Rodinné auto do města, kratší trasy, Peugeot 5008 II?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod madiktim 3. 3. 2020 20:23

Zdarec,

prosím o radu a názory. Vybíráme nové auto pro 5 člennou rodinu, děti momentálně 8-12 let. Ve stávajícím Focusu kombi začíná být už bohužel dost těsno. Auto bude jezdit primárně kratší trasy po městě, denně 10km sem 10km tam, klasické mama taxi. Párkrát za měsíc okresky/dálnice, párkrát ročně delší trasy na dovolenou po Evropě. Roční nájezd do cca 15 tis. km. Rozpočet máme do cca 600tis. na nový, nebo kolem 450tis. za něco zánovního.

Líbí se nám celkem novej Peugeot 5008... Prostorné auto se třema sedačkama vzadu, spousta místa vzadu i v kufru... Vzhledem k nájezdu a rozpočtu je asi jedinou volbou benzín 1.2 130 Puretech. A tady začíná moje "trápení". Podle různých recenzí by to mělo snad výkonově stačit (nepotřebujeme žádnou raketu), ale dočetl jsem se, že těmto oturbeným přímovstřikům chutnají spíš delší trasy.

Čili, myslíte si, že bude 5008 1.2 pro naše použití nějaký problém? Nějaké významné problémy s tímto autem obecně?
Rád bych něco aspoň trochu spolehlivýho, abych nemusel řešil výběr auta za pár let znovu.
Samozřejmě počítám s častější výměnou oleje, nejezdit zbytečně v nízkých otáčkách a občas to trošku protáhnout.

Napadá vás případně jiná alternativa? Nevadí mně ani kombíky... Díval jsem se třeba na Toyotu Avensis s 1.8, ale to třetí místo vzadu by mohl být časem problém, jak děcka porostou. Podobný to bude asi u všech kombíků střední třídy, nebo ne?

Díky moc za všechny tipy a názory.
madiktim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 3. 2020 20:24

5008 je sazka na budoucnost a misto. Avensis je auto co ma vzadu 2 mista a nouzovku jako vsechny tyto auta. To chce MPV nebo auto dodavkoveho typu ala ford tourneo conect apod
anonymni

Odeslat příspěvekod K86 3. 3. 2020 20:26

Sel bych do MPV, idealne Smax, mozna Touran, Zafira, Grand C4 Picasso
nutne ale vybrat dobrej motor...
SUV kastle 5008 II zbytecne ubira misto v interieru, jinak ucel splni i s 1,2kou
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 3. 2020 20:26

Já bych se toho nebál.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 3. 3. 2020 20:29

Zanovni:
Zafira 1,6T(1,4T)

Novy/zanovni:
Grand Scenic 1,3 TCe
Touran 1,4 TSi

Zadnemu dnesnimu motoru nechutnaji kratke trasy (cest vyjimkam). Ale kdyz se to obcas protahne mimo mesto, snad nebude tak zle.
130 koni na takove auto (casto nalozene) me prijde zoufale malo, ale to je ciste otazka osobnich preferenci.
Naposledy upravil maXX_CZ dne 3. 3. 2020 20:29, celkově upraveno 1
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 3. 2020 20:29

Touran je maly uvnitr pro 5. Zafira lepsi ale furt k prdu
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 3. 2020 20:33

5008 za mě dobrý.
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 3. 2020 20:36

Touran dobrý.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod madiktim 3. 3. 2020 20:47

Místo v 5008 mi přijde v pohodě. Vepředu pohoda a i vzadu jsem si "za sebe" v pohodlně sedl (při svých 185cm).
Grand Scénic a C4 Spacetourer taky uvažuju, ale tyto značky se moc nezdají mé druhé polovičce:-).

Je to pro mě boj... Do své 12 let staré 1.6 atmosféry liju "jenom" benzín a za celou dobu ani jeden vážnější problém, bez ohledu kde a jak s Focusem jezdíme. To už teď asi s novýma autama nehrozí:(.
madiktim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 3. 3. 2020 20:48

Bohuzel. Do tech novejsich uz se musi lit i olej a voda do ostrikovacu.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 3. 3. 2020 20:48

I nova auta to zvladnou v pohode, dokud nekoupis neco s FAPem tak by to sand nemel byt problem kdyz minimalne zkratis interval oleje.
Kdyz tak za 40 vymenis FAP :D
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod glider 3. 3. 2020 20:50

MELLO píše:Touran dobrý.

