Hatchback do 450 tisíc

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod hannys85 10. 2. 2020 22:05

Přeji hezký den,

vybírám teď nové menší auto (hatchback) a poprosil bych o Vaše tipy.
Svým způsobem je a není výběr, čím více si toho pročítám, tím více jsme zmatený, protože každý si chválí tu svoji značku či svůj model auta a na ostatní se plive. Pro někoho je 1.0 TSI motorem do sekačky, někdo tvrdí, že se jedná o dostačující a dobrý motor, pro někoho jsou francouzské značky děs atd. prostě člověk má pocit, že se snad nedá koupit dobré auto. Nakonec to stejně skončí tak, že se prostě seberu a zajdu si něco koupit, protože kdybych dal jen na to co čtu, tak postě auto nekoupím. Každopádně třeba jsem přehlédnul nějaký vhodný model a budu rád za Vaše tipy, Vaše doporučení třeba na základě vlastní zkušenosti atd.

Já mám ŘP chvíli,jinak doma máme s přítelkyní 4 roky starou Toyotu Yaris (1,33 dual, manual) kupovanou jako novou. Vzhledem k tomu, že mě řízení chytlo, ale zatím se s manuálem nekamarádím jak bych chtěl a přece jen bych se chtěl více soustředit na radost z ježdění a ne boj :-) s převodovkou, tak mým hlavním požadavkem je automat. Prostě chci mít klid, asi jsem pohodlný... 80-90% cest po městě a blízkém okolí, 10-20% dálnice, 1-2x do roka delší cesta, ale max. do nějaké sousední země s ČR (žádné cesty k moři apod.). Jako kdyby měl ten yaris automat, tak asi ani neuvažuji o výměně, přece jen kdysi jak se auto kupovalo jsem neuvažoval, že bych si ŘP dělal (bylo by na dlouhé vysvětlování). Jinak v autě budeme jezdit max. ve dvou, sem tam budeme mít někoho navíc.

Mé požadavky jsou ted hlavně:
- automat
- menší auto (nejspíše nikdy nebudu mít rodinu a i kdyby náhodou ano, tak si větší auto můžu v budoucnu koupit)
- parkovací kamera
- elektronicky sklopné zrcátka
- zrcadlení mobilu (android auto), samozřejmě klimatizace a taková standardní dnes běžná výbava
- pokud by nebylo tak hlučné při rychlosti 100+ (hlavně na dálnici) jako současný yaris tak jen dobře
Cena max. 450 tisíc (štve mě že ty hatchbacky jsou oproti větším autům jen nepatrně levnější, takže asi si plno z Vás řekne, proč si raději nepořídím větší výkonější auto, ale podle výše popsaného a i kvůli pohodlí při parkování apod. mě prostě jako nejlepší varianta vychází ten hatchback
- nechci cokoliv od škodovky (s přítelkyní se nám prostě nelíbí asi proto, že to má každý druhý člověk)

Co se týče motoru, tak nikdy nebudu mít auto na machrování, pirátění silnic apod. Samozřejmě pokud pojedu za pomalu jedoucím vozidlem, tak bude fajn mít nějakou sílu pro předjetí a to třeba i v dlouhém táhlém kopci..
Každopádně asi to neřeším jako 90% auto-maniaků, že musím mít nejlépe 99.9 TDI (dělám si už z toho srandu, ale mám pocit, že prostě člověk musí mít silné auto, jinak by ho místní fajnšmekři ani nejraději nepustili na dálnici). Přitom současná toyota je dostatatečně rychlá na dálnici a nidky jsem neměl pocit, že bychom někoho někde zdržovali (já akorát při rozjezdech, ještě prostě nevystřelím tak rychle, jak by bylo třeba, než se dostanu ke čtyřce, tak je plno času pryč :-) - proto ten automat....

Můj favorit zatím
Seat Ibiza - vzhledově se mi líbí, vevnitř se mi sedělo dobře (bohužel nikde nemají na projetí verzi s automatem, tak se chystám objednat jízdu alespoň s manuálem), je to už takové dospělejší auto (alespoň mi to tak přijde), kufr není úplně nejmenší (v porovnání s yarisem), údajně by mělo být při vyšších rychlostech relativně tiché (vím, že od malých aut nemůžu očekávat zázraky), beats audio atd. Čeho se bojím, tak zkušeností lidí s kvalitou aut značky Seat (hodně čtu, že z koncernu je to nejhorší značka), automat pouze ve verzi 1.0 TSI (díval jsem se na testy a dle mého názoru je to dostačující motor pro toto auto, ale hodně lidí prostě ty 1.0 hejtuje)..Navíc celkem malý cenový rozdíl s dobíhajícím Leonem (ten současný se mi líbí, ten nový už moc ne) - Jenže Leon už je celkem velký...
Další nad kterými jsem přemýšlel...
Nová Opel Corsa - na obrázku se mi hodně líbila (hlavně dvojbarevná varianta), na živo měli v autosalónu jen zatím jednobarevnou verzi a z té už jsem tak unešený nebyl...Vevnitř relativně v pohodě, akorát jsem se za volantem necítil dobře (ale můžu posoudit až po zkušební jízdě)
Nový Peugeot 208 - z venku se mi to auto líbí asi nejvíce ze všech malých aut (otázka je jestli se mi bude líbit i za dva roky, přece jen ty úplně "přestřelené" designy se celkem rychle okoukají), uvnitř je to, ale hotová katastrofa..
Renault Clio, Ford Fiesta - moc se mi vzhledově nelíbily, ale pořád pěknější než fabky
Toyota yaris - znovu jít do yarise akorát s automatem, vzal bych dvojbarebnou kombinaci, která se mi líbí, auto už je otestované, toyota je spolehlivá a kvalitní značka, ale přece jenom na druhou stranu už člověk ví o záporech (hlučnost při vyšších rychlostech, celkem slabý infontainment, malý kufr)..Navíc bych musel kupovat ještě současný, protože tn co má přijít o prázdninách už se mi nelíbí..
Honda Jazz se mi nelíbila, Civic který se mi hodně líbí už je cenově mimo a přece jen už je celkem dlouhý a kdybych chtěl takto dlouhé auto, tak bych mohl vybírat už s hodně jiných aut...

Děkuji za Vaše tipy, rady, zkušensti..
Naposledy upravil hannys85 dne 10. 2. 2020 22:08, celkově upraveno 1
hannys85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 10. 2. 2020 22:06

Kia Ceed
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Moucha 10. 2. 2020 22:09

A za 490 je xceed v limitce se spoustou vybavy, je to skoro auto na cely zivot.
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod addiction 10. 2. 2020 22:11

I sedmickovej Golfik by se nasel :-[
Not great, not terrible... but not great
addiction
Kavárník a lepšočlověk

Odeslat příspěvekod ace2 10. 2. 2020 22:12

navíc 7 let záruky. Nemá cenu nad ničím jiným přemýšlet.
5 techničáků a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod hannys85 10. 2. 2020 22:16

Sice jsem chtěl spíše něco menšího do max 4,2 m (abych to vůbec ve městě zaparkoval :-)), ale ten ceed papírově není vůbec špatný a vzhledově se dá, zajdu se na něho mrknout..Díky
hannys85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 10. 2. 2020 22:31

Zkusil bych znova tu Corsu
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod garážmistr 10. 2. 2020 22:57

Při podmínkách v zadání bych šel vyzkoušet Yarise hybrida.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 10. 2. 2020 23:17

Elektricke citigo.
sutomat je
mensi auto
kamera netreba, protoze je to mensi auto
Zrcatko sklopit rukou vzdy pri odchodu
Zrcadlit mobil neni treba, neni kam. Da se pripnout doprostred palubky na drzak.
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 10. 2. 2020 23:32

To bude best recommendations v topicu, který ještě není založen. Myslím, že bude jmenovat Citigo iV. Nebo tak nějak.
Btw. už pracuju na vícedenní zápůjčce.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 10. 2. 2020 23:47

Prijed, rad to obhlidnu 8-D
Jedno ted kolem me jelo na Morave a byl jsem trochu zklamany, temer stejne hlucne jak grandepunto co jelo pred nim :(
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 11. 2. 2020 00:00

Na Citigo bydlíš moc daleko.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 11. 2. 2020 00:01

A mam te! :D
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 11. 2. 2020 00:08

Tak to teda nemáš.
rwd
garážmistr
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 11. 2. 2020 00:17

Zacinam mit pocit, ze jsi pro elektrickou vec zapaleny vic, nez jsem byl ochotny verit.
maXX_CZ
Inventář

Další stránka