Kombajn s tempomatem v dehtu do kila

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod harmiczek 28. 4. 2020 12:23

Zdravím,
protože budu měnit práci a místo okresek nebo přez město budu jezdit do nové práce přez 50km po dálnici (2km po městě,~50km rychlostní silnice/dálnice tj. všude 110-140 a 2km město), tak už moje Grande Punto 1.2 8V v plynu nebude úplně ideální a hledám za něj tudíž nějakou náhradu. Předpoklad je že mám vyhrazeno 80tis, ale počítám že když Punto prodám za ~45-55k tak mi zůstane ještě na počáteční servis.

Podmínky co jsou nutné aby auto mělo:
Tempomat - nebo aby byl snadno dodělatelný, pokud by šel snadno dodělat do mého GP tak ho asi ani neměním ještě nějakou chvíli.
Nafta vzhledem k nájezdu 50*2*5*20= ~2000 měsíčně jen do práce, spíš více, takže 2,5-3k celkem - nebo velkoobjemový LPG, ale zas představa že obden budu tankovat při tom nájezdu. A filtru pevných částic se u nafty nebojím vzhledem k režimu jakým se bude jezdit.
Kombík - nebo pickup ala Caddy by taky nebyl problém, chci abych byl v kufru schopen přespat když se složí sedačky nebo převážet kolo.
Manuální převodovka - 6Q výhodou
Vestavěné rádio aby nebyl nějakej pitomej systém co nejde jen tak nahradit, chci být schopen si v autě připojit telefon nejlépe přez BT, i kdybych kvůli tomu musel rádio vyměnit, jen mi jde o to aby to šlo. Případně snadno dodělatelný pomocí nějaké krabičky, nyní mám taky BT modul za pár korun z číny.

Jinak jsem vcelku otevřen návrhům a zde vypíšu auta které vcelku odpovídají mým představám.

Ford Focus MK2 poFL - jen ty 1.6 TDCI nejsou moc chválený a 2.0 TDCI netuším, ale ani moc nejsou
Volvo V50 - tam se pokud nepletu jsou stejný motory jak u Fordu a je tam problém s tím rádiem, ale mělo by jít vyřešit modulem
VW Golf 5 - Tam to ale budou asi všechno ještě PDčka což je nebrat co?
Octavia 2 poFL - podobný případ jak Golf a pak se dají kolem kila sehnat 1.6 TDI, ale s vysokým nájezdem
Peugeot 308 - nevím jak jsou dobrý 1.6HDI, vím akorát že starší modely co se dávali do Citroenů byly nic moc.
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 4. 2020 12:34

PD cajk motory
anonymni

Odeslat příspěvekod K86 28. 4. 2020 12:36

FF2 1,6TDCI = V50 1,6D = 308 1,6HDI (motoricky jinak V50 je na podvozku focuse II)
ani jedno nema 6q. Pokud tenhle motor brat, tak 66kw kvuli *****.
Pokud focuse tak 2,0 TDCI 98/100/103kw, má 6q, tempomat a vestavene radio lze lehce prehodit.
To same plati pro doulitry FF2 = V50 = 308

OII po FL za kilo asi nebude...
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurtoid 28. 4. 2020 12:52

Co takhle Passat Variant B5.5 s 1.9TDI 96kW? Slušný kousek kolem 50-60 tisíc bude. Motor držák, auto nehnije, poctivě postavené. Prostoru až až na kolo i na přespání. Na dálnici ideál.

Problémová je akorát přední náprava (díl kolem 9 tisíc + práce), jinak tam snad žádné šotky nejsou.

Rádio přehodit.
kurtoid
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod glider 28. 4. 2020 12:53

Suhlas.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 28. 4. 2020 12:54

To bude kumšt, najít pěknej kus.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 28. 4. 2020 13:02

Za kilo koupíš pěknou trojkovou lagunu. A 2.0 dCi je fajn.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal220 28. 4. 2020 13:12

Proč by punto v lpg nestačilo?no kolega se zbavuje superba2 v kombi 2l tdi protože skrz vstřiky a dpf by neprošel za rok emisemi.
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 4. 2020 13:21

harmiczek píše:Zdravím,
protože budu měnit práci a místo okresek nebo přez město budu jezdit do nové práce přez 50km po dálnici (2km po městě,~50km rychlostní silnice/dálnice tj. všude 110-140 a 2km město), tak už moje Grande Punto 1.2 8V v plynu nebude úplně ideální a hledám za něj tudíž nějakou náhradu. Předpoklad je že mám vyhrazeno 80tis, ale počítám že když Punto prodám za ~45-55k tak mi zůstane ještě na počáteční servis.

Podmínky co jsou nutné aby auto mělo:
Tempomat - nebo aby byl snadno dodělatelný, pokud by šel snadno dodělat do mého GP tak ho asi ani neměním ještě nějakou chvíli.
Nafta vzhledem k nájezdu 50*2*5*20= ~2000 měsíčně jen do práce, spíš více, takže 2,5-3k celkem - nebo velkoobjemový LPG, ale zas představa že obden budu tankovat při tom nájezdu. A filtru pevných částic se u nafty nebojím vzhledem k režimu jakým se bude jezdit.
Kombík - nebo pickup ala Caddy by taky nebyl problém, chci abych byl v kufru schopen přespat když se složí sedačky nebo převážet kolo.
Manuální převodovka - 6Q výhodou
Vestavěné rádio aby nebyl nějakej pitomej systém co nejde jen tak nahradit, chci být schopen si v autě připojit telefon nejlépe přez BT, i kdybych kvůli tomu musel rádio vyměnit, jen mi jde o to aby to šlo. Případně snadno dodělatelný pomocí nějaké krabičky, nyní mám taky BT modul za pár korun z číny.

Jinak jsem vcelku otevřen návrhům a zde vypíšu auta které vcelku odpovídají mým představám.

Ford Focus MK2 poFL - jen ty 1.6 TDCI nejsou moc chválený a 2.0 TDCI netuším, ale ani moc nejsou
Volvo V50 - tam se pokud nepletu jsou stejný motory jak u Fordu a je tam problém s tím rádiem, ale mělo by jít vyřešit modulem
VW Golf 5 - Tam to ale budou asi všechno ještě PDčka což je nebrat co?
Octavia 2 poFL - podobný případ jak Golf a pak se dají kolem kila sehnat 1.6 TDI, ale s vysokým nájezdem
Peugeot 308 - nevím jak jsou dobrý 1.6HDI, vím akorát že starší modely co se dávali do Citroenů byly nic moc.


Ted mne napadlo... nechtel bys... prodava tatik.

Prodám Renault Laguna kombi 1,5 dCi 81 kW. Rok výroby 2008. Najeto 167tkm.

Výbava: 6 rychlostních stupňů, klimatizace, 6x airbag, ABS, airbag řidiče, autorádio, CD přehrávač, centrál dálkový, centrální zamykání, deaktivace airbagu spolujezdce, dělená zadní sedadla, el. okna, el. zrcátka, imobilizér, manuální převodovka, palubní počítač, posilovač řízení, protiprokluzový systém kol (ASR), startování tlačítkem, venkovní teploměr, vyhřívaná zrcátka, výsuvné opěrky hlav, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, zadní stěrač, isofix

Další: STK 2021, po velkém servisu přes 30tis. (mohu doložit fakturami), oficiálně bez DPF!!!

Velmi dobrý stav. Cena dohodou.

Výkupy a bazary nevolat

Cena: 84 000
anonymni

Odeslat příspěvekod m_tsch 28. 4. 2020 13:25

Dobrý, ten tempomat to má? Ve výpisu chybí.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 4. 2020 13:29

kdyby to melo je to tam, myslim, ze to vyresi cihla na pedalu
anonymni

Odeslat příspěvekod m_tsch 28. 4. 2020 13:33

Ok, cihlu přidáš v ceně?
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 4. 2020 13:48

goes píše:PD cajk motory

:hm
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m_tsch 28. 4. 2020 13:53

Na spotřebu a spolehlivost pohoda.
Říkám na svou čest, Toledo je the Best.
m_tsch
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 28. 4. 2020 13:55

Ale to kadle kadle kadle..... :-S
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků