Prémiové střední SUV

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Pajjoun 9. 7. 2020 14:48

Nečerti se, Wolffíku. Ty jsi hejtil kvalitu toho. Pak si se začal vytáčet, že to vypadá lacině, když ti oponoval úplně každej.
Proč si takovej bezpáteřní lhář?
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 9. 7. 2020 15:13

viewtopic.php?f=806&t=1240428&p=12543609&hilit=+mercedes#p12543609

Nevím co je na tom k smíchu.
Pokud někomu lacinej display třeba v autě za 2 mega přijde fajn... o.k.

Já s tím zase takový zkušenosti nemám, ale třeba to co používá Mercedes..., za to bych se prostě v autě ve srovnání s nějakýma krásnými budikama styděl...

Já nemám nic proti ucelnymu display ve středovým.panelu, dokážu pochopit i display.mezi rychloměrem a otáčkoměrem...

Ale už od pohledu lacinej display snažící se imitovat v nepovedeném 3d zobrazení klasické.budiky... alias ten Mercedes... To FAKT NE!

970ka:
Souhlasím. Není nad normální budíky.

Pajjoun:
Ten dvojitej displej v novejch Merglech je úplně super... Popis kvality typicky po Wolffovsku.

Goes:
Jenze to zaciname narazez navkus. Netere displeje misto pristroju vypadaji cajk. Jine otresne. (Za mne). Ty plochy mercedesu jsou pro mne to druhe. Ztarilo to tvary a je to jen plocha deska. Ano je to vyvoj a jine t nebude a jak rikam kdyz o vapada jako paulubka proc ne.

Já celou dobu mluvil o kvalitě designu, kvalitě vzhledu, jak to působí navenek, proto taky srovnání se starým Skovým Mercedesem (a jak vypadá interér dnes). To jestli to bude fungovat za 5, 10 let je věc jiná... To se uvidí až za čas (ne že by třeba BMW nemělo problémy s vysvětlenými display, že). To, že display vypadá jak z tržnice neznamená, že musí mít kvalitu tržnice. Jen tak vypadá a tak také působí... Já rozumím tomu, že tomu někdo nerozumí, třeba ty. Na druhou stranu tohle je prostě názor a zjevně ne jedinečný.

Ale prostě je to trend doby..., ale to neznamená, že se to musí všem líbit. Já do té nadšené sukpiny nepatřím (a nejsem sám).

Na druhou stranu třeba vím, že s těmi display místo budíků třeba u Scaly problém aspoň ze začátku byly, že vypadávaly, musely se konfigurovat na několikrát a podobně. Ale jak se říká, pokrok nezastavíš,a le za mne prostě bohatě stačí nějaký TFT, který dá zásadní info a tečka.
Naposledy upravil maincoonsback dne 9. 7. 2020 15:26, celkově upraveno 1
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajjoun 9. 7. 2020 15:19

Díky, že to nemusím hledat.
Přesně jak píšu.
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 9. 7. 2020 15:25

Mi se to furt nelibi. Zrejme mi inteligence neklesa
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod maincoonsback 9. 7. 2020 15:27

Pajjoun píše:Díky, že to nemusím hledat.
Přesně jak píšu.

No pokud ti prokazatelné lži hned pod sebou nevadí, O.K. Já mám na tebe názor stále stejný, takže za mne O.K. Vyvracet ti to nebudu. Nemám fakt tu potřebu.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod mandrinka 9. 7. 2020 22:33

Dovolím si reagovat tak nějak souhrnně, snad na žádnou vaši poznámku nezapomenu.

Na začátek proč chci prémii (a ano, jsme v EU, je to střední prémie, viz např. https://direct.leaseplan.co.uk/top-3-me ... emium-suvs, GLE je střední prémie v USA, kde mají všechno o třídu větší). Mám nějak zakořeněné, že tyhle prémiové značky mají lépe vyřešenou bezpečnost. Prostě vzdálenost od předního nárazníku ke kabině je u všech těch vozů větší než u "normálních" aut. Porovnejte se třeba GLC a Tiguana / Allspace nebo vámi hodně doporučovaného Kodiaqa. Prostě je tam víc plechu a delší deformační zóna, což u mě evokuje větší bezpečí. Třeba mi to nějak věrohodně vyvrátíte a já nebudu tolik limitován ve výběru.
Ztrátu hodnoty neřeším, jak píšu, chci s tím autem jezdit dlouho, nechci ho po pár letech prodávat.
Pokud jde o sptořebu, tak není to rozhodující. Zajímá mě to spíš ve spojení s tím mildhybridem, jestli je to k něčemu dobré, nebo je to jen zbytečně složitější technologie v autě. Ačkoliv jsem nakloněn elektrovozům (kdyby byla bezproblémová dobijecí infrastruktura po celé ČR, tak si koupim Teslu), tak bych si určitě nekoupil plug-in hybrid, protože je to zbytečně složitá technologie a přínos je nepoměrně malý.
Poměr základní ceny GLC a Kodiaqu mi vyjde rozdíl 200 000, což je z mého pohledu málo. Příplatek za to, že je to prémie oproti lidovému autu, mi nepřijde nějak horentní. Já třeba nepotřebuju ambientní osvětlení v barvách duhy, dekoraci interiéru a takové blbosti. Má to minimální přidanou hodnotu a ztrácí to na ceně hned druhý den, co je auto doma.
https://az749841.vo.msecnd.net/sitescsc ... b8a3b2.pdf 2TSI DSG 4x4 1022900 Kč x https://www.mercedes-benz.cz/passengerc ... odule.html GLC 200 4MATIC 1 216 05
XC 60 je ze všech těch vozů nejdelší a nejširší. Jeden čas byla taky ve výběru, ale ve městě se s tím špatně parkuje a jen těšně by se mi vešla do garáže :).
XC 40 má hrozně malý kufr. Já potřebuju něco kolem 500 litrů a mám skoro 2 metry.
mandrinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quasimoto 10. 7. 2020 09:28

Cim dlhsie planujes auto mat, tym mensi vplyv na celkove naklady ma strata hodnoty.

-- 10. 7. 2020 09:57 --

pozpatku_fijA píše:vybíráš střední SUV v prémii a koukáš po nižší třídě? Nechápu
Z GLC, GLE, GLS je střední GLE.
Z X3, X5, X7 je střední X5
Z Q3, Q5, Q7 a Q8 je střední Q5
XC60 moc velká?
Kup Zaroq 1.5TSI

Oficialne radenie je nasledovne - modely sa radia do tried v ramci celeho trhu (nie len v ramci premie)

kompaktne SUV: X1 / Q3 / GLA / GLB / XC40 / Tiguan / Karoq / Kodiaq (tu je velkostny rozplyt velky)
stredne SUV: X3 / Q5 / GLC / XC60 (nepremiovych tu takmer nie su)
vyssia stredna trieda SUV: X5 / X6 / Q7 / GLE / XC90 / Touareg
luxusne SUV: X7 / GLS / Range Rover / Bentayga
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod hobitt 12. 7. 2020 07:55

maincoonsback píše:
hobitt píše:Fuj, ten tablet v mercedesu je ale mega ohyzdnost.

Bacha na to, než něco napíšeš.

Když sem tohle tady jednu dobu docela vytrvale prezentoval (byl sem fakt v šoku z toho když sem s tím měl tu čest jezdit, teda ve třídě E, abych byl přesný,a le ono to vypadá všude stejně levně), tak se s podobným názorem přidalo jen pár jedinců a zejména ti co jsou an tom obvykle inteligencí jako ty to považovali za SUPER PRÉMIOVÉ řešení, kterému já nemůžu rozumět...

Takže bacha... Tohle zavánělo vlastním názorem a to bys mohl být taky ...potrestán. To se u tebe vídá málokdy.

Dekuji za psychologicky rozbor s mixem urazek. Vem si prasek a zklidni se, ty pico plesniva.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 7. 2020 08:01

:D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod sprint 12. 7. 2020 08:14

Jen dva postřehy snad k tématu :D

Mercedes GLB mi oproti GLC přijde daleko hezčí, má styl a malé není.

Volvo XC40 se mně osobně hooodně líbí a taky není malé jak by se mohlo zdát. Chce to vidět na vlastní oči.
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod hobitt 12. 7. 2020 08:16

Ja si na to XC40 nemuzu zvyknout, je to, jak kdyz si tlusta zenska sedne do dortu.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 12. 7. 2020 08:21

Arnie J píše::D

:D
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 12. 7. 2020 08:27

Ano, kodiaq je jen o trochu levnejsi. Problem je, ze umi defacto to same. Jen ma treba trochu horsi plast na dverich, nebo tak neco.
Problem premie dnes je, ze uz prestava nabizet vic, za vetsi penize. At uz technologie, bezpecnost, nebo kvalitu zpracovani. Hezky je to videt na nizsich modelech premiovych znacek. Interiery vrzou, maji nepremiove matetialy atd. Vybava stejna, motor stejny, cena vyssi.
Vidam opravdu hodne kodiaqu RS (nejdrazsi Skoda vubec). Proc? Lidi prestavaji potrebovat premii. Vezmou radsi kodiaka a jsou spokojeni. Usetri a nenastvou sousedy, vsak maji jen novou skodovku.... za 1,3 milionu :)
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 12. 7. 2020 08:31

Premie ma i u zakladnich modelu porad vice. Samo ne na zakladnich modelech ale poradnabizi to co skoda nema. Ze to nekd nepotrebuje je druha vec.

Zasadni zmena za posledni dekad dve je to ze mizi statusy a vyhranovani se. To je obeny trend. Proste lidi uz dnes tolik nepotrebuji bmw aby svemu okoli nec dokazovali.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Arnie J 12. 7. 2020 08:32

Taky má schade levnější a dostupnější servis
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Předchozí stránkaDalší stránka