Ojetá Mazda 3 2015 vs nové auto?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 26. 4. 2021 11:37

To by mohl koupit, at nam to otestuje a mame nejaky garazaditivum do prevodovky.
Kdyby to nezabralo, tak to necha oservisovat jak planoval.

Treba tohle? Musime mu neco vybrat :D
https://aditiva.heureka.cz/lubrifilm-b-2-50-ml/
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 26. 4. 2021 11:45

powerball píše:a co nějaký ty aditiva od Lucas atd který jsou určený právě pro převodovky který hůř řadí?


daval som novy olej + aditivum a radi sa trochu lepsie, ale ja s tym nejazdim moc po meste so studenym, neviem to teda hodnoverne posudit

arnie, niektori hovoria ze im vymena oleja pomohla ini ze nie, za pokus moc nedas
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 4. 2021 11:46

Asi nemá smysl s tím moc laborovat, protože mě se nejspíš týká toto, co tam píše týpek na druhé straně:

"Jinak ta vada synchronu byla specificka pro Skyactiv prevodovky, predchozi generace nikoliv... vymenou oleje se ale asi nic nezkazi, ackoliv mi v obou servisech rikali, ze se nic nezmeni a je to tema synchronama,at zbytecne nevyhazuju penize za olej."

Takže zkusím Ravenol a pak už jen větší sílu :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 26. 4. 2021 11:48

v najhorsom to predas a kupiz model 2021, ale tam uz su zbytocne aterky naviac, cele to *****
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod king357 26. 4. 2021 11:58

Mel taky Mazdu 3 2015 G165. Po cca 60 000km sla nekdy trojka radit ztuha, nekdy az nadvakrat. Vymena oleje v prevodovce nepomohla. Pred podejem auta jsem s tim byl v autorizovanem servisu (DE). Pri zkusebni jizde se zavada nevyskytla (jak uz tak byva). Auto uz nebylo v tovarni zaruce ale v prodlouzene (pres nejakou pojistovnu, myslim ta sama spolecnost jako v CR). Nebyl s tim ale problem, servis mi okamzite provedl opravu. Menili myslim 3. a 4. synchron, asi dost prace. Neco malo jsem ale musel doplacet. Po oprave razeni ok.

Jinak auto super, novy majitel nadseny. V CR jsem bezny servis resil pres AUTO PALKOVICE, delaji hlavne Mazdu, byl jsem top spokojeny ale nove zakazniky asi uz neberou.
Honda Jazz & Seat Leon
king357
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 4. 2021 12:19

king357 píše:Po cca 60 000km sla nekdy trojka radit ztuha, nekdy az nadvakrat. Vymena oleje v prevodovce nepomohla. ... servis mi okamzite provedl opravu. Menili myslim 3. a 4. synchron, asi dost prace. Neco malo jsem ale musel doplacet. Po oprave razeni ok.

To si právě přesně myslím, proto jsem původně ani nad olejem neuvažoval a šel rovnou řešit kolečka.

Stejně je to naprd, takový rozšířený problém a nikdo mi to neopraví. Být to škodovka, tak už to umí udělat každý lojza ve stodole za bůra :D To mám za to, že kupuju exota.

Btw. co to bylo za servis v tom německu? Našel bys fakturu?
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 26. 4. 2021 12:22

Olej nepomoze to je jasne, ked bola na to zvolavacka.

V Mazde museli robit viacero prevodoviek, tak budu vediet co kde je chyba.
.bad.decision.matters.

goes 24.5.2020 23:11
:D dnes jsi vitez

evlo 29.3.2021 13:26
Gliderovo doporučeni autowerks cajk
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 4. 2021 12:26

no když jsem se na to ptal 2 roky zpátky v jihlavě a rok zpátky v brně, tak nevěděli nic... nebo to aspoň předstírali
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod king357 26. 4. 2021 12:47

Arnie J píše:
king357 píše:Btw. co to bylo za servis v tom německu? Našel bys fakturu?


No Mazda v DE ale do Markgräflerland kvuli tomu asi nepojedes... Fakturu asi najdu, seznam dilu v ni myslim byl.
Honda Jazz & Seat Leon
king357
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powerball 26. 4. 2021 12:48

kurna vsak to musi umet vymenit kde kdo.vsak je to jen blbej synchron na obycejny prevodovce :hm
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 4. 2021 12:51

typische, to je až u Švýcarska? tak tam fakt nejedu :D nějaký norimberk bych i zvážil, když už je ověřené, že to tam dokážou udělat a nezkurvit

ten seznam dílů by byl super... a vlastně i cena rámcově
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 26. 4. 2021 13:28

Jezis.

Viz powa...
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 26. 4. 2021 13:44

zavolal bych do nějaký převodovkárny, beztak už to dělali
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exBURN 26. 4. 2021 14:37

Koukám, že se kolem toho roku převodovky povedly. Údajně se sypou i u ND z prvních roků výroby.

Moje BM 2017 to má doufám už fixlé a nebo je čas to prodat? (za posledního půl roku jsem s tím najel tak 1500km)
exBURN
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 26. 4. 2021 14:52

Arnie J píše:Castrol je GL4 a dle všeho je napiču a projevuje se to tak jak moje auto. Holt když dva dělají totéž, není to totéž. Zkusím ten Ravenol.

Kastrol je kastrol a nějaký GL4+ cosi, wtf.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků