Prémiové střední SUV

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 7. 2020 00:09

XC40 je zase malá :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod goes 9. 7. 2020 00:12

A zase. Jeden maly. Druhy velky...
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 7. 2020 00:17

no kouknul jsem teď na rozměry XC40 a mohlo by to být celkem použitelné... vypadá to menší než to je

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod tombas 9. 7. 2020 08:47

Zrovna dneska psali, že emise aut neustále rostou i přes všechna restriktivní opatření a pokuty automobilkám a to hlavně díky velkým SUV:
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_mom
Takže se vyser na prémiové SUVéčko a kup si Hyundai i10 nebo Picanto.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 9. 7. 2020 09:33

mandrinka píše:Vybírám si střední SUV v prémii, chci benzín, na značce mi moc nesejde, hlavně aby to dlouho šťastně jezdilo a mělo pevné plechy. Dlouho jsem měl favorita X3 x20i. Teď po faceliftu se přikláním ke GLC 200 4M. Ještě zvažuju to nové GLB, ale ve čtyřkolce benzínu mi to oproti GLC nepříjde už cenově moc velká úspora za o třídu horší auto, je tam sice lepší motor 250, co býval dřív v GLC, ale zase horší převodovka a platforma pro malá auta. Chci se zeptat, co si myslíte o spolehlivosti těch mildhybridů a jesti se to nějak pozitivně projeví na spoteřebě. Já doufám, že když bych vzal to GLC, že ta spotřeba s tím elektromotorem bude kapku lepší než s tou 250 nebo tou X3, která má motor normální. GLC má oproti GLB lepší převodovku, ale zas X3 bude mít asi lepší než GLC. Audi jsem vyřadil, Q3 je předražený Tiguan, který je v základu totálně oholený a s Q5 si asi soudruzi dělají srandu, protože ji prodávaj jen v naftě (nepotřebuju SQ). XC 60 mi přijde už moc velká a ty motory, jak jsem načetl, jsou asi ve spotřebě horší než Němci. Ještě je tam na zvážení Kodiaq, ale to už se blíží ceně té prémie, když nakonfiguruju benzín, automatiku a 4x4, i když to prémie není, jen prémiová cena, což je zase Škoda mojich peněz. Takže co byste z toho výběru GLC - GLB - X3 volili?

vybíráš střední SUV v prémii a koukáš po nižší třídě? Nechápu
Z GLC, GLE, GLS je střední GLE.
Z X3, X5, X7 je střední X5
Z Q3, Q5, Q7 a Q8 je střední Q5
XC60 moc velká?
Kup Zaroq 1.5TSI
goes 19. 5. 2020 22:44
Je to fuska zustat jakoze vtipny a nad veci
goes 11. 8. 2020 16:23
Arnoldovy testy senzitivity jsou dnes uz legendarni.
pozpatku_fijA
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod SerifJohn 9. 7. 2020 09:37

Ja bych se v prvni rade vys... na SUV a ve druhe rade mi rekni, kdyz si naklikas Kodiaqa a pak GLC se stejne vykonnym motorem a vybavou, jak se bude lisit cena potom. Ono cenik je jedna vec, ale realita je stale takova, ze ceny jsou dost rozdilne.
Jenze ono kdejaky recenzent, nebo jouda z hospody pak porovna skladovku vs. vuz do vyroby, nekouka na vybavu a pak z toho muze vzniknout onen nesmysl, ze Kodiaq ma cenou blizko ke GLC - opravdu nema. Kdyby mel, nekprodava se to. :roll:
Lidovy vuz. Aneb Mercedes pro chude. 2.0TSi.
SerifJohn
Štamgast

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 9. 7. 2020 09:40

Za mne SQ5 TDI, X5 30d xdrive nebo GLE 350d 4matic. Já bych v krabici benzín nechtěl, jsem spořínek
pozpatku_fijA
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod SerifJohn 9. 7. 2020 09:42

https://www.sauto.cz/osobni/detail/merc ... oFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list

Viz zde. - obe predvadecky s podobnou vybavou. A ano, tam patri i AMG paket - Kasak je RS.

No a rozdil v cene? Bezmala pul mega u techto predvadecek.

A u Medaka to bude sesup jako prase. Takze pokud chces poridit lepe, kup proprdene sesle - tak kolem 2-3let s 50000 na hrbu a poridis lip. Beztak se ta nova auta s..... stale a na spolehlivost ja uz dneska nekoukam.Od toho je prodlouzena zaruka a po zaruce se toho zbavit co nejrychleji.
Naposledy upravil SerifJohn dne 9. 7. 2020 09:44, celkově upraveno 1
SerifJohn
Štamgast

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 9. 7. 2020 09:43

Kodjaka, bo ten merc nema zadny MI.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod pozpatku_fijA 9. 7. 2020 09:45

Kodyjak jedině RS ale :potichu
A to není benzín, takze osvědčené 1.5 TSI je jasnou volbou :mrgreen:
pozpatku_fijA
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod SerifJohn 9. 7. 2020 09:50

Me se nelibi, kdyz tech aut pak vidim mraky. Coz je problem u vsech jmenovanych. Vim, ze nemam co rikat, pac Arteon uz ma taky kazdej pepik, ale aspon zpocatku to bylo videt min.
Za me Stelvio, protoze je nestylovejsi a vidim je vzacne.

Treba tenhle lehce proprdenej kousek by byl peknej.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/alfa ... oFrom=list
SerifJohn
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 7. 2020 09:53

maXX_CZ píše:Kodjaka, bo ten merc nema zadny MI.

To je řeč

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod hobitt 9. 7. 2020 10:02

SerifJohn píše:https://www.sauto.cz/osobni/detail/mercedes-benz/glc/18531542?goFrom=list

https://www.sauto.cz/osobni/detail/skod ... oFrom=list

Viz zde. - obe predvadecky s podobnou vybavou. A ano, tam patri i AMG paket - Kasak je RS.

No a rozdil v cene? Bezmala pul mega u techto predvadecek.

A u Medaka to bude sesup jako prase. Takze pokud chces poridit lepe, kup proprdene sesle - tak kolem 2-3let s 50000 na hrbu a poridis lip. Beztak se ta nova auta s..... stale a na spolehlivost ja uz dneska nekoukam.Od toho je prodlouzena zaruka a po zaruce se toho zbavit co nejrychleji.

Fuj, ten tablet v mercedesu je ale mega ohyzdnost.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod SerifJohn 9. 7. 2020 10:05

Me se celkove nelibi ten stredovy tunel a ty piano plasty - hnus.. upatlane, skripe to.. Zlata Alfa. :love:
SerifJohn
Štamgast

Odeslat příspěvekod maincoonsback 9. 7. 2020 14:42

hobitt píše:Fuj, ten tablet v mercedesu je ale mega ohyzdnost.

Bacha na to, než něco napíšeš.

Když sem tohle tady jednu dobu docela vytrvale prezentoval (byl sem fakt v šoku z toho když sem s tím měl tu čest jezdit, teda ve třídě E, abych byl přesný,a le ono to vypadá všude stejně levně), tak se s podobným názorem přidalo jen pár jedinců a zejména ti co jsou an tom obvykle inteligencí jako ty to považovali za SUPER PRÉMIOVÉ řešení, kterému já nemůžu rozumět...

Takže bacha... Tohle zavánělo vlastním názorem a to bys mohl být taky ...potrestán. To se u tebe vídá málokdy.

-- 9. 7. 2020 14:46 --

SerifJohn píše:
A u Medaka to bude sesup jako prase.

No nejen u něj. Jako myslím, že nikdo normální to za nabízenou cenu nemůže koupit nové. Když skladovky jsou obvykle cenově úplně jinde a dovozenky z pozahranic ještě o dost dole... A za tři roky je to na 50% své původní (kdo ví jestli spíš míň), resp. ceníkové ceny. Jako tohle si fakt můžou dovolit jen... jak to napsat... prostě rentiéři.

Já sleduju spíš Alfici (a je to jeden z důvodů proč sem do toho zatím nešel) protože vzít ze svých peněz mega a v zásadě během týdne z něho vyhodit polovičku... Na to fakt nemám.

Kodiaq je proti tomu... KING.
maincoonsback
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka