auto pro rodinu do 300tis.

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod bigmel 25. 10. 2020 22:38

Všechny vás zdravím. Prosil bych radu ohledně koupě nového auta. Ročně najezdím pouhých 10tisíc km, většinou po městě na kratší vzdálenosti a výjimečně mimo město do 30km. Jsme 2 dospělí a 2 děti 1,5+7r. Moc toho nenajezdím i vzhledem ke starému autu a věřím, že nové bych projel trochu více. Asi bych bral benzín, nemusí to být nutně combi, ale aspoň něco většího, ideálně nový, nebo zánovní, chci ho na delší dobu. Zatím jsem se díval na Hyundai i30, Škodu rapid 1.0, 81kw. Tato auta se mi líbí, ale všichni mě odrazují od koupě tříválce a že by byl lepší nějaký atmosférický motor(né Fiat Tipo). Popravdě já tomu moc nerozumím, tak bych uvítal nějaké tipy, sice mi všechno zavřeli, ale hned jak otevřou, tak na to vlítnu. Děkuji
bigmel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aikoN 25. 10. 2020 23:06

Osobně si myslím, že ve tvém případě je to odrazování od tříválce i na místě, vzhledem k převažujícímu provozu po městě a krátkým trasám. Ne nutně kvůli tomu, že je to tříválec, ale takový provoz přímovstřikovým turbobenzínům obecně příliš nesvědčí (když jsou ještě navíc vybavené filtrem pevných částic, což už jsou dnes téměř všechny). Konkrétně 1.0TSI je navíc do města celkem na prd zpřevodovaný. Tedy bych rovněž radil spíše nějakou atmosféru.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/hyun ... oFrom=list :?:
neovce TM
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 26. 10. 2020 07:21

Tak určitě, benzín. Fiat Tipo, proč ne? Myslím, že nemá pověst průserového auta. Je to jedna z mála možností, jak za nějaké takové peníze mít auto nové. Např.: http://www.smazikkladno.cz/akcni-nabidk ... eu-zdarma/
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod Ruman001 26. 10. 2020 08:26

Bych doporučoval se svézt v několika vozech, ten rozdíl pozná snad každý a s nájezdem 10 tkm za rok by nemuselo být špatné něco takového:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/bmw/ ... oFrom=list
podobné peníze, ale kvalita a svezení neporovnatelné... na ten nájezd 10tkm za rok bych se toho nebál...a velké je to dost..jediné co může odradit je servis, ale do značkového již jezdit nemusí....
CLS 500 w218 SB
Ruman001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 26. 10. 2020 09:04

Abychom neskončili tady: https://www.sauto.cz/osobni/detail/roll ... oFrom=list. ;-)
Ale jinak, OK.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 26. 10. 2020 09:40

Já bych si tipnul, že těch 300 tisíc do toho auta chce vrazit právě kvůli tomu, aby měl něco nového, dlouho mu to sloužilo a měl klid. Pak nedává moc smysl, kupovat za tu cenu 5 let staré auto, které sice může nabídnout lepší svezení, ale nejspíše neřeší ten důvod, proč shání nové a de facto by za chvíli byl tam, kde byl. K tomu strašák, že kdykoliv se na tom něco vysere, tak bude cenovka prémiová, bez ohledu na servis.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 26. 10. 2020 09:41

V čem jezdíš teď?

Při takovém ježdění jen po městě by stačilo nějaké béčko. Současné malé vozy jsou úplně někde jinde než auta 10 let nazpět. Větší tuhost karoserie, prostornost...

Osobně bych šel pro trajdání po městě určitě do atmosféry s nepřímým vstřikem.

Zkus nový Peugeot 208. Fakt hezky postavené auto. Nebude reznout, díly budou do budoucna sehnatelné a za rozumnou cenu. Ideální auto na to nechat si jej třeba i 15 let. Verze Active je za 320, výbavy tam sice moc není, ale asi je zbytečné se nechat nějak moc rozmazlovat pro pár kiláků ujetých po městě. Pro klasičtěji pojatý interiér pak sesterskou Corsu od Opelu, která je postavená na stejném základu a stojí cca stejně.

U ubou volit 1.2 Puretech - sice je to tříválec, ale má určitě lepší projev než 1.0MPI od koncernu. Zkoušel jsem ho nedávno a fakt se mi to celkem líbilo. Ve městě se s tím jezdilo krásně. Jediná věc, která mě moc nebrala, byl nepřesný chod řadící páky, jsem ale zvyklý na němce, takže je to možná jen o vkusu.

Kolem 300 tisíc už jde koupit i řada 2-3 letých aut nižší střední třídy, která budou mít málo najeto a budou stále v záruce. Jen bude docela problém vybrat u nich motor, který bude takové cukačky po městě dobře rozdýchávat.
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 10. 2020 10:09

bigmel píše: nemusí to být nutně combi, ale aspoň něco většího
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod kurtoid 26. 10. 2020 10:15

Sám píše o Škodě Rapid - ten mi přijde pro řidiče prostorný asi tak stejně jako ten malý pažout...
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod Tomas B 26. 10. 2020 10:18

třeba myslel i kufr
Tomas B
Guru

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 10. 2020 10:19

Má dvě děti, jedno kočárkový.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod salam01 26. 10. 2020 10:27

Osobně.
salam01
Obecní blb

Odeslat příspěvekod kurtoid 26. 10. 2020 10:36

Tak háčko i30 s 1.5, ale tam už bych se trochu bál udržovat to za nějaké rozumné prachy po delší dobu.
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod quasimoto 26. 10. 2020 11:20

Ja som na podobne ucely manzelke vzal 1.0 TSI a nejak sa toho nebojim, dnes ma uz takmer kazdy motor priamy vstrek.

Raz za 2-3 tyzdne si spravite nejaky mensi vylet mimo mesto a bude to ok verim :)
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod saabik 26. 10. 2020 11:51

Tipo je velmi dobrý výběr pro nenáročného řidiče.
saabik
Pozorovatel

Další stránka