti pikačovin, jinak je auto stejně pevné jako jiná levná konkurence a možná pevnější než současná i30.

S motory je to těžké. 1.0 TCE v Sanderu bude celkem držák, nebude tolik žrát jako atmo, ale zase je to celkem vibrující tříválec, při srovnání s konkurencí snad nejméně kultivovaný. 1.5 v háčku bude taková klasika, ale i přes vyšší objem bude nejspíš dynamika podobná jako to tubo v Dacii. A na to, že bude ta 1.5 nějak extrémně spolehlivá bych moc nevsázel - je to nový nevyzkoušený motor a háčko v minulosti dokázalo, že i tyhle jednoduché motory umí solidně dos.ral a ladilo je dlouhé roky. Ale tak snad se poučili a tato 1.5 bude od začátku OK.

Jak Sandero tak i i30 budou v pohodě, nebral bych to tak, že jedno je o hodně horší než druhé nebo že je dáčka levný sh.it (ano, dlouho byla, ale nové Sandero je už fakt součásné přibližovadlo). Chce to asi bez předsudků projít a projet a sám uvidíš, co ti padne do ruky.

Starší Focus je taky cesta, ale jak už se psalo - nevíš, jaké tam jsou mouchy.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kuba5 18. 4. 2021 16:17

Kupující myslim psal, že najede 5 tis km ročně, což je extrémně málo. Přijde mi tak velká škoda vyřadit ojetinu a kupovat si novou i30, kterou za 5 let najede 25 000 km. Vím, že je to tu skoro samej fanoušek i30 a Rapidů kvůli ceně, ale tohle prostě nedává smysl. O kolik ta i30 za 5 let ztratí na hodnotě? Podle mě výrazně a to, že bude mít najeto 25 tisíc km bude spíš každýmu podezřelý. A co se týče kvality třeba interiéru - vrzání atd. - prostě na tom podle mě i30 bude hůř než koncern nebo cokoliv jinýho.
Je pravda, že nová i30 zvenku vypadá celkem slušně, ale ten interiér je otřes. Nejvíc mě tam asi irituje ten tlustý věnec volantu, vypadá to jak nějaká dětská hračka. Ale to je asi subjektivní.

Já kdybych věděl, že najedu tak málo, tak si koupím pořádný auto se spolehlivý motorem a co nejvíc jasnou historií a nebudu kupovat Hyundaie.
Kuba5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 18. 4. 2021 16:49

Presne, takze Sandero 0,9 TCe.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 18. 4. 2021 17:01

1.0 TCe :pozor
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 18. 4. 2021 17:14

:pozor 1.33 tce
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 18. 4. 2021 17:30

2.0 TCe :pozor
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 18. 4. 2021 17:52

Nj ale to už je za jiné peníze
Jinak docela mi přijde fajn nápad k 1.33 dávat elektromotor jestli pomáhá na tu dobu než se nafoukne turbo, do města ideal a na krátkou trasu jen pro kebab a nebo Kauflandu pro rohlík jet na elektřinu a ne startovat motor...
Jako je to moc drahé možná levnejsi "ničit" motor studenými starty na kilometr
Má to docela turbolag ta 1.33
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidppp 19. 4. 2021 07:22

A čo tak RENAULT MÉGANE GRANDTOUR SCE 115 84kw jasne že combi je to tiež nepriami vstrek zháňam tiež presne niečo také do mesta z malým nájazdom ročne do 5000km.Bude to síce lenivé ale spoľahlivé.Abo ten Focus abo Auris.
davidppp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MV_cz 19. 4. 2021 07:32

no ta "nová" atmo v renaultu je od nissanu a taky prý nic moc; takže spíš to sandero s turbíčkem a nepřímym vstřikem
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 19. 4. 2021 13:26

sůhlas, je to tragický motor resp nejede a žere, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 19. 4. 2021 13:56

Jo jo, 0,9 žere docela dost :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 19. 4. 2021 14:13

:D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uzenáč 21. 4. 2021 11:51

Tak Hyundai i30 1.5 dpi si koupil strýc,tak jsme to byli projet.Já jsem teda neřídil páč jsem požil :-D Ale prohlídl jsem si to ,sedl si zavolant a to auto fakt vypadá pěkně, byl to hatch a je to větší neš se zdá a určo by stačil :-) Kvalitativně za mě supr..Měkčený plasty a jak jsem už psal pocitově robustní auto.Výkon mě přišel dostatečný, rozdíl oproti felině tam bude :-) Mno stejnak si ho půjdu projet at si jsem stopro jistý, samo si projedu aji tu dáčku a uvidíme...Líbí se mi obě auta takže bude asi záležet co mi bude více sedět :-) Každopádně díkec za rady ... Jak koupím příjdu se pochlubit.
Uzenáč
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uzenáč 8. 3. 2022 17:58

Zdarec tak Uzenáč pořád jezdí ve felině,už ji asi ani měnit nebudu :-D
Koupi auta jsem musel odložit kvůli stěhování.Už je zase něco došetříno tak nad tím začínám opět uvažovat.Je to celkem brutál kam se to posunulo ty ceny ojetin i nových aut o benzínu a naftě ani nemluvě.Už jsem byl ceklem rozhodnut že koupím sandero mám ho projetý jen tetka už za něj chtějí 320 000 a za nákou slušnější výbavu která mi dává smysl tak je to 350 000 což je teda celkem dost :D JAsný nový auto ale i tak.Pořád mi vrát hlavou jestli na to moje crcání po Městě plus nějaký výlet.TO crcání nevím jestli to sem mám psát 5km do práce do kšeftu atd.Roční nájezd 6k km.Kolem 250k se dají koupit auta nižší střední z udýchanou atmosferou ale na město to bude cajk i nějakej výlet by to zvládlo.
ROk cca 2017
Focus 1.6
MEgane 1.6
Tipo 1,4 a 1,4 T-Jet
Oboje by bylo z financováním.Tak co mě porádíte :D ?
Uzenáč
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků