Kombajn s tempomatem v dehtu do kila

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod harmiczek 11. 6. 2021 07:52

Jo kombík je povinnost, ať už vzhledem k plánování dítěte v horizontu 3 let, tak budu radši když hodím kolo do kufru, jak se srát ještě s nějakým dalším držákem na kufr/kouli/střechu. Navíc mám za to že jsem četl že ta Delta má menší kufr jak Punto :D
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 11. 6. 2021 08:04

No jestli máš kolo 29", tak to bych se nechtel s.rat s ladovanim dovnitr focusu. I do mondea je to voser. Na kouli je to pohoda.

-- 11. 6. 2021 09:06 --

garážmistr píše:Jsem měl takovýho Focuse půjčenýho a byl jsem překvapenej, jak pěkně to jezdí. Olll má proti tomu nějaký výhody, prostor, asi spotřebu, lepší servisní zázemí, ale jízdně je to proti Focus bída.


Jako garazmistra by te to překvapovat nemelo :) Skodovky jsou vetsinou predrazenej sedivej prumer, hlavne ojety oktavky. Ale je fakt, ze focus 3.gen. moc velky neni.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod harmiczek 11. 6. 2021 08:22

No, mám 27,5+, takže průměr jako 29". Ale vím že když sundám přední kde mám pevnou osu na rychloupínák tak do Punta s složenejma sedačkama a spolujezdcovo sedačkou nadoraz ho narvu bez kdovíjakého tetrisu. Teď mám tedy držák na kufr protože vozím i mladý kolo, ale taky už od něj mám ten kufr v místě dotyku odřený a už znova nechci. A vláčet se s držákem na kouli z panelákového sklepu (odkud u nás ani nejezdí výtah) nebo vozit trvale na střeše držák na kolo kvůli občasnému převozu...
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 6. 2021 08:54

harmiczek píše:Jo kombík je povinnost, ať už vzhledem k plánování dítěte v horizontu 3 let, tak budu radši když hodím kolo do kufru, jak se srát ještě s nějakým dalším držákem na kufr/kouli/střechu. Navíc mám za to že jsem četl že ta Delta má menší kufr jak Punto :D

to doufám že nemá, jako po sklopení sedaček od podlahy po střechu na tom punto bude nejlíp, ale bravo mělo samo 400 litrů v základu. U delty píšou 380 (sedačky posunuté vzadu) až 465 (zadní sedačky vepředu) litrů.
Fokus v kombíku má 490 :hm
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 11. 6. 2021 09:29

Ja mam asi i nejaky široký riditka :-) přední kolo jsem teda nikdy nesundaval, ale musel jsem davat bacha na polstry v aute. Ty litry v kufru bych bral s rezervou. Kolikrát maj ty auta napsanej nesmysl, kdyz to pak clovek vidi. Ford mi přijde, ze ta cisla zrovna moc nenafukuje.
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod harmiczek 11. 6. 2021 10:25

To jo, hromada litrů pod dnem nebo v přihrádkách na bocích, hlavně že se nějaký najdou...
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 6. 2021 10:33

V puntu jsem vezl 27,5" a podobná pruda, sundat přední kolo a kolo dát do kufru úhlopříčně, asi jsem nemusel posouvat přední sedačku, ale stejně, řidítka poškrábala plastík v interiéru :(
Na střeše by to bylo lepší, kdyby punto mělo šroubovací díry i na zadní příčník = nemá a stejně jsou vyrobený tak debilně že ošoupou hranu laku. Na kouli fajn, kdybych ji tam měl :)
Ale za mě ideál na střeše jen nějaké lepší příčníky by to chtělo :(

-- 11. 6. 2021 11:47 --

A neřekl bych, že tady jsou nějaký fejkový litry :hm
Obrázek
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 11. 6. 2021 12:12

Jen fejkovy sedadlo :-D
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod harmiczek 11. 6. 2021 15:58

Jo, asi je větší, ale na kočárek to je pořád málo místa bych řekl :D
Focus mi přijde v pohodě, proti Octávce nemá tolik za podběhama a netuším zda má dvojitou podlahu.
3241_2730_10_2730.jpg


Zatímco ovce
1367349868.jpg
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 6. 2021 16:19

No nevim, když chceš stěhovák... tak jasná octa. Kočár pohoda odvezla i giulietta O:-)

Octa
Kód: Vybrat vše
Délka kufru ve výšce podlahy max.:    107 cm
Délka kufru ve výšce podlahy využitelná:    105 cm
Délka kufru ve výšce roletky max.:    82 cm
Délka kufru ve výšce roletky využitelná:    81 cm
Délka pro zavazadla max.:    225 cm
Hloubka kufru max.:    60 cm
Hloubka kufru min.:    56 cm
Objem kufru námi naměřený:    523 l
Objem kufru udávaný výrobcem - základní:    610 l
Přepravní kapacita kufru udávaná výrobcem max.:    1740 l
Průchodnost kufru na šířku max.:    106 cm
Průchodnost kufru na výšku max.:    87 cm
Šířka kufru max.:    153 cm
Šířka kufru min.:    101 cm
Výška dolní hrany kufru min.:    63 cm


Focus
Kód: Vybrat vše
Délka kufru ve výšce podlahy max.:    101 cm
Délka kufru ve výšce podlahy využitelná:    99 cm
Délka kufru ve výšce roletky max.:    83 cm
Délka kufru ve výšce roletky využitelná:    82 cm
Délka pro zavazadla max.:    212 cm
Hloubka kufru max.:    49 cm
Hloubka kufru min.:    45 cm
Objem kufru námi naměřený:    464 l
Objem kufru udávaný výrobcem - základní:    476 l
Přepravní kapacita kufru udávaná výrobcem max.:    1502 l
Průchodnost kufru na šířku max.:    109 cm
Průchodnost kufru na výšku max.:    80 cm
Šířka kufru max.:    115 cm
Šířka kufru min.:    113 cm
Výška dolní hrany kufru min.:    58 cm
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harmiczek 11. 6. 2021 16:40

No právě že ten rozdíl ovce-focus zas takový není a tudíž je dle mého dostačující. Jen se nemůžu zaboha dozvědět jestli má nějaký prostor pod dnem kufru nebo ne, nenašel jsem snad jedinou recenzi nebo fotku kde by to ukazovali :D
harmiczek
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 11. 6. 2021 17:47

No kdybys mel zvažovat octu, tak to pridej do vyberu taky mondeo. Za podobny penize ve vsem o level vyse.
U te octy je slusnej rozdil mezi papirovym objemem kufru a skutecnym. Koukam, ze nestaci dnes lhat jen s papirovou spotrebou :-)
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod garážmistr 11. 6. 2021 18:09

Co jsem naskládal do OIII lift pod plato, bylo v Mondeu Mk IV až po střechu.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 11. 6. 2021 19:40

octa do každé rodiny...howgh!
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod XB_1 11. 6. 2021 19:54

Jako ze v mondeu bylo tech 580l po strechu? Tak to se mi fakt nezda. V kufru bude rozdil malej, mozna i ve prospech oktavky, ale ten zbytek..skoda slov. A s 2.0Tdci je to drzak.
XB_1
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků