Kombi do 200k

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod pupann 10. 7. 2020 11:54

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vaše rady a názory ohledně výběru kombi s nájezdem do 100 000km a cenou do 200k. Požadavky aut. klima. Roční nájezd okolo 12 000km

Co si myslíte o Leonu? https://www.sauto.cz/osobni/detail/seat ... oFrom=list
pupann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 7. 2020 12:10

Proč ne
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod puk123 10. 7. 2020 12:26

Warum nicht.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod pupann 10. 7. 2020 12:34

Ještě bych se chtěl zeptat na spolehlivost toho tsi. Za podobnou cenu je 1,6tdi
pupann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jenyk 10. 7. 2020 12:56

Mondeo. V posledním speciálu SM Ojetiny Vaculík bazarovky rozebírá. Neocenitelné. Cebia na ten Leon sedí? Mimochodem, byl bouraný.
Jenyk
Nováček

Odeslat příspěvekod pupann 10. 7. 2020 13:04

Přiznám se že jsem konkretně ještě toho leona nezkoumal. Chtěl jsem nejdřív vybrat jen značku a model a pak hledat konkretní typ. Kde jste zjistil že byl bouraný? Ono jich tam je více např. https://www.sauto.cz/osobni/detail/seat ... oFrom=list
pupann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurtoid 10. 7. 2020 18:10

pupann píše:Ještě bych se chtěl zeptat na spolehlivost toho tsi. Za podobnou cenu je 1,6tdi

1.6TDI je slušný motor pro nenáročného řidiče a sám po něm pokukuju do druhého auta. 1.2TSI dá podobný zážitek z jízdy při vyšší spotřebě. 1.4TSI (i slabší 92kW) je ale proti nim raketa a žere jako ta 1.2 - tu bych tedy neřešil, protože prostě nejede tak dobře a žere stejně jako větší kubatura, prostě bych koukal po 1.4 když už benzin.

Pokud ti jde hlavně o spotřebu a jezdíš plynule a jsi spíš pasivně založený řidič, tak ber naftu. Pokud sneseš vyšší spotřebu tak o 1,5 litru, tak je TSI 1.4 daleko kultivovanější motor, má 6-kvalt, jezdit s ním je i docela zábava (s 1.6TDI je závaba nulová a jezdí se s tím divně, ale tak nějak to pro přepravu z místa A do místa B funguje) a bude mít z dlouhodobého pohledu i levnější servis.

Golf/Leon/Octavia - všechno je to dost podobné. Golf má výhodu víceprvku u 1.4 TSI, u 1.6TDI a 1.2TSI je torzka jako u Leona a okty (u nich je to až po 1.8TSI). S torzkou to trochu drncá, ale nic, co by se nedalo přežít. Golf je ale s víceprvkem určitě nejpohodlnější z trojice, takže pokud ti nejde ani tak o vzhled, ale o pohodlí, tak ber Golf a vyprdni se na španěla a českou modlu. Leon zase není tak okoukaný a umí imho jako jediný z trojice hrát na emoce, okta má zase větší rozvor a nejvíc místa. Každé má prostě svoje + a -.

Kolem 200 už by šel sehnat i Passat B7. Je to podstatně větší auto než ta trojice kompaktů, která pro někoho může být malá (přicházím tak nějak na to, že mi malá je). Taky jde sehnat s 1.6TDI, což je fakt docela bezproblémový motor. Sice to s pašíkem moc nepojede, ale pro klidného řidiče to stačit bude. Výhoda je ta, že to má proti kompaktům vyšší výkon, šestikvalt. Passat má taky víceprvek a chová se na silnici mnohem klidněji.
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod XB_1 10. 7. 2020 18:56

Jenyk píše:Mondeo. V posledním speciálu SM Ojetiny Vaculík bazarovky rozebírá. Neocenitelné. Cebia na ten Leon sedí? Mimochodem, byl bouraný.

Jasan, Mondeo za ty prachy je fajn. Z benzinu ale asi jen 2.0, 1.6EB se obcas vysira, coz je skoda, jinak to jezdi paradne.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod garážmistr 10. 7. 2020 19:09

pupann píše:Co si myslíte o Leonu? https://www.sauto.cz/osobni/detail/seat ... oFrom=list

Co to má vlastně za motor? Řetěz? Řemen?

Jinak bych ho nehnal do střední třídy, pokud vyhovuje nižší střední.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod garážmistr 10. 7. 2020 19:10

Překvapuje mě 5° převodovka. Myslel jsem, že silnější 1.2tsi jí mělo jen u Fabia třídy.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod XB_1 10. 7. 2020 19:22

Jj pokud tam najde neco, co mu bude stacit, ten Leon by byl asi ok. Jsou tam dost rozdily, mne treba trojkovej focus prisel moc malej, octavka by mi ale stacila a možná papírově to treba takovy rozdil neni. Ted uz by se mi ale ze stredni moc nechtělo, možná casem, az ta nizsi stredni vyroste na velikost dnesni stredni, jenze to uz budou asi modely jen s pantografem.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod DrumSession 10. 7. 2020 20:12

A jaký je hlavní účel a nejčetnější plánovaná ujetá vzdálenost?
Teprve podle toho bych vybíral nižší střední nebo střední třída.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Nováček

Odeslat příspěvekod Abre 10. 7. 2020 20:43

Jenyk píše:Mondeo. V posledním speciálu SM Ojetiny Vaculík bazarovky rozebírá. Neocenitelné. Cebia na ten Leon sedí? Mimochodem, byl bouraný.

Je ten Vaculik nekde online?
Abre
Nováček

Odeslat příspěvekod XB_1 10. 7. 2020 21:56

Taky by me to zajimalo. Každopádně mondeo mk4 neni v ojetinach SM poprve. Uz kdysi tam dopadlo v hodnocení velmi dobre.
XB_1
Pozorovatel