Ojete rodinne auto kolem 500k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod janosik.kopac 5. 1. 2021 22:43

Jej, aku diskusiu som rozputal :)

Vychadzajuc z toho, ze chalan hlada RODINNE auto, viac ako 200kW mu pride zbytocne a je zvyknuty na Japoncov, tak mi Mazda6 stale pripada ako dobra volba - aj keby stracala na okruhu par sekund na Passata.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky Wagen + japonska polo-elektricka
janosik.kopac
Nováček

Odeslat příspěvekod tslany 5. 1. 2021 23:42

Samej koncernista tady, kikoti.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.
tslany
Štamgast

Odeslat příspěvekod DavidMartinka1 6. 1. 2021 00:02

Tady se to slusne rozjelo :)

Kdyz to zase trosku shrnu:
1) Mame na prvnim miste Passata, toho doporucujete v 1.8 / 2.0 s dvojitym vstrikovanim, ve verzi +-130kW / +-160kW. S tim, ze v CR jich je fakt minimum, takze mam doporuceno se podivat do DE, odkud je dost firem dovazi.

2) Pak tady mame zhavou diskuzi o Mazde 6, ktera ale nestiha na okruhu. Coz je samozrejme zasadni problem :) Mimo ten okruh - vidite nejaky dalsi problem? Ja vidim treba vyrazne horsi interier v porovnani s Passatem.

3) Muj docela zhavy adept byla ale Audi A4. K tomu se nevyjadril nikdo. Co si myslite o A4? Co se vybavy tyce, je to zase nad Passatem. Vyznate se v tech motorech a jste schopni nejaky doporucit? Co jsem se tak dival, jsou to casto diesely (v CR) s pomerne vysokym najezdem. Ale treba by to v DE vypadalo zase jinak.

4) Jeste me napada Ford Mondeo - co rikate na nej? Tata ho mel tusim rok 2012 jeste pred tou RAV4 a za tech +-6 let jsem na nej neslysel nic spatneho, krome filtru pevnych castic, ktery se docela casto ucpaval a servis to nebyl schopny vyresit. Ale to uz maji tusim vyresene. Tak co ten? Jako rodinne auto mi to zase prijde v poho. A diky velikosti kufru i v sedanu bych nemusel brat ani combi.

5) Mazdu CR-X 5 teda skrtam.

6) Casto doporucujete i toho Superba / Octaviu - ale stejne - uz nekolikrat jsem porovnaval +- stejne draheho Passata a Superba. Jenze v tom interieru je vzdycky zasadni rozdil. Mne ten Superb prijde jako levnejsi varianta Passata, ktera je ale samozrejme casto drazsi :)
DavidMartinka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 1. 2021 00:09

dvkjdfhgilorhjnb
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod burty s krenem 6. 1. 2021 00:23

Shrnul sis to dobře.
Passat je mírně lepší Superb. Najdi si i 110kw. Těch je mraky. A pojede to dostatečně. Výhoda benalu ne vojety firemní se statisicema.

Audi bude buď starší nebo vojety diesel. Na pěkný benzin stejný ročník si budeš muset připlatit. Interiér mají lepší ano. Ale ty kolem roku 2009 jsou celkem jebky. Ale ty jsi asi vys.
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 6. 1. 2021 00:24

DavidMartinka1 píše:5) Mazdu CR-X 5 teda skrtam.

Důvod?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.
tslany
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 1. 2021 00:34

Protože neexistuje :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod tslany 6. 1. 2021 00:36

Ajo :D
tslany
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 6. 1. 2021 00:42

Jinak ten "výrazně horší interiér" u Mazdy 6 proti Passatu být nemusí. Je ale potřeba najít něco s výbavou Takumi.

https://www.auto.cz/jizdni-dojmy-s-mazd ... ino-123250

Což teda zatím asi za půl baňky nebude :)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod tslany 6. 1. 2021 00:43

Ale který kokot řekne, že interiér šestky je horší než Passatu, vždyť ty VW plasty a to, co se plastuje, je otřesný i u Arteona, stojí to auto přes mega a má to interiér jak v NCčku.
tslany
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 6. 1. 2021 08:52

Arnie J píše:Protože neexistuje :D

To jsem se snažil jemne naznačit uz na první stránce :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 1. 2021 09:46

:D
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod DavidMartinka1 6. 1. 2021 10:19

Nevim, kde jsem si tam domyslel to R :) Asi mi to znelo lip, tak jsem jim to prejmenoval :D
DavidMartinka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XB_1 6. 1. 2021 10:28

Divim se, ze se u mondea 2012 ucpaval dpf, od fl 2010 byl dost blbuvzdorny, to ty jizdy musely byt velmi casto krátké.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod janosik.kopac 6. 1. 2021 11:16

Ked sa Mazda nepaci, tak nema vyznam dalej o nej pisat.

Co sa tyka A4, tak je mensia vnutri ako Passat, motory su rovnake. A pridavam sa k ostatnym ohladom benzinu. Obzvlast pri kratkych trasach po meste.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky Wagen + japonska polo-elektricka
janosik.kopac
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka