Fabia Style nebo Scala Ambition

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod DaciaFan 23. 10. 2020 06:51

Mám dilema, vybírám mezi plně vybavenou Fabií a holobytem Scalou.

Fabia:
+ automaticka prevodovka
+ digiklima
+ kessy, smartlink+, asistenti,...
+ kufr
- 70 kw

Scala:
+ 81 kw
+ větší auto
- holobyt
- manuál

Co fčíl? :hm
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 23. 10. 2020 06:54

Kvůli technice bych bral Scalu, ale tohle bude o použití a osobních preferencích.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 23. 10. 2020 06:54

Schody v plný
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 23. 10. 2020 07:02

-automat cuká
-manuál klima tě udrží v postřehu
-kvůli kessy ti ukradnou auto
-asistenti jsou na *****
-kufr? vážně? méně praktický kufr sem v životě neviděl

-budiž, ale furt je to tříválcová *****
-ROFL, dyť je to malej sráč
+co tam není, to se neposere
+manuál je must have
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 23. 10. 2020 07:08

Fabia kombi?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 10. 2020 07:09

Vyhecoval bych to na Scalu Style. V manuálu klidně.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 23. 10. 2020 07:19

vzal bych scalu, ale ne v holátku, podstatné bych tam dal, silný liter, autoklima, multifunkční volant, světla bohatství..
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 23. 10. 2020 07:25

Je to jako rozhodování se mezi sekanou v housce z Globusu a 10g špičkové svíčkové.
Jestli máš velký hlad, jeď do Globusu!
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 23. 10. 2020 07:31

Jako pokud máš alespoň nějaké zkušenosti s cestováním v autě (třeba jak tě vzal jednou v děctví děda na výlet), tak ti musí být docela jasný, jaký rozdíl mezi těmi auty je.

Zkus se třeba podívat na záležitosti jako rozvor, šířka - pak třeba přemýšlej o tom, jestli se budeš v autě radši deset let mačkat jak sardinka a cestující na zadních sedadlech tě budou proklínat nebo si koupíš větší auto a přežiješ to třeba s manuální klimou. Stejně je zajímavé, jak chce každý automatickou klimu - s automatickou klimou v koncernu VW jsem se vždy nadrbal víc než s manuální.

Plusy u Fabie - ten kufr, to je pokus o vtip? Kessy dobré tak na to, aby ti někdo ukradl auto jak už se tady psalo. Asistenti jsou naprosto k ho.vnu. Nebo tobě se líbí, když ti auto při každém přejetí čáry třepe volantem?

DSG si vyzkoušej. Zase takový zázrak to není. Pokud si chceš nechat auto na delší dobu, tak buď připravený, že si ta převodovka může časem vzít 30-70 tisíc za repasi (což bude u auta typu zastaralé Fabie nejspíš likvidační záležitost).

Co Polo nebo Ibiza? Musí to být za každou cenu Škoda? Jako Scala je fajn, ale o Fabii bych si v porovnání s Ibizou nebo Polem neopřel ani kolo a pochopil bych ji akorát v nějaké lowend verzi s atmoférou za 250 tisíc v akci. 400 tisíc za Fobii v dnešní době, kdy je na trhu ranec nádherných aut, vážně nedávej.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moucha 23. 10. 2020 07:35

S tou klimou souhlas, taky jsem jeste nepochopil prov sichni tolik touzi po automatu, me manual vyhovuje vic. I v automaticke klime se porad hrabu bo nevi jak to chci a neumi mi to poradne udelat prijemny
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 23. 10. 2020 07:35

tak jako jestli můžu srovnat autoklimu v kuze, a manual v rapidovi, tak teda za mě jasně autoklima.. furt to štelovat a stejně to nevyšteluju tak jak bych potřeboval.. ale nejvíc mě štve to prcání s tím..

nevím jestli u scaly je stejný sporák, ale je to ohyzd.. i dvojková octa měla hezčí a kvalitnější kolečka u manuál klimy.. to co jev rapidu je jak z nějaké dětské pekárny.. :-/ 8-S

podle tohoto to trochu posunuli dopředu.. nevím jak při dotyku no
Obrázek
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod grapherX 23. 10. 2020 07:42

To tady je každý dvoumetrový kulturista? Nějak nechápu ty řeči o "mačkání jak sardinka" ve Fabii. Se svou postavou 184cm a 95-100kg nemám jediný problém ať už na místě řidiče a nebo když jsem si zkoušel sednout sám za sebe. :hm
Corsa C 1.4 66kW & F3C 1.2TSI 81kw 7°DSG -> Hyundai i30 1.6CRDi 85kw 7°DCT
grapherX
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaciaFan 23. 10. 2020 07:46

:hm Auta měním přesně po 20 tisících km nebo roce, teď mám Fabii ambišn v kombajnu, v zásadě mi vyhovuje, manuální převodovka a klíma mi nijak nevadí, láká mě ale automat s adaptivním tempomatem. to bych viděl jako věc, co prostě chci zkusit. Abych to zkusil u Scaly tak bych musel do Stylu a za to chcou už skoro o tisícovku měsíčně víc, to je dvanáct tisíc za rok, to je moc peněz, jsem hypotékář...

BTW mám dva metry a jsem tlustej a do Fabie se kupodivu vejdu zcela bez problému :hm
DaciaFan
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 23. 10. 2020 07:52

Neuvěřitelný.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 10. 2020 07:56

:D

jako jo, tady zas každej kdo je o hlavu větší než kýbl potřebuje jezdit v S-kládě, ale tak garáž
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků