Kupé (benzin, NA)

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod alouard 26. 3. 2020 10:24

Zdravím,

Nastávající krize uspíšila moje rozhodnutí ohledně koupě nového auta :-) Už tedy delší dobu vybírám, tak jsem si řekl, že se zkusím poptat ještě zde...

V současnosti mám 6 let starý Avensis kombi, jsem s tím spokojený, ale vzhledem k tomu, že jsem nedávno jako druhé auto koupil Tucson, tak jsem nabyl dojmu, že mít současně tyto dvě auta nedává moc smysl a tak bych si pro sebe po nějaké době zase koupil něco nepraktického...

Mám-li shrnout základní požadavky, bylo by to asi tak:

- kupé
- benzin (bez turba)
- vzadu aspoň něco na čem se dá sedět
- manuál
- spolehlivost tak nějak v normě (nemám problém s pravidelným servisem, ale zase nechci každou chvíli řešit s*ačky)

Když jsem se tak díval na ceny nových aut, tak mi v téhle kategorii dává spíš smysl něco lehce jetého (okolo 4 let, cca 50 tis. km), vybíral bych spíš něco po 1. majiteli s doložitelnou historií v CZ.

Co se rozpočtu týče, uvažoval jsem tak 800 tis., plus minus, podle nabídky... Jinak na okruh to brát nebudu, ani nemám v úmyslu s tím jezdit nějak ostře, bude to auto na běžný denní používání. Nájezd cca 15-20 tis. km ročně.

Nějaký výběr mám, bohužel, všude jsou i nějaké nedostatky...¨

Nissan 370z (Nismo) - Tohle se by se mi asi líbilo nejvíc, měl jsem i zapůjčené na víkend (standardní verze) a téměř bych tomu neměl co vytknout. Až na to, že vzadu to nemá ani nějaké nouzové sedačky... Zatím jsem si ještě úplně nerozmyslel, jak moc by mi to (ne)vadilo...

GT86/BRZ - Oproti Nissanu to má vzadu aspoň něco, ale co jsem procházel zahraniční diskuse, tak motory jsou problematické a často po cca 100 tis. km na repas, nic co by se mi chtělo řešit...

Lexus RC 300h - Z hlediska spolehlivosti by to mělo být vpořádku, vzadu se dá sedět, případně tam něco naložit, ale zase je pouze v automatu (ale s tím bych se možná i smířil). A taky jich není moc na výběr, momentálně nic.

Koukal jsem i na BMW, do úvahy by připadalo 4er, ale to se mi celkově nějak nelíbí, navíc mám pocit, že u BMW je v poslední době z hlediska spolehlivosti a nákladů na provoz lepší volbou nafta než benzín...

Pak možná ještě přichází v úvahu Mustang / Camaro, ale o těch toho moc nevím... V nabídce jsou často individuální dovozy z USA, do čehož nevím, jestli se mi případně úplně chce, zase tolik mně to za srdce nechytlo...

Nějaké další návrhy, případně poznatky k autům uvedeným výše ?

Díky
alouard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 3. 2020 10:30

já bych bral Mustanga, 4 roky starý s minimálním nájezdem se za 800 koupit dá ... i evropská verze
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 26. 3. 2020 10:32

naopak počkal bych na krizi, jestli kačky máš a chceš nakoupit levnějš
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 3. 2020 10:32

jo to jsem zapomněl napsat
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 3. 2020 10:33

Bude brzy na prodej mx5
anonymni

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 26. 3. 2020 10:33

Mustanga v případě nouzovejch sedaček, když bude stačit coupe pro 2, klidně 370Z Nismo :)
6,2 V8 375kW, 4,0 V8 470 kW, 3,5 V6 206 kW, 3,0 V6 200 kW a pár kafemlejnků…
Nissan350Z
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 3. 2020 10:39

goes píše:Bude brzy na prodej mx5

škoda že už jednu mám :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 26. 3. 2020 10:44

nějakou se střechou kup, ta je víc imunní vůči té koronó
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 26. 3. 2020 10:44

370 Nismo okej.

Genesis Coupe s V6?
Len si nepamatam ci bol aj MT.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 26. 3. 2020 10:50

Myslím, že bylo. Ale bral bych Lexus.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 26. 3. 2020 10:59

Nismo ne. Kdyz 370, tak snad klasiku, ale i tak mi to smysl dle zadani nedava.

Tohle je jasnej mustang.
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alouard 26. 3. 2020 11:00

Peníze problém nejsou, takže na rozjezd krize si počkám :-D Cosi mi říká, že o tyhle auta zájem moc nebude...

Na MX-5 jsem zapomněl, taky jsem se samozřejmě díval, nicméně, vzhledem k tomu, že je to dvoumístné auto stejně jako 370z, tak bych spíš sáhnul po tom Nissanu...

V autě budu 90% času jezdit sám, ale, kdysi jsem měl Z4 a ty chybějící sedačky vzadu mi prostě sem tam docela vadily... Ono se to hodí ikdyž třeba potřebuji odvézt víc věcí apod. a plánovat / střídat kvůli tomu auta, dá se to, ale nic co by mě bavilo. Ale tohle si musím rozhodnout sám...
alouard
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 26. 3. 2020 11:06

SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 26. 3. 2020 11:13

Ja bych dal este prednost N/A motoru kym sa da a potom hura turbina.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 26. 3. 2020 11:17


Nějak mi to vedle čtyřválcový Supry nedává smysl.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků