Operak na rok - na co si dat pozor a kam koukat

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod darthdeus 13. 12. 2019 14:43

V ramci vybirani auta zacinam zvazovat kratkodobejsi operak (na rok), prevazne proto, ze momentalne financni situace neni uplne nejlepsi, a za ten rok jsou docela dobre vyhlidky, ale zase se mi nechce ten rok cekat. Samozrejme by to slo resit uverem, ale se bojim, ze si vyberu spatne, a pak budu akorat upsany na 4+ let k necemu co se mi nebude libit. Jenom dodam, ze by to bylo na fyzickou osobu a ne OSVC

Moc operaku na 12 mesicu (nebo i min) jsem ale nenasel, minimalne ne na levnejsi auta.

Nasel vicemene dva poskytovatele co maji rocni operaky (ceny pisu vcetne DPH), tak pisu par prikladu:

- C3: 6655kc/m na 6 mesicu https://www.topoperak.cz/detail-vozu/ci ... -82-man/18
- Fabia MPI 44kW: 441kc/m na 12 mesicu https://www.topoperak.cz/detail-vozu/sk ... p-mech/205
- Fabia TSI 81kW v "max" configu: 5518kc/m na 12 mesicu https://www.topoperak.cz/detail-vozu/sk ... p-mech/222
- Hyundai i30: 5772kc/m na 12 mesicu https://www.naoperak.cz/operativni-leas ... 4i-komfort

Souhrnne jsem vicemene nasel tri poskytovatele operaku na 12 mesicu a min, tj https://www.driveto.cz/, https://www.topoperak.cz/ a https://www.naoperak.cz/.

Chci se zeptat vicemene na tri veci:

1. Dva smysl u operaku na 12 mesicu a min nemit servisni prohlidky v cene (jako u tech linknutych pripadu)? Z toho co jsem pochopil, tak se prohlidka dela az po tom roce, tzn. auto vratim aniz by nebylo ani jednou v servisu?
2. Existuje nejaky dalsi velky poskytovatel nebo zpusob jak dostat kratkodoby operak?
3. Proc se nedelaji operaky s treba rocnimi nebo i zanovnimi vozy? Asi nutne ani nepotrebuju mit neco super extra noveho (klidne at tam nekdo predemnou uz ***** do zidle), jako spis nechci moc resit servisy s kazdou blbinou a necekane vydaje.

Nebo jsem kokot, a mam si radsi koupit ojetinu za cenu toho operaku ktera ma zaruku na rok, a potom ji hodit do skarpy? Asi to hlavni cemu se chci operakem vyhnout je, ze sice ta sunka bude mit zaruku na motor, ale odejde behem mesice 10 dalsich drobnosti, ktere se kazda nasklada dohromady na cenu toho auta.
darthdeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tslany 13. 12. 2019 14:48

Ano.
tslany
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod darthdeus 13. 12. 2019 14:54

:(
darthdeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 13. 12. 2019 15:07

ad 1 - prohlidky se dalji po roce nebo po dvou dle auta, ale casto i dle najetych km, takze zalezi na tom kolik najedes

ad 2 - nevim

ad 3 - protoze lizingovka na operak funguje tak, ze koupi nove auto s vyraznou slevou a hresi na to, ze za rok to proda za to co to koupila a jeji vynos je vice mene cast z toho co jim zaplatis. U pouziteho auta by nemeli na cem vydelat a ty podminky na najem by byly dost nevyhodne. (muj odhad)

- odpovedet se co je lepsi nejde. To zalezi na hafo okolnostech apod. cim kratsi dobu chce clovek auto mit tim vice vychazi operak lip. pokud si chces auto nechat na dluho, tak je lepsi si ho kupit apod. proste musis kalkulovat ty naklady u vlastniho a ciziho. Zdratty hodnoty, servisy, provozni materialy, pojisteni apod. to vse si postav proti tomu, ze te to auto pres operak vyjde na 70tis. za rok. Dle meho by te porzieni treba te Fabie stalo o neco mene v tom souctu.
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod darthdeus 13. 12. 2019 15:14

diky za odpovedi!

ad 1 - prohlidky se dalji po roce nebo po dvou dle auta, ale casto i dle najetych km, takze zalezi na tom kolik najedes

jasne, takze pokud je to operak na 20000km a standardni kontrola je po roce a 30000km, tak se tomu uplne vyhnu :)

musis kalkulovat ty naklady u vlastniho a ciziho. Zdratty hodnoty, servisy, provozni materialy, pojisteni apod. to vse si postav proti tomu, ze te to auto pres operak vyjde na 70tis. za rok.

muj hlavni problem tady je (a proto mam taky hromadu stupidnich dotazu), ze jsem nikdy auto nevlastnil, tak nemam naprosto predstavu o tom, kolik vsechny tyhle veci daji dohromady ... samozrejme si muzu googlit, jenze to pak clovek nachazi samy propagacni clanky ktery se snazi castky strhnout jednim nebo jinym smerem, podle toho jestli zrovna propaguji operak nebo bazar
Dle meho by te porzieni treba te Fabie stalo o neco mene v tom souctu

myslis porizeni na operak nebo porizeni rocni/ojete?
darthdeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod goes 13. 12. 2019 15:22

Vem si tu fabii z te nabidky... cenikova je 410tis. budu brat ze to tak sedi. Realne ji jako novou koupis tak za 370. Tech 10 % dolu proste udelas. Za rok ti ztrati na hodnoe tak 40tis. ten prvni rok bude bolet nejvice. K tomu si zapocite jpojisteni tak 15tis. kdyz to koupis v akci, tak dostanes zimni kola a gumy a nemusis reist. Servisni prohlidka te neceka bo najedes 20tkm.

Takze kdyz si to koupis realne naklady mas tak 55tis. na auto. Operak te vyjde asi na 70.

Pokud si tu fabii vlastni nechas i druhy rok, tak ztrata honoty uz bude mensi. Dle meho tak 25tis. pojisteni te vyjde na 15. budes mit serisni prohlidku za 5tis.

Druhy rok te stoji tak 45 tis. Operak te vydje asi tak na 70tis.

Treti rok bude ztrata hodnoty jeste mensi. treba jen 20tis. pojisteni 15k. opet by ses mel vyhnout servisni prohlidce.

Takze naklad na fabii cca 35tis. operak te opet vyjde na 70tis.

- predpokladam, ze za 3 roky co pisu nebudes resit zadny provozni material, bo se tam nema co ***** a vady ti pokryje zaruka.

UPlne nevim kolik brat tu ztratu hodnoty ale dle meho se to moc lisit neubde +- autobus. To se chce podivat co se prodavaji rocni, dvou a tri leta auta tohoto typu a z toho bych si to dosadil.

Proste kdyz to budes pri tvem najezdu vlastnist 5 let tak za mne zaplatis mene jak za operak co chces mit ty.

-- 13. 12. 2019 15:22 --

palivo neresim, bo to si platis v obou pripadech stejne.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod darthdeus 13. 12. 2019 15:29

super diky moc :)
darthdeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mfilip 13. 12. 2019 15:40

Nejsem zastance operaku, ale tech 370 tKc potrebuje pujcit a za to bude platit uroky.
Kdyby tech 370tKc trebe mel, tak he treba muze nechat nekde vydelavat penize a rekneme, ze vy mohl dosahnout minimalne 3-4% zhodnoceni. Ale furt lepsi, nez operak.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod goes 13. 12. 2019 15:59

ano, mas v tom utopene penize, nebo si musis pucjit, to jsem nezohlednoval.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod xmickey 13. 12. 2019 19:51

Vzít roční se zárukou. Po roce případně poslat dál....
xmickey
Nováček

Odeslat příspěvekod 970ka 16. 12. 2019 14:30

Nemyslím,že je dobrý nápad dát za půjčení na rok 50litrů za Fabku pro člověka,co si to nemůže dát ani do nákladů,jen to nahází do kanálu a rok uteče jako voda a co dál ?
Carrera S, Pana GZ 2000
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 16. 12. 2019 14:33

+1
.bad.decision.matters.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod mimous 16. 12. 2019 16:45

Kromě jiného si dej ještě bacha na to, že ceny uváděné v kalkulacích operáku počítají s tím, že už máš nějaký existující bonus na povinném ručení a pokud jsi tedy ještě žádné auto neměl, bude cena za měsíc opět o nějaké stokoruny/tisícovku vyšší.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod motorol 16. 12. 2019 17:39

Ja měl dojem, ze na operak se utíká, když člověk hodně bourá. Pokud musí mít vlastní bonus, tak je to jeste více produkt k ničemu.
motorol
Inventář

Odeslat příspěvekod Neurotic 16. 12. 2019 20:11

Já měl taky dojem, že pojistka je už v té obří ceně a jestli ne tak je ještě větší nesmysl do toho jít.
Taky nezapomeň, že když ti to auto někdo jenom škrábne což se za rok určitě stane tak to bude stát další peníze takže nakonec zjistíš, že je levnější ojetina, kde tě škrábanec nezajímá, protože ti ho už nikdo nikde nenaúčtuje...
Neurotic
Štamgast

Další stránka