Ojete rodinne auto kolem 500k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod DavidMartinka1 3. 1. 2021 09:50

Ahoj,
Shanim nejakou ojetinu priblizne kolem 500k. Kdyz bude levnejsi, vadit mi to nebude :)

Co od auta ocekavam:
- automat
- rok vyroby 2015 a novejsi
- nejake rozumne LED osvetleni (kdybych si vzal na kazdou jizdu ve sve 15 let stare Toyote baterku, udelam lip)
- alespon 100kW
- idealne benzin, ale s tou nabidkou mi je stejne jasny, ze skoncim u dieselu
- rozumna vybava
- vetsi kufr, idealne kombi

Na co jsem se dival a co mi tak nejak vychazi jako moznosti:
1) Passat - v pomeru cena/vykon mi prijde, ze je to jasny vitez
2) Audi A4 - kdyz to porovnam s passatem, ojetiny A4 mivaji vetsinou vetsi najezd, ale tou vybavou jsou zase nekde jinde. Tady se chci zeptat na zkusenosti - jak jsou na tom motorove a servisove?
3) Mazda CR-X 5 - tady vsazim na ty Japonce - vzhledem k tomu, ze na takhle starem vraku, jakym moje Toyota je, se nikdy nic nepokazilo, cekal bych neco podobneho od Mazdy. Plus, napr. u tech Toyot byva velmi levny servis, coz taky neni uplne spatny :)
4) Tiguan - tady se dostavame do uplne jinych cisel a prijde mi to strasne nesmyslne. Tiguan vyjde ve stejne vybave a s podobnym najezdem temer 2x tak draz, nez srovnatelny Passat. Takze tady bych fakt musel sehnat nejakou dobrou koupi
5) Nejaka skodovka - Octavia/Superb - cenove srovnatelne s Passatem, ale kdyz se podivam na fotky jednoho a druheho ve stejnych cenovych relacich, skodovky maji vzdy vyrazne horsi interier a veskerou vybavu.

Takze moje otazka - co si o techto autech myslite? A doporucili byste treba jednotlive motorove varianty, do kterych kdyz pujdu, neudelam chybu? Auto je ted primarne na cestovani po meste a obcas nejaka ta delsi trasa. Takze mi urcite dava smysl jit do benzinu. Ale napr. u Passatu si teda clovek dost priplati - 110kW 2.0 tedeicek je totiz nepreberne mnozstvi, ale zbytku moc ne :)
Jak je to napr. u te A4? Doporucili byste napr. ktery rok je ideal, ktery motor je ideal?

Predem moc dekuju za pomoc!
DavidMartinka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ruman001 3. 1. 2021 10:00

se nějak roztrhl pytel, s těma autama kolem 5 set peněz..tady se řešilo nedávno v podstatě to stejné..
viewtopic.php?f=817&t=1312974
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 3. 1. 2021 10:06

Passat - octavia
Jasná volba
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 3. 1. 2021 10:06

Driv to bejvalo do 350, doba pokrocila.
A covece ted jsem se zrovna docetl, ze 162kW ze dvoulitru je na hrane fyzikalnich moznosti, to je den :-S

Jinak za me passat, bud 1,4 TSi, nebo 2,0 TSi. Podle toho jak jezdis a jak vyjdou prachy.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 1. 2021 10:09

Neváhej a ber, dokud je.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidMartinka1 3. 1. 2021 10:29

Super. Takze vlastne vsichni doporucujete passat. Do ktereho roku jit? Jsou tam nejake zasadni rozdily i mimo vybavu?
DavidMartinka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 1. 2021 10:30

Min. 2018.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruman001 3. 1. 2021 10:34

maXX_CZ píše:Driv to bejvalo do 350, doba pokrocila.
A covece ted jsem se zrovna docetl, ze 162kW ze dvoulitru je na hrane fyzikalnich moznosti, to je den :-S


Takže Mercedes A 45 S 4MATIC AMG o výkonu 310 kw jezdí jen na podvalníku.... :D
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 3. 1. 2021 10:40

To byl blábol o tsi.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 3. 1. 2021 11:26

Jen tu crx5 bych vynechal...mozna cx5, ale tam nic moc kufr. O naftových mazdach uz bylo napsáno dost sraček...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavidMartinka1 3. 1. 2021 12:35

Dobre. Takze ideal by byl sehnat Passat 2018 a novejsi, 1.4 nebo 2.0 TSi, cenove kolem 500k.

A ted dalsi otazka - kde?
Ja treba sleduju tipcars, bazos, marketplace, sauto...doporucite nejake dalsi overene inzerce?

A pak dalsi vec - kterym bazarum se vyhnout? Napr. o AAA obecne panuje takova ta neblaha povest skrz staceni kilometru nebo prodavani auta, co vypada jak z vyrobni linky a je pritom 5 let stare a po 2 nehodach :)

Videl jsem, ze nektere bazary, treba aspon tady v Brne, nabizeji moznost auto nechat prohlednout v servise. To beru jako docela podstatne a urcite bych toho rad vyuzil.

Muzete doporucit pripadne jeste neco, na co si dat urcite pri vyberu pozor? Jako treba VIN kod v nejakych placenych databazich a podobne..
DavidMartinka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 3. 1. 2021 12:40

U Krse, kde asi.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 1. 2021 12:41

1.4 pro Passat je málo. 1.8TSi nebo 2.0TSi
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 3. 1. 2021 12:41

DavidMartinka1 píše:... treba aspon tady v Brne, ...

Aha, pán je z Brna, v tom případě - píte pomalu voda je studená :D
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 3. 1. 2021 12:42

Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků