ojetina nebo nove jako prvni auto? jake jsou realne naklady?

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod puk123 9. 12. 2019 15:19

Asi jen s pláštěnkou. ;-) Do Fabií 2 zatékalo.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod tombas 9. 12. 2019 15:19

Hlavně tam měli napsat, že je to bez motoru, protože 1.0 MPI si koupí jen masochista. A cena v hotovosti je 226 tis.
tombas
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 12. 2019 16:01

jurajec píše:pocitam to behem doby po kterou se plati ten GAP typicky 2 az 3 roky tedy + tazatel asi nebude mit bonusy...


Ti nejak nechapu.
anonymni

Odeslat příspěvekod metyn 9. 12. 2019 16:12

já ho pochopil, zamotal se do toho a neví jak 100ho ven, dědek
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 12. 2019 16:35

Taky jsem měl před léty podobné dilema a hlavně tehdy málo peněz. Tak jsem si koupil tehdy novinku Dácii Logan a teď už mám pátým rokem druhou.
Žádný starosti, problémy, jednou za rok do servisu na pravidelnou prohlídku jinak nic.
myšpulín
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 12. 2019 16:37

Dobre jsi udelal
anonymni

Odeslat příspěvekod evlo 9. 12. 2019 17:22

Njn, klasickej příplatek za BD
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod darthdeus 9. 12. 2019 20:33

diky za odpovedi, vezmu to tak nejak postupne s par dodatecnyma dotazama :)

maXX_CZ píše:Tzn pokud chci setrit a nepotrebuju to auto nutne kazdy den, nevadi mi ho nekam hodit do servisu a neco do nej nasypat, vezmu starsi v peknem stavu a kdyz to nekam poslu (pze neumim ridit) nezaboli me to tak moc.


ma v tomhle cenu koukat na tachometr? vim ze lidi dost casto pisou ze kilometry nehrajou roli, a ze 50k ve meste je horsi nez 300k na dalnici, ale tak nejak orientacne?

goes píše:jako zalozit si ucet a pak 11 roku cekat na prvni prispevek, to chce respekt.


uprimne ani nevim, jak se mi to povedlo :D

jurajec píše:Pokud bys mel novy auto a chtel tam mit jeste k havarijku navic GAP pripojisteni (dorovnaji plnou cenu vozu pri nejake 'totalce' behem prvnich dvou let vlastnictvi vozu) tak je klidne mozny ze zaplatis 10 - 12% ceny toho auta jen na pojisteni, je to docela o nervy platit takove penize jen za pojistku. Proto bych preferoval spis mladou ojetinu kde uz troche spadla cena.


jaka je sance, ze bych to fakt tak rozmlatil? asi hloupa otazka, ale havarijko pokryva jenom to, ze to rozsekam nekomu jinymu a nemusim mu to platit cely, ale uz ne to, ze to rozsekam sobe? tze. kdyz pak nekde sjedu ve snehu do skarpy a upadne mi kolo, tak bez GAPu si platim vsechno sam?

puk123 píše:Jak to máš doma s parkováním?


bydlim na praze 4 a jsou tu normalne zony a docela plno, ale misto se tu najde vzdy mi prijde

myšpulín píše:Taky jsem měl před léty podobné dilema a hlavně tehdy málo peněz. Tak jsem si koupil tehdy novinku Dácii Logan a teď už mám pátým rokem druhou.
Žádný starosti, problémy, jednou za rok do servisu na pravidelnou prohlídku jinak nic.


taky jsem na ni koukal, ale par lidi melo nejaky negativni poznamky na Dacii ... ale zase nevim jestli to neni spis "haha kup si radsi octavku" nezavisle na tom, jaky mam budget

---

jeste takova dodatecna a asi hloupa otazka, ale ma cenu vubec uvazovat o vecech jako hybridi/elektro kteri maji parkovani v praze bez omezeni? cetl jsem, ze na to tenhle rok zacli delat nejake podminky co ten hybrid musi splnovat, ale pokud vim tak na elektro se to vzathuje porad?

zminuju to hlavne proto, ze jak pise jurajec, auto je pro me hlavne bonus/doplnek, takze nemam uplne potrebu s tim jezdit 200km kazdy den do prace, tak ciste teoreticky mit neco cim muzu najet 100km a parkovat si kde chci by mi asi nevadilo (samozrejme pokud by to davalo penezne smysl)
darthdeus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 9. 12. 2019 20:35

50k ve meste urcite neni horsi nez 300 po d1 :)
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 12. 2019 22:17

Havarijko pokrývá právě to, když si to rozbiješ sám (je tam teda nějaká spoluúčast, většinou 5%). Škody které způsobíš ostatním jsou placené z tvého povinného ručení (POV).
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 12. 2019 22:18

Parkování zdarma mají čistá elektra a plug-in hybridy s emisemi CO2 do 50g. Všechno docela drahé srandy.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaIIx 9. 12. 2019 22:41

No drahé. Jestli má rodinu na SK, tak koupit tam citigo IV s jejich dotací, to vyjde bratru na 280k Kč, což je skvělá cena. Parkování, vyhrazené pruhy, dálniční známky, servisní a provozní náklady...a nakonec by to prodal ještě se ziskem za pár let :-)

-- 9. 12. 2019 22:43 --

I když asi melu kraviny, ty výhody se vztahují jen na auta registrovaná u nás?
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 9. 12. 2019 23:16

Jop, musí mít tu "EL" značku
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod komarovac 11. 12. 2019 00:10

goes píše:
jurajec píše:Z popisu to na me pusobi tak ze auto bude vitany doplnek/bonus na kterym ale nebudes 100% zavislej, takze klidne neco zanovniho/ojeteho. Osobne sem mel Rapida 1.2TSI 2014 az 2018 a poral dal v rodine jezdi uz ma 160tis km a bez zavad, pro rodinu mi prijde lepsi nez ta fabka. kvuli kufru - a pozor sedan ma delsi kufr nez ta 'kombi' verze.

Pokud netrvas na skodovce tak me osobne by se treba libil Auris - motor bude spolehlivejsi nez TSI, je to spolehlivy prepravnik : https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... oFrom=list ale samozrejme tu jsou mraky dalsich moznosti.

Pokud bys mel novy auto a chtel tam mit jeste k havarijku navic GAP pripojisteni (dorovnaji plnou cenu vozu pri nejake 'totalce' behem prvnich dvou let vlastnictvi vozu) tak je klidne mozny ze zaplatis 10 - 12% ceny toho auta jen na pojisteni, je to docela o nervy platit takove penize jen za pojistku. Proto bych preferoval spis mladou ojetinu kde uz troche spadla cena.


prosimte na ktere auto za treba 500 000 kc stoji pojisteni 50-60tis? ja jen, ze ted sem treba jedno nove bral a pri cene 550tis. byla havarijni 5% spoluucast, zakona a GAP za 14500 Kc. To jsou tak 3 %. Uprimne tech 50tis. stalo pojisteni na fluenceho...


Viděl jsem nedávno u jednoho autorizovaného prodejce auto za cca 500.000 a pojistka byla fakt za 50.000, POV+HAV+GAP. Byl to opak těch nabídek pro důchodce se všemi bonusy, tady byl řidič 24 let bez bonusů. Když jsem se ptal, jestli už takovou pojistku někomu prodali, tak na to sami koukali, co tam mají. Až tam pojedu, tak prověřím a případně vyfotím.
komarovac
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod puk123 11. 12. 2019 06:46

Arnie J píše:Havarijko pokrývá právě to, když si to rozbiješ sám (je tam teda nějaká spoluúčast, většinou 5%). Škody které způsobíš ostatním jsou placené z tvého povinného ručení (POV).

HAV taky platí, když auto ukradnou. Proto jsem se ptal na parkování. HAV taky poleze do peněz, čím vyšší hodnota auta, tím vyšší pojistka.
puk123
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků