svižný hatchback pro příměstské ježdění...

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod IvanP 8. 8. 2020 11:56

Prosím poraďte, plánuji pořízení ojetého auta... Roční nájezd cca 10 tis. Km, ježdění každý pracovní den (do práce), odhadem 75 % po městě a v jeho blízkosti (dálnice jen tak 10 %), většinou sám. Měl by to být hatchback/lifback (i když kdyby bylo ve stejné ceně kombi...), vzhledem k nájezdu benzín, manuální převodovka, jelikož přecházím z BMW (na dynamiku jsem tak zvyklý), mělo by mít dostatečně výkonný motor (0-100 Km/h pod 9 s) a mělo by s ním být pěkné ježdění (i na našich okreskách), max. 7 let starý, najeto do cca 100 tis. km, cena určitě do 300 tis. Kč. A hlavní věc - přecházím kvůli tomu z BMW - tak aby auto nemělo (myslím konstrukčně, ne konkrétní kus) nějaké servisní "pasti", tedy větší rizika fatálních závad, které i při dobré úržbě, normálním provozu a relativně malém nájezdu znamenají nenadálé náklady v řádu několika desítek tisíc Kč (prasklé válce, přeskočené rozvodové řetězy, dvouhmotové setrvačníky atd.). Ve výhledu mám následující auta: Ford Focus 1.6 (před FF)/1.5 EcoBoost 110 kW/134 kW (raději), Opel Astra K 1.4 Turbo 110 kW, Mazda 3 (od r. 2013) SkyActiv 2.0 88 kW/121 kW, Seat Leon (od r. 2013) 1.4 TSI 110 kW.
Co doporučíte?

p.
IvanP
Nováček

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 8. 8. 2020 12:00

Mazdu, za ty prachy asi spis 88kW a odemknout.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 8. 8. 2020 12:43

Do tří kil bych vzal zánovní Fiestu a nechal bych jí na stovku pod 9s upravit.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/fiesta/18124506
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod IvanP 8. 8. 2020 18:29

Díky, ale jezdím teď autem střední třídy, o dvě třídy níže nepůjjdu.

-- 8. 8. 2020 19:31 --

Ještě jsem zapomněl na: Alfa Romeo Giulietta 1.4 T 125 kW a Seat Leon 1.8 TSI 132 kW
IvanP
Nováček

Odeslat příspěvekod saabik 8. 8. 2020 19:17

Pro zajímavost. O jakou servisní past se jednalo?
saabik
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod IvanP 8. 8. 2020 20:34

maXX_CZ píše:Mazdu, za ty prachy asi spis 88kW a odemknout.

Ano, ta Mazda se mi pozdává nejvíc, jen se bojím vyšší ceny (protože to je Japonec) náhradních dílů a jejich horší dostupnosti...

-- 8. 8. 2020 21:35 --

saabik píše:Pro zajímavost. O jakou servisní past se jednalo?

To závisí na modelu, často to bývá zakarbonování motoru a z toho vedoucí závady...
IvanP
Nováček

Odeslat příspěvekod Koubes 9. 8. 2020 08:23

Bral bych Leona 1,8 TSI. Dynamika výborná, motor točivej a hlavně má to kombinaci přímýho i nepřímýho vstřiku.
Seat Leon ST 1,8TSI FR
Seat Leon 1,4TSI FR
BMW 420i GC
Koubes
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod K86 9. 8. 2020 09:39

Focuse bych na základě požadavků vynechal

I přes obrovskej rozdíl Focus III vs. Leon v podvozku bych vzal toho leona
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Koubes 9. 8. 2020 09:53

K86: nesouhlasím s tím rozdílem. Právě proto je 1,8 dobrá varianta i díky víceprvku vzadu. Ale je fakt, že bych to bez stavitelných tlumičů nechtěl. Bez nich je to dost uskákaný zvlášť ve FR verzi.
Seat Leon ST 1,8TSI FR
Seat Leon 1,4TSI FR
BMW 420i GC
Koubes
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod K86 9. 8. 2020 10:02

Uskakany to neni, u nas ve firme leonum rikame plavacek...
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod Koubes 9. 8. 2020 10:07

Pochybuju, že máte eferka. Je to dost rozdíl v nastavení podvozku. Já bych to v jiné výbavě nechtěl, bo to prostě vypadá líp. Jel jsem i ne FR a je to rozdíl v tuhosti. Taky jsem zkoušel FR s normálnímu tlumičema a 18-kama a to je drnc.
Teď jako vždy goes bude oponovat, že rozdíl podvozku nejde poznat, ale torzka a víceprvek je úplně jiná písnička v jízdních vlastnostech. Ten rozdíl zkouším několikrát týdně.
Taže pomud Leon, tak 1,8 nebo Cupra kvůli podvozku právě.
Seat Leon ST 1,8TSI FR
Seat Leon 1,4TSI FR
BMW 420i GC
Koubes
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 8. 2020 10:11

Jak to ma clovek v hlave a vi to tak to pozna. Souhlasim
anonymni

Odeslat příspěvekod Koubes 9. 8. 2020 10:14

Mně bylo jasný, že se ozveš. Klidně dojeď, svezu Tě těmi auty hned po sobě a na 2 kilometetrech to poznáš aji Ty. Už jsem Ti to nabízel. Pokud to nepoznáš, tak si budeš muset vytáhnout hlavu ze zadku. Jinak fakt nevím.
Seat Leon ST 1,8TSI FR
Seat Leon 1,4TSI FR
BMW 420i GC
Koubes
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 8. 2020 10:16

Argumentujs dobre a v podstate nedavas sanci na jiny vysledek. Kdyz pohladis ze kdo to nepozna je lopata ze... Chapu ze to poznas kdyz to vis. Mozek v tom pracuje nskutecne.

Jinak ano je v tom rozdil ale taovy ktery v beznem zivote nehraje roli.
anonymni

Odeslat příspěvekod garážmistr 9. 8. 2020 10:23

Rozdíl mezi běžným Focusem III a MQB s torzkou je propastnej. Je to velkej úkol pro Leona s víceprvkem, aby jezdil stejně jako Focus.
rwd
garážmistr
Veterán

Další stránka