Rodinné auto do města, kratší trasy, Peugeot 5008 II?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 3. 2020 08:17

Špatnou zkušenost se servisem uděláš u každé značky.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 7. 3. 2020 09:12

To je jasny, ale kdyz nemas na vyber tak je to tezke. V Brne jsem jezdil do Famka a Autopalace, a spokojenej jsem byl jen s vymenou oleje ze začátku, kdyz jsem nic jineho nepotreboval. Clovek se tam objedna na 8h. Prijede v 8h a nez prijde na radu a vezmou si od neho auto, tak je 9h. Reknu jim, ze auto nutne potrebuju v 15h. Volam V 14:30 a jeste na tom nezacali delat. Volaji v 16h ze je to hotove a pak tam stejne cekas jak trubka další půlhodinu, než připraví fakturu.

Mel jsem v listopadu 2016 nezavinenou nehodu na dalnici, auto otlucene zepredu i zezadu ale pojizdne. Prijedu do Famka, chci se objednat na opravu. Po 2 hodinach!!! cekani, prijde pan vedouci a oznami mi, ze mi auto tento rok neopravi, a po novem roce me neobjedaji, protoze nevi jak na tom budou, ze maji nemocneho lakyrnika. Prej mam prijet za 3 mesice. Autorizovany servis odmitne opravit lehce bourane auto. :-O Chci aby mi ho aspon prohlídli a řekli mi, zda se s tím dá dočasně jezdi. Prý nic prohlížet nebudou, auto je bourané, jezdit s tím nesmim (nakonec byly poškozené jen nárazníky, zadní dveře a výfuk).
Jedu tedy do Autopalace, tam auto prijmou do 14 dnu. Auto rozeberou a pak se čeká měsíc!!! na mřížku nárazníku, kterou mají všichni dodavatelé dílů skladem, ale oni berou od oficiálního dovozce, který ji prostě nemá. Takže tam auto úplně zbytečně stojí.
Po nehodě mi pojišťovna naúčtuje spoustu poškozených dílů, protože je jejich smluvní servis zapoměl vyfotit a po opravě se to už jaksi blbě dokazuje.

Klepe neco od podvozku. Kontrola na 30 minut, ale auto tam musim nechat na cely den. Po celodennim patrani ve Famku mi volaji, ze autu nic neni. Nesmirim se s tim, a jedu do servisu Citroen v Boskovicich. Za 30 minut oznamuji volny cep, opraveno a je po problemu. Od te doby jsem jezdil jen do Boskovic, s maximální spokojeností coz ale v zaruce neslo.

Co se týká spolehlivosti a kvality, tak byl ovšem Peugeot perfektní, doporučuju.

Co se týká problémů 1.5 TSI, tak si myslím, že už jsou vyřešené. U mého auto se žádné skákání neprojevuje. Vše je naprosto plynulé. Mám ovšem DSG a tam s tím prý nebyly tak velké problémy.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 7. 3. 2020 09:19

já bych řek, že v Brně stojí úplně všechny autorizované servisy úplně všech značek za vyliž*****... mají tolik zákazníků, že je úplně jedno, jak se k nim chovají
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NiceOne 7. 3. 2020 09:22

S VW plánuju jezdit do Kunštátu, kde jsem kdysy jezdil se Skodovkou. V malé obci bývá úplně jiný přístup. S peugeotem nebylo na vyber
Naposledy upravil NiceOne dne 7. 3. 2020 09:23, celkově upraveno 1
NiceOne
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 7. 3. 2020 09:23

zajímavé, že když sem sondoval servis pežoty tak mi všichni, i konkurenti mnohdy, doporučovali pežó hodonín, já sem si tam akorát moc nesedl s 1 technikem, jinak opravdu ok, jo, je to 60 km od brna, ale vše ok a na čas, žádné osery, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod MELLO 7. 3. 2020 11:10

Arnie J píše:Špatnou zkušenost se servisem uděláš u každé značky.

Svatá slova.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moik 9. 3. 2020 22:11

Touran je MQB. Takze jedine s adaptivnimi tlumici a pak to bude uz jen spatny podvozek. A benzin, pal to bude prijatelne tiche. Ale 5008 taky neni kdo vi co. Pokud presedlavas z Focuse, budes urcite zklamany. Ja jsem utek od Fordu asi na 3roky, ted mam Mondeo a nechce se mi verit ten rozdil od Passata/Tourana/Octavie. Octavia je teda silena.
Moik
Nováček

Odeslat příspěvekod TomZ 9. 3. 2020 23:34

Touran je stejne "pohodlny" jako treba Octavie. Proto v nem mam adaptivni podvozek a jen 16 palcovy kola a celkem to jde. Obecne auta s vyssi stavbou jsou tvrdsi, aby se tolik nenaklanely. Jasne, Mondeo je pohodlnejsi, ale zas si tam zkus pres dotykovou obrazku nastavit teplotu, to je peklo. Mam to s 1.4tsi dsg a bohatou vybavou a je to skvely mama car, zadne problemy s tim nejsou. Dobre se ovlada a manevruje, urcite doporucuji full led, idealne adaptivni, 3 zonova klima podle me nutna neni. Skladovek je fakt dost a u VW se da cena dohodnout dobre.
S 5008 urcite neprohloupis, ale asi rozdil 130 vs 150k bude znat...nemaji neco silnejsiho?
TomZ
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 3. 2020 07:48

mají 1.6 180k, ale to už bude asi jiná cenová
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2020 08:29

Arnie J píše:já bych řek, že v Brně stojí úplně všechny autorizované servisy úplně všech značek za vyliž*****... mají tolik zákazníků, že je úplně jedno, jak se k nim chovají


ROS pecka pro Audi, Skoda v Porsche pecka, Ford zatim taky ok... vse co domluveno platilo, servisy kvalitni, vse ok, opravili, vyresili problemy... tak ti nevim
anonymni

Odeslat příspěvekod MV_cz 10. 3. 2020 08:32

aikoN píše:Starosti majitele koncem plánovaného provozu nekončí. Musí to auto ještě pak prodat a je otázkou za jak dlouho a za kolik. Kupující, který není vůl, asi za auto, provozované v nevhodném režimu a tedy s náběhem na průsery, moc nedá a bude trvat, než se najde. Navíc je otázkou, jak na tom budou diesely v příštích letech, jestli nebude například jejich vjezd do center omezen. To může opět ovlivnit následný prodej, tak i prvního majitele v jeho používání.

Normálně to vrazí prodejci protiúčtem při koupi nového vozu a solved. Protože ..... lidi.
Prodávat auto sám, to za ten voser a čas nestojí. Pokud to není fakt nějaká raritka, nebo nemá prodávající úchylku vyžívat se komunikací s lidma na bazoši.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 3. 2020 08:37

goes píše:
Arnie J píše:já bych řek, že v Brně stojí úplně všechny autorizované servisy úplně všech značek za vyliž*****... mají tolik zákazníků, že je úplně jedno, jak se k nim chovají


ROS pecka pro Audi, Skoda v Porsche pecka, Ford zatim taky ok... vse co domluveno platilo, servisy kvalitni, vse ok, opravili, vyresili problemy... tak ti nevim

Pokud tam jedeš doplnit vodu v ostřikovači, tak to ještě zvládaj :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 3. 2020 08:41

ROS
A4 - altik, kladky, rozvody, problemy s LPG, motor jel na 3 valce - vse vyreseno cena 24k
A6 - bezny servis, instalace kamery, odblokovani kde ceho, oprava laku

Porsche
Jeti - spojka + dvouhmota, bezny servis

Carent - bezny servis, folie

- terminy ok, nahradni auta byla nebo meli odvoz a privoz, ceny ok, kvalita ok...

Tak povidej

-- 10. 3. 2020 08:42 --

jenze ty jsi jen zavistiva mentalni socka, bez vlastniho nazoru, co jen papouskuje co rikaji nektere jeho vzory

-- 10. 3. 2020 08:42 --

takze jako ja
anonymni

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 3. 2020 08:48

jj evlo můj vzor :D ale v tomto s ním souhlasím, auto v servisu, půl průseru hotovo
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 10. 3. 2020 08:49

Jj
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků