Prémiové střední SUV

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mandrinka 8. 7. 2020 21:58

Vybírám si střední SUV v prémii, chci benzín, na značce mi moc nesejde, hlavně aby to dlouho šťastně jezdilo a mělo pevné plechy. Dlouho jsem měl favorita X3 x20i. Teď po faceliftu se přikláním ke GLC 200 4M. Ještě zvažuju to nové GLB, ale ve čtyřkolce benzínu mi to oproti GLC nepříjde už cenově moc velká úspora za o třídu horší auto, je tam sice lepší motor 250, co býval dřív v GLC, ale zase horší převodovka a platforma pro malá auta. Chci se zeptat, co si myslíte o spolehlivosti těch mildhybridů a jesti se to nějak pozitivně projeví na spoteřebě. Já doufám, že když bych vzal to GLC, že ta spotřeba s tím elektromotorem bude kapku lepší než s tou 250 nebo tou X3, která má motor normální. GLC má oproti GLB lepší převodovku, ale zas X3 bude mít asi lepší než GLC. Audi jsem vyřadil, Q3 je předražený Tiguan, který je v základu totálně oholený a s Q5 si asi soudruzi dělají srandu, protože ji prodávaj jen v naftě (nepotřebuju SQ). XC 60 mi přijde už moc velká a ty motory, jak jsem načetl, jsou asi ve spotřebě horší než Němci. Ještě je tam na zvážení Kodiaq, ale to už se blíží ceně té prémie, když nakonfiguruju benzín, automatiku a 4x4, i když to prémie není, jen prémiová cena, což je zase Škoda mojich peněz. Takže co byste z toho výběru GLC - GLB - X3 volili?
mandrinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maincoonsback 8. 7. 2020 23:12

Je mi to jedno co si kdo co vybírá a nebo koupi.....

Ale jedno mi nedá...

Chceš prémii, protože tvoje peníze a nechceš je investovat blbe, resp. chceš asi abysi to auto uchovalo jakousi hodnotu.

O.k.

Ale pak vůbec nesedí to hodnocení Kodiaqu..

Nikdo by.mne tady asi nepodeziral z nějaké.naklonosti k němu, ale že všech zminenych bude mít Kodiaq nejvyšší zbytkovou hodnotu a to si dovolím tvrdit že okamzite po opuštění bran prodejny. Ani jedno z tebou výše uvedené auto si nebude držet cenu lépe než hezky nakonfigurovaný Kodiaq.

Ale.... Nevšímej si toho, jen mne ten tvůj omyl, nesmysl, nebo jak to nazvat zaujal. No. U všech těch tebou uvazovanych premiovek bude sesul ceny masakr. Jen o chlup hůř by na tom bylo Stelvio /a to se říká kdo ví jestli/

Ještě lépe než Kodiaq na tom možná bude CRV, možná RAV4... Nevím. CRV jistě.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 7. 2020 23:47

Mě zaujalo že řeší spotřebu. Udělal jsem si mezisoučet a u Kodiaka mi zatím vychází kilometr na 23 Kč, z toho 19 Kč je pořizovací cena, něco přes 2 Kč je benzín a zbylé 2 Kč pojištění, pneu, pokuty, mýto
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Petrs77 8. 7. 2020 23:51

"dlouho šťastně jezdilo", to bych možná zkusil tak lexus podle toho, co teď o prémii slyším.
S ohledem na cenu zkus poptat nějaké konfigurace, o MB se říká, že slevy nedává, o BMW že dává, nakonec ti to taky může zamíchat rozhodování.

-- 8. 7. 2020 23:52 --

Arnie J píše:Mě zaujalo že řeší spotřebu. Udělal jsem si mezisoučet a u Kodiaka mi zatím vychází kilometr na 23 Kč, z toho 19 Kč je pořizovací cena, něco přes 2 Kč je benzín a zbylé 2 Kč pojištění, pneu, pokuty, mýto

Já jsem u medaka zatím letos přes 30 Kč / km jen na pojistce :)
Petrs77
Štamgast

Odeslat příspěvekod quasimoto 8. 7. 2020 23:53

23Kc km? To sa mi nezda. Pri 100.000 km budes mat naklady na Kodiaq 2,3 mil KC?

Ci ide o nejaky absurdby operak na 2-3roky s velmi nizkym km limitom?
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod goes 8. 7. 2020 23:53

Arnie J píše:Mě zaujalo že řeší spotřebu. Udělal jsem si mezisoučet a u Kodiaka mi zatím vychází kilometr na 23 Kč, z toho 19 Kč je pořizovací cena, něco přes 2 Kč je benzín a zbylé 2 Kč pojištění, pneu, pokuty, mýto

To se mi fakt nezda. Navic tento pohled zkresluje vyse najezdu sle tu sumu zaplatis stejne. I to pojisteni mas prese za 7 a najedes 12
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod quasimoto 8. 7. 2020 23:53

Z toho by som sa rozhodova medzi X3 a GLC, GLB by som vylucil, hoci sa mi paci, ale ako pises je to auto o triedu nizsie.
Mildhybridu by som sa nebal, ale nebol by to faktor, podla ktoreho by som sa rozhodoval.

Ono aj Kodiaq, Allspace, RAV4, CRV su o triedy nizsie (nie rozmerovo), kedze su postavene na autach kompaktnej triedy, kym X3 a GLC maju zaklad v strednej triede.

Co sa tyka zostatkovej hodnoty, suhlasim ze taky Kodiaq alebo Tiguan/Allspace si ju uchova pravedpoodbne lepsie ako premiove znacky.
quasimoto
Štamgast

Odeslat příspěvekod goes 8. 7. 2020 23:54

quasimoto píše:23Kc km? To sa mi nezda. Pri 100.000 km budes mat naklady na Kodiaq 2,3 mil KC?

Ci ide o nejaky absurdby operak na 2-3roky s velmi nizkym km limitom?

Ne. Pri 100tkm bude amortizace 5 kc ne 19
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 7. 2020 23:54

ne, prostě jsem vydělil pořizovací cenu najetými kilometry :D samozřejmě to bude pořád klesat

goes rychlejší

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod goes 8. 7. 2020 23:55

Tak to ja mam pak 48 kc km jen za hodnotu auta no
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 7. 2020 23:56

goes píše:

To se mi fakt nezda. Navic tento pohled zkresluje vyse najezdu sle tu sumu zaplatis stejne. I to pojisteni mas prese za 7 a najedes 12

co se ti zas nezdá?

zbylé 2 Kč = pojištění + pneu + pokuty + mýto (+ garančky co jsem předtím zapomněl)

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod goes 8. 7. 2020 23:57

Ted uz vcelku ok jak jsi to uvedl na pravou miru
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Arnie J 8. 7. 2020 23:58

uf

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod tslany 8. 7. 2020 23:59

mandrinka píše:Vybírám si střední SUV v prémii, chci benzín, na značce mi moc nesejde, hlavně aby to dlouho šťastně jezdilo a mělo pevné plechy. Dlouho jsem měl favorita X3 x20i. Teď po faceliftu se přikláním ke GLC 200 4M. Ještě zvažuju to nové GLB, ale ve čtyřkolce benzínu mi to oproti GLC nepříjde už cenově moc velká úspora za o třídu horší auto, je tam sice lepší motor 250, co býval dřív v GLC, ale zase horší převodovka a platforma pro malá auta. Chci se zeptat, co si myslíte o spolehlivosti těch mildhybridů a jesti se to nějak pozitivně projeví na spoteřebě. Já doufám, že když bych vzal to GLC, že ta spotřeba s tím elektromotorem bude kapku lepší než s tou 250 nebo tou X3, která má motor normální. GLC má oproti GLB lepší převodovku, ale zas X3 bude mít asi lepší než GLC. Audi jsem vyřadil, Q3 je předražený Tiguan, který je v základu totálně oholený a s Q5 si asi soudruzi dělají srandu, protože ji prodávaj jen v naftě (nepotřebuju SQ). XC 60 mi přijde už moc velká a ty motory, jak jsem načetl, jsou asi ve spotřebě horší než Němci. Ještě je tam na zvážení Kodiaq, ale to už se blíží ceně té prémie, když nakonfiguruju benzín, automatiku a 4x4, i když to prémie není, jen prémiová cena, což je zase Škoda mojich peněz. Takže co byste z toho výběru GLC - GLB - X3 volili?

Lexus
tslany
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod saabik 9. 7. 2020 00:04

Pokud je XC60 velká, tak připadá v úvahu XC40. Dělá se v benzínu 250k, což slušně pojede, a také překvapivě je to celkem prostorné.
saabik
Pozorovatel

Další stránka