Kup si.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 3. 2020 21:08

Koupím. Nebo FIV nebo Scalu, nebo OIV.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod metyn 3. 3. 2020 21:10

anebo naserinat, ne? :D , dědek
Naposledy upravil metyn dne 3. 3. 2020 21:11, celkově upraveno 1
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 3. 3. 2020 21:11

Nebo taky *****.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 3. 2020 06:13

A co nějaká Mazda? Ty mají atmo motory.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 3. 2020 06:52

Nemaji auto pro toto
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 3. 2020 06:55

Jop. Leda se namačkat do CX-5.

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 3. 2020 06:57

Coz je nerozumne
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 3. 2020 07:00

To ano

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod XB_1 4. 3. 2020 07:30

Co Fiat Doblo s 1.4tjet? To myslim ani nemá primy vstrik, coz je na kratky trasy vetsi strasak nez turbo. Da se koupit za docela dobry penize
XB_1
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod kurtoid 4. 3. 2020 07:50

Tazatelův "režim" (10km město tam a zpět + o víkendu výlety a nějaká ta dovolená) provozuje odhaduju tak min. 3/4 řidičů a ono jim to kupodivu všem funguje, tady alespoň velké části z nich. Atmosféra pod 2 litry bude totálně mrtvá a aut s nepřímým vstřikem je stejně minimum, natož s nějakým rozumným výkonem. Nad nějakýma Hyundai i30 s 1,4 nemá smysl uvažovat, pokud s tím chce člověk alespoň trochu dynamicky fungovat.

1.2 Puretech na 5008 naprosto stačí - a jo, pro rodinu je to super auto a hurá do něj.
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod kurtoid 4. 3. 2020 07:50

Tazatelův "režim" (10km město tam a zpět + o víkendu výlety a nějaká ta dovolená) provozuje odhaduju tak min. 3/4 řidičů a ono jim to kupodivu všem funguje, tady alespoň velké části z nich. Atmosféra pod 2 litry bude totálně mrtvá a aut s nepřímým vstřikem je stejně minimum, natož s nějakým rozumným výkonem. Nad nějakýma Hyundai i30 s 1,4 nemá smysl uvažovat, pokud s tím chce člověk alespoň trochu dynamicky fungovat.

1.2 Puretech na 5008 naprosto stačí - a jo, pro rodinu je to super auto a hurá do něj.
kurtoid
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 3. 2020 07:53

taky to tak nejak vidim
anonymni

Odeslat příspěvekod davpro 4. 3. 2020 08:44

Přímlouvám se za Doblo nebo případně za Opel Combo - to jsou auta pro rodiny 2+3 děti, pokud chceš nové a zároveň nemáš rozpočet na nového SMAX, S/A/G, apod.

Mě přijde docela funkční i Combo, tady sice v dieselu, ale zase se super výbavou:
https://www.opel-ihned.cz/Opel/Combo/k6xuqo9n/
Seat Leon ST 1.5 TSI 96kw FR (2019)
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 3. 2020 08:49

woe, od vybira auto na kratke trasy do mesta a ty doporucis naftovou 1,5tku... omg
anonymni

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 3. 2020 09:24

Jo, to Doblo vypadá jako dobrá alternativa. I Vaculík doporučuje.

aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod puk123 4. 3. 2020 09:27

Akorát má Doblo v aktuálním ceníku jen naftu, stejně jako Ford Tourneo Courier. Benzínovou 1.2T mají Berlingo/Combo/... .
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 3. 2020 09:34

Na sautu je jich pár zánovních kolem 450k
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod davpro 4. 3. 2020 09:50

No to je sice hezké, ale jak dlouho si auto nechá? Řekněme 10 let max? Posere se ta naftová 1.5 resp. jiná podobná nafta tak dramaticky?
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod Michal220 4. 3. 2020 10:12

Já bych bral Koenigsegg Egera nebo Gemera
Michal220
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod aikoN 4. 3. 2020 10:30

davpro píše:No to je sice hezké, ale jak dlouho si auto nechá? Řekněme 10 let max? Posere se ta naftová 1.5 resp. jiná podobná nafta tak dramaticky?

