Ojeté auto okolo 250 000 Kč

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Kuba5 27. 5. 2020 18:02

Ahoj,

vlastním Ford Focus II FL hatchback r.v. 2009 1.6 85kW a koukám už po něčem novějším.
Nejdřív jsem měl v plánu koupit nové auto, konkrétně nového Ceeda, který se mi hodně líbí, jenže už je o dost dražší než pár let zpátky a vybavenější je za 400k, což už je nad rozpočet. Dá se sehnat nějaká předváděčka i za 300 - 350k, ale výbava je tak na hraně a hlavně to má 1.4 atmosféru myslím 74kW a to je málo, nejdřív jsem si říkal, že jsem zvyklý z Focuse, který je v téhle motorizaci taky línej a stačí mi to, ale na druhou stranu si říkám, že už chci něco silnějšího, než pak litovat, že to nejede...
Navíc je mi 23 a dítě v nejbližší době neplánujeme, takže nevidím důvod kupovat nové auto v základní výbavě třeba na 10 let.

Teď k požadavkům:
Je mi prakticky jedno co to bude za auto, nechci kombi ale ani nějaké menší auto typu Fabia, Fiesta.
Roční nájezd okolo 25 tisíc km, spíš trošičku víc.
Preferoval bych benzín, ale ne atmosféru, měl jsem Fiestu a Focuse a už bych chtěl něco silnějšího.
Stáří: nehraje roli, ale asi ne starší 4 let
Nájezd: do 100k km
Výbava: ten základ vypisovat ani nebudu, ale téměř trvám na autoklimě a tempomatu. Věci jako vyhřívání sedaček nebo volantu jsou fajn, ale rozhodně upřednostním třeba tempomat. A z důvodu dálnic také určitě ně 5 st převod.
Taky bych si nekoupil auto s hnusným interiérem, na to jediný totiž člověk reálně kouká, když to auto používá....
Cena: ideálně 200 - 250 tisíc, úplný strop 300 tisíc, ale to už by muselo být něco bez pravděpodobných investic

Koukal jsem třeba na Rapida, ty nejsou drahý, ale nevím jestli to bude oproti mýmu Focusu pokrok v pohodlí a třeba hluku při jízdě na dálnici....

Díky
Kuba5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tslany 27. 5. 2020 18:23

i30
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.
tslany
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kuba5 27. 5. 2020 18:30

Na to jsem zapomněl, Hyundai prostě nechci.. i30 Fastback se mi líbí, ale prostě ne, ale díky za radu.
Kuba5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _maty_ 27. 5. 2020 18:33

Kuba5 píše:Ahoj,

vlastním Ford Focus II FL hatchback r.v. 2009 1.6 85kW a koukám už po něčem novějším.
Nejdřív jsem měl v plánu koupit nové auto, konkrétně nového Ceeda, který se mi hodně líbí, jenže už je o dost dražší než pár let zpátky a vybavenější je za 400k, což už je nad rozpočet. Dá se sehnat nějaká předváděčka i za 300 - 350k, ale výbava je tak na hraně a hlavně to má 1.4 atmosféru myslím 74kW a to je málo, nejdřív jsem si říkal, že jsem zvyklý z Focuse, který je v téhle motorizaci taky línej a stačí mi to, ale na druhou stranu si říkám, že už chci něco silnějšího, než pak litovat, že to nejede...
Navíc je mi 23 a dítě v nejbližší době neplánujeme, takže nevidím důvod kupovat nové auto v základní výbavě třeba na 10 let.

Teď k požadavkům:
Je mi prakticky jedno co to bude za auto, nechci kombi ale ani nějaké menší auto typu Fabia, Fiesta.
Roční nájezd okolo 25 tisíc km, spíš trošičku víc.
Preferoval bych benzín, ale ne atmosféru, měl jsem Fiestu a Focuse a už bych chtěl něco silnějšího.
Stáří: nehraje roli, ale asi ne starší 4 let
Nájezd: do 100k km
Výbava: ten základ vypisovat ani nebudu, ale téměř trvám na autoklimě a tempomatu. Věci jako vyhřívání sedaček nebo volantu jsou fajn, ale rozhodně upřednostním třeba tempomat. A z důvodu dálnic také určitě ně 5 st převod.
Taky bych si nekoupil auto s hnusným interiérem, na to jediný totiž člověk reálně kouká, když to auto používá....
Cena: ideálně 200 - 250 tisíc, úplný strop 300 tisíc, ale to už by muselo být něco bez pravděpodobných investic

Koukal jsem třeba na Rapida, ty nejsou drahý, ale nevím jestli to bude oproti mýmu Focusu pokrok v pohodlí a třeba hluku při jízdě na dálnici....

Díky

K poslednimu odstavci. Nebude, bude. Neni zac
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod tslany 27. 5. 2020 18:47

Kuba5 píše:Na to jsem zapomněl, Hyundai prostě nechci.. i30 Fastback se mi líbí, ale prostě ne, ale díky za radu.

Nevíš, oč přicházíš.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.
tslany
Štamgast

Odeslat příspěvekod Major Kure 27. 5. 2020 19:33

koupil bych si kiu, ale nechci hyundai...
[quote="goes"] je to postaveno na mych znalostech o vsem[/quote]
[quote="antracit"]Já jsem se ještě nezmýlil.[/quote]
[quote="maincoonsback"]V zásadě je můj názor na tuto věc správný.[/quote]
[quote="goes"]Major ma pravdu[/quote]
Major Kure
Veterán

Odeslat příspěvekod Kuba5 27. 5. 2020 19:38

A co v tomhle má být jako za problém? Říká ti něco sympatie a nesympatie k nějaké značce/člověku/čemukoliv?
Já přece netvrdím, že je KIA lepší značka než Hyundai, ale prostě bych jedno upřednostnil....
Kuba5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Major Kure 27. 5. 2020 19:41

Samozrejme. Jenom ze jsou to identicka auta, Stejna technika. Stejny majitel, Stejna krajina puvodu. Jen to jinak vypada a ma to jiny znak na kapote, tak muj mozek nebere. Ale samozrejme si kup, co ti je sympaticke.
Major Kure
Veterán

Odeslat příspěvekod Kuba5 27. 5. 2020 19:47

Chápu, je pravda, že mně se Hyundai zhnusil po té jejich reklamě a teď už je to v pohodě, ale prostě kdybych si měl vybrat tak beru Kiu.
Ale kdo ví, třeba si za pár let Hyundai koupím. :D
Kuba5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 5. 2020 19:48

Je pravda ze dost zmenili retoriku a uz jsou v tom fer. Na druhou stranu porad neni duvod ta auta kupovat.
anonymni

Odeslat příspěvekod kurtoid 27. 5. 2020 19:52

Tak on hlavně ten Rapid nedosahuje kvalit ani toho Focusu rok 2009, takže si myslím, že v tom výběru vládne solidní zmatek... Jako zvolit nejtragičtější model celého koncernu VW v segmentu C, hmm hmm.
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 5. 2020 19:54

Talovy slabsi pokus o flame
anonymni

Odeslat příspěvekod Kuba5 27. 5. 2020 19:56

Já si to tak nějak myslel, jen jsem to chtěl potvrdit. Dostal jsem se nakonec k Octavii/Golfu, ale fakt nejsem nějakej fanoušek koncernu a jak jsem napsal v prvním příspěvku, je mi v podstatě jedno co to bude za auto, jen jsem chtěl nějaké tipy.
Proto díky za aspoň jediný tip, který tu padl - i30.
Kuba5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 27. 5. 2020 19:58

Píše, že nechce kombi, ale ani malý auto typu Fabia. Přitom Rapid je rozměrově skoro jako Fabia, ne? Když nepočítám délku, jinak šířka apod. koukám nemlich to samý :hm
Vítěz kategorie VÝKON v soutěži Průměrný výkon garáže 2014, 2016

6,2l V8 - Only milk and juice come in 2 liters...

Enzo Ferrari:"Aerodynamika je pro lidi, co nedokážou postavit pořádný motor"
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod Major Kure 27. 5. 2020 20:00

Major Kure
Veterán

Další stránka