Starosti majitele koncem plánovaného provozu nekončí. Musí to auto ještě pak prodat a je otázkou za jak dlouho a za kolik. Kupující, který není vůl, asi za auto, provozované v nevhodném režimu a tedy s náběhem na průsery, moc nedá a bude trvat, než se najde. Navíc je otázkou, jak na tom budou diesely v příštích letech, jestli nebude například jejich vjezd do center omezen. To může opět ovlivnit následný prodej, tak i prvního majitele v jeho používání.
aikoN
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 3. 2020 10:33

davpro píše:No to je sice hezké, ale jak dlouho si auto nechá? Řekněme 10 let max? Posere se ta naftová 1.5 resp. jiná podobná nafta tak dramaticky?

Tady nejde ani tak o ***** alei o komfort. Sorry jako ale dizl se ti ohreje za pul hodiny a je to sakra rozdil odbenalu ktery fouka mirne tely za minutu apod.
anonymni

Odeslat příspěvekod madiktim 4. 3. 2020 10:34

Díky všem za tipy a postřehy! Nejvíc se mi líbí ten Koenigsegg Gemera, ale 600 koní mi přijde málo. S tím bych na ulici dělal ostudu:-)). Navíc bude asi dlouhá čekačka.

Podíváme se určitě ještě na ten Touran a Grand Scenic, i když u něho jsem četl o různých problémech. Předpokládám, že rozdíly z hlediska spolehlivosti motorů mezi TCe, Puretech, TSI nebudou asi nějak dramaticky jiný, ne?

"Dodávkovej" typ aut jako je Combo, Rifter apod. mě taky napadl a asi to taky zkusíme omrknout. Bohužel ten vzhled se nám líbí asi nejmíň, v porovnání s 5008.
madiktim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 3. 2020 10:43

hele jestli se vám líbí 5008, tak na ty ostatní ani koukat nemusíš ... to auto je dobré a nevidím důvod proč ho nevzít

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 3. 2020 10:58

Souhlas
anonymni

Odeslat příspěvekod puk123 4. 3. 2020 11:17

Já bych tedy doporučoval vybírat pečlivěji. Ta auta nikdo přes noc nevykoupí jako ochranné roušky. Hlavně si do 5008 sedněte. Ne každému sedí to uspořádání kokpitu a poloha za volantem.
Dobrým důvodem ke koupi dodávky může být cena. Přitom poslední generace trojčat Berlingo a spol. vypadá dost přívětivě. Dodávky měly vzadu 3 téměř rovnocenná místa díky lavicovému typu sedačky, tady jsou už 3 samostatná sedadla. I to se dá vyzkoušet. Vzhled jednotlivých značek se podařilo dost odlišit, takže je z čeho vybírat.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod madiktim 4. 3. 2020 11:28

@puk123: Jasně, nějak extrémně spěchat nebudeme. V 5008 jsme už s manželkou seděli, uděláme ještě zkušební jízdu, nebo ideálně kdyby byli schopni někde předváděčku půjčit třeba na víkend. Otestujeme i jiný značky. Každopádně ten kokpit v 5008 je pro nás v pohodě. Jak já, tak manželka jsme našli dobrou pozici a na budíky viděli dobře.
madiktim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davpro 4. 3. 2020 11:45

No děti máš už za chvíli velké a tam ty tři sedačky vzadu v "civilních dodávkách" docela oceníš. Ale souhlasím, že vzhled je pořád dodávkovitý.
davpro
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 3. 2020 11:47

pokud clovek nemusi civilni dodavku kvuli financim, je lepsi se ji vyhnout. Porad je to zcivilnena dodavka a jde to tam poznat. Pokud jsou penize na lepsi karu, neni duvod jit dolu. 5008 je fajn auto a pokud nevadi palubka, tak proc vubec zkouset neco jineho.
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 3. 2020 11:51

Tak.

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 3. 2020 16:18

U 5008 může být problém místo vzadu nad hlavou, je to tam dost natěsno.
Mě by vadila ta palubovka s volantem v klíně.
To se dá vyřešit Citroenem C5 Aircross.

Já bych asi hlasoval za Touran.
DoubleSix
Inventář

Odeslat příspěvekod Olsztyn 5. 3. 2020 14:12

Touran ve městě drncá
Olsztyn
Nováček

Odeslat příspěvekod NiceOne 7. 3. 2020 04:58

Podobný výběr jsem řešil nedávno. Potřeboval jsem rodinné auto pro 3 dospělé a 2 děti v sedačkách. 80% cest jezdím sám, 15% ve 4. Plné obsazení výjimečně ale je nutné být připraven.

Doposud jsem měl Peugeot 308SW HDI, kde byly velkou výhodou 3 samostatné sedačky vzadu, takže jsme se sice na tesno ale vlezli. Po 200tis měl však už vysoké náklady na servis. Auto 100% spolehlivé ale loni jsem dal do servisu 31tis a letos už 27tis a to mě ještě jedna prohlídka čekala.

Nejdřív jsem auto vůbec nevybíral, jasnou volbou byla Octavia, jenže jsem záhy zjistil ze je pro naše potřeby absolutně nepoužitelná. Takže Superb? No tady jsme si moc nepomohli. Takže Kodiaq? Opět jsme dozadu 2 sedačky a dospělého nedostali. Takže 7 místny Kodiaq? Místa v 3. radě na nic :( Zde jsem pochopil ze musím jet jinam.

Takže začal několika měsíční výběr vozu. Je to nuda tak to zkrátim. P5008 byl také ve výběru, ale po zkušenostech s Brnenskymi autorizovanými servisy už nikdy. Navíc jsem zavrhl auto kde se většina věci ovládá přes displaY. Odezva francouzského infotainmentu je navíc špatná. Oproti vw rozdíl asi jako Android vs iOS. Většině to stačí ale rozdíl tam fakt je.

Skončili jsme u VW Touran 1.5 TSI DSG. V den (jaro 2019) kdy jsem ho šel objednat mi dealer sdělil, ze vw stopnul dodávky tohoto motoru do ČR pro velký zájem v Německu. Navíc měl tehdy tento motor zásadní problémy s cukáním za studenta, tak to bylo asi dobře. Takže nákup jsem zrušil.
Začátkem února 2020 jsem však zjistil ze dealeři mají skladem spoustu aut v konfiguraci kterou bych chtěl za dobře ceny. Navíc vw teď dává slevu 55tis Kč pokud jim prodate vaše staré auto (je to opravdu sleva od importera, za vaše vám daji peníze navíc), 15tis sleva na skladovky plus další slevy prodejce. Takže za týden jsem odjížděl s novým autem.

Touran naprosto splňuje nás požadavek na 5.ti místne auto. Má výbornou výbavu. Hlavně má klasicky interiér od kterého i vw bohužel upouští, viz nový golf a octavia :( pohoršil jsem si spotřebou, s P308 jsem jezdil za 4,9 s Touranem zatím za 6,6 ale klesá to, zatím mám jen 2000 km. Touran má ovšem o 40 kw silnější motor a je to znát. Výkon 110 kw stačí, jsem skromný. Touran je podle všeho také jedno z posledních MPV. Dal budou jen SUV, které bohužel prakticnosti dost zaostávání.

Podívej se např na toto. https://www.autocentrum.cz/nabidka-vozu ... onal&vat=1

Po odečtení 55tis bonus protiucet se dostaneš po 600 tis a to auto je bezvadné vybavené. 110 kW, adaptivní tempomat, full led světla, ergo active masáži sedadlo,
3 zónový klima... Troufám si tvrdit ze Peugeot za ty peníze bude vybaven hůř.

Přečti kapitolu 2:
https://www.auto.cz/peugeot-5008-vs-vw- ... iku-121148
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod madiktim 7. 3. 2020 08:16

Díky za podrobnější info NiceOne. Ta informace o servisech Peugeot v Brně mě moc nepotěšila, taky jsme z Brna.
Touran je určitě ve hře. Jen mě trochu "straší" testy TÜV, kde Touran příliš neexceluje, spíš naopak. Nechci ty výsledky nějak přeceňovat, navíc Peugeot nebude taky asi žádný etalon spolehlivosti. Moc ale nepotěší, když je auto skoro na chvostu a kolem něho v červených číslech další koncernový modely jako Sharan, Alhambra, Passat, Superb... Pak ty popisovaný problémy s 1.5 TSI...
No, není to zatím lehký a jsem zvědavej, jak to nakonec dopadne.
madiktim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 3. 2020 08:17

Špatnou zkušenost se servisem uděláš u každé značky.

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod NiceOne 7. 3. 2020 09:12

To je jasny, ale kdyz nemas na vyber tak je to tezke. V Brne jsem jezdil do Famka a Autopalace, a spokojenej jsem byl jen s vymenou oleje ze začátku, kdyz jsem nic jineho nepotreboval. Clovek se tam objedna na 8h. Prijede v 8h a nez prijde na radu a vezmou si od neho auto, tak je 9h. Reknu jim, ze auto nutne potrebuju v 15h. Volam V 14:30 a jeste na tom nezacali delat. Volaji v 16h ze je to hotove a pak tam stejne cekas jak trubka další půlhodinu, než připraví fakturu.

Mel jsem v listopadu 2016 nezavinenou nehodu na dalnici, auto otlucene zepredu i zezadu ale pojizdne. Prijedu do Famka, chci se objednat na opravu. Po 2 hodinach!!! cekani, prijde pan vedouci a oznami mi, ze mi auto tento rok neopravi, a po novem roce me neobjedaji, protoze nevi jak na tom budou, ze maji nemocneho lakyrnika. Prej mam prijet za 3 mesice. Autorizovany servis odmitne opravit lehce bourane auto. :-O Chci aby mi ho aspon prohlídli a řekli mi, zda se s tím dá dočasně jezdi. Prý nic prohlížet nebudou, auto je bourané, jezdit s tím nesmim (nakonec byly poškozené jen nárazníky, zadní dveře a výfuk).
Jedu tedy do Autopalace, tam auto prijmou do 14 dnu. Auto rozeberou a pak se čeká měsíc!!! na mřížku nárazníku, kterou mají všichni dodavatelé dílů skladem, ale oni berou od oficiálního dovozce, který ji prostě nemá. Takže tam auto úplně zbytečně stojí.
Po nehodě mi pojišťovna naúčtuje spoustu poškozených dílů, protože je jejich smluvní servis zapoměl vyfotit a po opravě se to už jaksi blbě dokazuje.

Klepe neco od podvozku. Kontrola na 30 minut, ale auto tam musim nechat na cely den. Po celodennim patrani ve Famku mi volaji, ze autu nic neni. Nesmirim se s tim, a jedu do servisu Citroen v Boskovicich. Za 30 minut oznamuji volny cep, opraveno a je po problemu. Od te doby jsem jezdil jen do Boskovic, s maximální spokojeností coz ale v zaruce neslo.

Co se týká spolehlivosti a kvality, tak byl ovšem Peugeot perfektní, doporučuju.

Co se týká problémů 1.5 TSI, tak si myslím, že už jsou vyřešené. U mého auto se žádné skákání neprojevuje. Vše je naprosto plynulé. Mám ovšem DSG a tam s tím prý nebyly tak velké problémy.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 3. 2020 09:19

já bych řek, že v Brně stojí úplně všechny autorizované servisy úplně všech značek za vyliž*****... mají tolik zákazníků, že je úplně jedno, jak se k nim chovají

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod NiceOne 7. 3. 2020 09:22

S VW plánuju jezdit do Kunštátu, kde jsem kdysy jezdil se Skodovkou. V malé obci bývá úplně jiný přístup. S peugeotem nebylo na vyber
Naposledy upravil NiceOne dne 7. 3. 2020 09:23, celkově upraveno 1
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod metyn 7. 3. 2020 09:23

zajímavé, že když sem sondoval servis pežoty tak mi všichni, i konkurenti mnohdy, doporučovali pežó hodonín, já sem si tam akorát moc nesedl s 1 technikem, jinak opravdu ok, jo, je to 60 km od brna, ale vše ok a na čas, žádné osery, dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 3. 2020 11:10

Arnie J píše:Špatnou zkušenost se servisem uděláš u každé značky.

Svatá slova.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod Moik 9. 3. 2020 22:11

Touran je MQB. Takze jedine s adaptivnimi tlumici a pak to bude uz jen spatny podvozek. A benzin, pal to bude prijatelne tiche. Ale 5008 taky neni kdo vi co. Pokud presedlavas z Focuse, budes urcite zklamany. Ja jsem utek od Fordu asi na 3roky, ted mam Mondeo a nechce se mi verit ten rozdil od Passata/Tourana/Octavie. Octavia je teda silena.
Moik
Nováček

Odeslat příspěvekod TomZ 9. 3. 2020 23:34

Touran je stejne "pohodlny" jako treba Octavie. Proto v nem mam adaptivni podvozek a jen 16 palcovy kola a celkem to jde. Obecne auta s vyssi stavbou jsou tvrdsi, aby se tolik nenaklanely. Jasne, Mondeo je pohodlnejsi, ale zas si tam zkus pres dotykovou obrazku nastavit teplotu, to je peklo. Mam to s 1.4tsi dsg a bohatou vybavou a je to skvely mama car, zadne problemy s tim nejsou. Dobre se ovlada a manevruje, urcite doporucuji full led, idealne adaptivni, 3 zonova klima podle me nutna neni. Skladovek je fakt dost a u VW se da cena dohodnout dobre.
S 5008 urcite neprohloupis, ale asi rozdil 130 vs 150k bude znat...nemaji neco silnejsiho?
TomZ
Štamgast

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 3. 2020 07:48

mají 1.6 180k, ale to už bude asi jiná cenová

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2020 08:29

Arnie J píše:já bych řek, že v Brně stojí úplně všechny autorizované servisy úplně všech značek za vyliž*****... mají tolik zákazníků, že je úplně jedno, jak se k nim chovají

ROS pecka pro Audi, Skoda v Porsche pecka, Ford zatim taky ok... vse co domluveno platilo, servisy kvalitni, vse ok, opravili, vyresili problemy... tak ti nevim
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 10. 3. 2020 08:32

aikoN píše:Starosti majitele koncem plánovaného provozu nekončí. Musí to auto ještě pak prodat a je otázkou za jak dlouho a za kolik. Kupující, který není vůl, asi za auto, provozované v nevhodném režimu a tedy s náběhem na průsery, moc nedá a bude trvat, než se najde. Navíc je otázkou, jak na tom budou diesely v příštích letech, jestli nebude například jejich vjezd do center omezen. To může opět ovlivnit následný prodej, tak i prvního majitele v jeho používání.

Normálně to vrazí prodejci protiúčtem při koupi nového vozu a solved. Protože ..... lidi.
Prodávat auto sám, to za ten voser a čas nestojí. Pokud to není fakt nějaká raritka, nebo nemá prodávající úchylku vyžívat se komunikací s lidma na bazoši.
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 3. 2020 08:37

goes píše:
Arnie J píše:já bych řek, že v Brně stojí úplně všechny autorizované servisy úplně všech značek za vyliž*****... mají tolik zákazníků, že je úplně jedno, jak se k nim chovají

ROS pecka pro Audi, Skoda v Porsche pecka, Ford zatim taky ok... vse co domluveno platilo, servisy kvalitni, vse ok, opravili, vyresili problemy... tak ti nevim

Pokud tam jedeš doplnit vodu v ostřikovači, tak to ještě zvládaj :D

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2020 08:41

ROS
A4 - altik, kladky, rozvody, problemy s LPG, motor jel na 3 valce - vse vyreseno cena 24k
A6 - bezny servis, instalace kamery, odblokovani kde ceho, oprava laku

Porsche
Jeti - spojka + dvouhmota, bezny servis

Carent - bezny servis, folie

- terminy ok, nahradni auta byla nebo meli odvoz a privoz, ceny ok, kvalita ok...

Tak povidej

-- 10. 3. 2020 08:42 --

jenze ty jsi jen zavistiva mentalni socka, bez vlastniho nazoru, co jen papouskuje co rikaji nektere jeho vzory

-- 10. 3. 2020 08:42 --

takze jako ja
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 3. 2020 08:48

jj evlo můj vzor :D ale v tomto s ním souhlasím, auto v servisu, půl průseru hotovo

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod glider 10. 3. 2020 08:49

Jj
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2020 08:52

Arnie J píše:jj evlo můj vzor :D ale v tomto s ním souhlasím, auto v servisu, půl průseru hotovo

kdyz se tam chovas jak kokot, asi se ti chteji pomstit
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 3. 2020 08:54

možná to bude naopak... já se chovám slušně a ty jako kokot

Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod sprint 10. 3. 2020 08:59

Mně přijde že když se chováš v servisu slušně, tak tě považují za trubku co ničemu nerozumí.
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod glider 10. 3. 2020 09:02

Ja nechcem nikomu kecat do prace, ale ked vidim, ze potencial problem, tak kludne vytlacim papier s procedurou.
(Do autorizaku nechodim).
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod garážmistr 10. 3. 2020 09:07

Arnie J píše:jj evlo můj vzor :D ale v tomto s ním souhlasím, auto v servisu, půl průseru hotovo

Jako riziko problému tam je. Ale zkurvit si to sám, taky není řešení. Teď najelo na podobnej model s nábytkem. Čekám co bude následovat.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2020 09:17

sprint píše:Mně přijde že když se chováš v servisu slušně, tak tě považují za trubku co ničemu nerozumí.

jakoze kdyz prijdu do servisu, slusne pozdravim, podekuji, reknu co chci resit, domluvim se na sluzbach kolem, tak te maji za trubku a just te ojebou jo? Kezto kdyz tam prides, budes protiny, hruby, sporsty, tak se z tebe poserou stracehm a just ti to udelaji dobre jo?

ale jo, zajimavy zivotni postoj
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 10. 3. 2020 09:27

holt všude jsou lidi
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2020 09:29

Jen je zajimave ze nekoho to potkava udajne porad a jineho v podstate vubec.
anonymni

Odeslat příspěvekod sprint 10. 3. 2020 10:07

Spíš někdo si toho ani nevšimne, protože mu to je jedno, protože tomu nerozumí, nebo protože se spokojí s málem
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod evlo 10. 3. 2020 10:08

Ok

-- 10. 3. 2020 10:09 --

Já tu psal jak to je dřív, tj. Co píše sprint a každý, hlavně Slovák, se mě smál, že proč jsem to čekal jinak,

Ah nechal jsem se vytrolit goesem, ok, bod
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sprint 10. 3. 2020 10:15

goes píše:
sprint píše:Mně přijde že když se chováš v servisu slušně, tak tě považují za trubku co ničemu nerozumí.

jakoze kdyz prijdu do servisu, slusne pozdravim, podekuji, reknu co chci resit, domluvim se na sluzbach kolem, tak te maji za trubku a just te ojebou jo? Kezto kdyz tam prides, budes protiny, hruby, sporsty, tak se z tebe poserou stracehm a just ti to udelaji dobre jo?

ale jo, zajimavy zivotni postoj

To není životní postoj ale takový dojem "přišel hejl, tak s ním vyjebem"
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2020 10:58

zrejme to bude vychazet z "podle sebe soudim tebe" proto ty vidis v druhych ***** co kazdeho ojebou a ja slusne lidi
anonymni

Odeslat příspěvekod sprint 10. 3. 2020 13:43

Teď jsi na to kápnul :D

-- 10. 3. 2020 13:45 --

Já tedy spíš než slušné lidi bych čekal v servisech odborníky a to se mi za poslední roky moc nepotvrdilo.
sprint
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2020 13:55

ja bych slusne lidi cekal vsude. Odborniky jsem v autoracich docela poznal.
anonymni

Odeslat příspěvekod puk123 10. 3. 2020 15:16

sprint píše:Teď jsi na to kápnul :D
-- 10. 3. 2020 13:45 --
Já tedy spíš než slušné lidi bych čekal v servisech odborníky a to se mi za poslední roky moc nepotvrdilo.

Byl jsi vůbec v servisu? Nevlezl jsi omylem někam k jehovistům?
puk123
Inventář