Auto pro mně, ženu a tři děti, kolem 20k EUR a "aby to jelo"

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MaWa 14. 11. 2019 23:46

jurajec píše:Co highlander 220kw ?

https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... oFrom=list

a nebo kolega ma starou CX-9 ale ta nesplnuje podminku 2013+ a musi to byt verze s 3.7L V6 aby 'jela'. Doporucuju jen v cem jsem mel tu cest jet a 3 isofixy to oboje ma.


Hele já se těhle aut docela bojím co se týká možnosti to nějak rozumně servisovat. Možná se toho bojím bezdůvodně, ale i třeba ten Freemont na který jsem dával odkaz, což je taky "amerika" ale běžně se v EU prodávala, je pro mě tak nějak na hraně toho exotična, co bych chtěl koupit a ještě bych se nebál, že jakékoliv závady se nebudou řešit metodou pokus omyl a výměnou poloviny auta, než servis přijde na to, čím to je.

Jinak ještě bych doplnil, že na servis bych jezdil do reichu, tudíž to ani nemusí moc být auto, který by bylo prodávaný tady v CZ. Se supem tam taky jezdím a spokojenost.

CX-9 jsem se díval a to by mi doma designově neprošlo ani náhodou. Navíc ta 3.7 V6 je už docela starší a opravdu hodně ošklivá, a ty nové 2.5L 184kW zase jsou už přes rozpočet (díval jsem se nejlevnější kolem 850k) a vlastně docela ošklivý taky.

-- 14. 11. 2019 23:48 --

maXX_CZ píše:Stejnak bude reseni nejaka amerika v atmosfere na plyn.


Plyn děkuji, nechci. Stačilo mi jednou ve vzdálené rodině vidět, co udělá "plyn" v supovi 3.6 V6 (motor po 200tis km KO, přestože jinak je to blbuvzdorný celkem nezničitelný motor) a tohle mě opravdu asi navždy přešlo. Navíc oproti benzínu je to podle mě dost omezující na plánování cest.

-- 14. 11. 2019 23:49 --

goes píše:Kdyz nekdo napise ze ma supa 190 kw a chce stejny vykon kazdy nomrlani pochopi ze nejde o tu hodnotu ake ze by chtel dynamicky neco podobneho


Děkuji ti náčelníku, že jsi se mně zastal :-*

-- 14. 11. 2019 23:51 --

jamaco píše:Z benzínových pro rodinu mě napadla zafira 1.6 turbo.. Pro náročné verze OPC 147kW.. Jedná se o klasický výrobek této odnože Opelu stvořený podle tradičního hesla "dáme do té krabice zběsilý motor a ono to nějak dopadne" :) , v rozpočtu bude nové
http://www.sauto.cz/osobni/detail/opel- ... a/17910194


Tohle je přesně to, co nechci. Přefoukanou maloobjemovou potvoru, kde se šetřilo na všem. Kdyby to alespoň mělo těch 200 kW tak by se dalo uvažovat, přeci jen nový je nový, ale takto asi ne. Navíc slyšel jsem, že třeba Insignie OPC trpěly na kde co, tak aby toto nebylo to samé v bledě modrém...
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 14. 11. 2019 23:53

Takže Lexus.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 11. 2019 23:54

Neda 3 sedacky
anonymni

Odeslat příspěvekod MaWa 14. 11. 2019 23:57

K86 píše:R500
R63 amg
Lock



Jako že něco takového ? https://www.sauto.cz/osobni/detail/merc ... oFrom=list TO bych asi snesl. Máš s tím nějakou osobní zkušenost, s tím modelem nebo přímo s tím motorem ?

R63 AMG je krásný auto, ale za prvé asi přes rozpočet (našel jsem jednotky kusů kolem 900 tisíc), za druhé to by asi moje žena už řídit nechtěla a za třetí to je taková rarita, že vážně netuším, kam bych s tím jezdil na servis. Navíc to je rok 2007 - 2010 pokud jsem dobře hledal a to už je asi moc starý.

-- 15. 11. 2019 00:01 --

glider píše:Freemont V6 no ja ti neviem, mal som z toho auta pocit prekapotovanej Dacie Lodgy.


Povídej, přeháněj. Jako že je to nekvalitně zpracované ? Zevnitř jsem to auto ještě v reálu neviděl, jedno mi parkuje pár set metrů od baráku a z venku a skrz okýnko mi přijde cajk kvalitou. Dost se mi tam líbí ten pentastar motor, který vypadá na podobný "držák" jako ten 3.6 V6 v supovi.

-- 15. 11. 2019 00:04 --

glider píše:Okolo 20k euro Tuareg 180kW TDI plus chip na 220kW.


Nebude to "trochu" kasička ?
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 15. 11. 2019 00:33

puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 15. 11. 2019 05:35

Vzpomněl jsem si na Dodge Durango, ta má V8, ale to bude moc exotika.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 15. 11. 2019 07:11

MaWa píše:
K86 píše:R500
R63 amg
Lock



Jako že něco takového ? https://www.sauto.cz/osobni/detail/merc ... oFrom=list TO bych asi snesl. Máš s tím nějakou osobní zkušenost, s tím modelem nebo přímo s tím motorem ?

R63 AMG je krásný auto, ale za prvé asi přes rozpočet (našel jsem jednotky kusů kolem 900 tisíc), za druhé to by asi moje žena už řídit nechtěla a za třetí to je taková rarita, že vážně netuším, kam bych s tím jezdil na servis. Navíc to je rok 2007 - 2010 pokud jsem dobře hledal a to už je asi moc starý.


Presne neco takovyho jak je v odkazu. Bohuzel se to auto delalo dost kratce, proto vyroba konci nekdy v roce 2013 - 2014. R63 se navic daval jen do predFL a ta je dost hnusna.
S autama zadnou zkusenost nemam, chvili jsem hledal 280 / 320 CDI ale nakonec z toho seslo. technika jeste osvedcena, 4x4, vzduch, takze by se nemelo toho moc **** a kdyz tak oprava jde poresit mimo autorizak docela v pohode.
Vzhledem k pozadavkum se obavam, ze toho na vyber moc jineho nebude

-- 15. 11. 2019 07:13 --

MaWa píše:
glider píše:Okolo 20k euro Tuareg 180kW TDI plus chip na 220kW.


Nebude to "trochu" kasička ?


Nebude, tyhle trilitry nemaji od roku 2015 (jestli na to bude stacit rozpocet) ty zkurveny rozvody ale podstatne jednodussi.
Nicmene pored 180 / 220kw bude dynamicky stacit tak na nizsi stredni v dvoulitrove nafte. Takze dynamika 191kw ani omylem
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 15. 11. 2019 07:55

MaWa: Nová CX-9 je škaredá a eRkový mercedes je krásný? No tak OK :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2019 07:58

mne se eRko vzdy libilo to vi kazdy, takze za mne je treba eRko fajn a u CX9 za mne ten design uz proste nefunguje. Ten je pekny na mensich autech, ne na te krave. Ono ne vsechno co je pekne a zvetsi se nasobkem pak pusobi stejne. Viz BMW a rada X
anonymni

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 15. 11. 2019 08:05

goes píše:Ono ne vsechno co je pekne a zvetsi se nasobkem pak pusobi stejne.

To je jak z prozeny.cz

Jsi mel kupit eRko misto smaxe, RR misto versyse a mel bys doma stylovy vozovy park 8-D


Me prijde ten pozadavek na vykon zbytecnej. Zena, tri deti, krabica, to bude stejne pres 2 tuny vahy, takze 250 koni pojede asi jak 85 kW fobie :hm
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurajec 15. 11. 2019 08:23

Arnie J píše:MaWa: Nová CX-9 je škaredá a eRkový mercedes je krásný? No tak OK :D


taky sem zdvihl obočí :hm :mrgreen:

-- 15. 11. 2019 08:25 --

MaWa píše:
jurajec píše:Co highlander 220kw ?

https://www.sauto.cz/osobni/detail/toyo ... oFrom=list


Hele já se těhle aut docela bojím co se týká možnosti to nějak rozumně servisovat. Možná se toho bojím bezdůvodně, ale i třeba ten Freemont na který jsem dával odkaz, což je taky "amerika" ale běžně se v EU prodávala, je pro mě tak nějak na hraně toho exotična, co bych chtěl koupit a ještě bych se nebál, že jakékoliv závady se nebudou řešit metodou pokus omyl a výměnou poloviny auta, než servis přijde na to, čím to je.


Takže to má jezdit jako ďábel a ještě mít dobrou servisní síť, tak kdy si půjdeš pro načipované auto z koncernu ? :-P
jurajec
Štamgast

Odeslat příspěvekod MaWa 15. 11. 2019 08:45

Arnie J píše:MaWa: Nová CX-9 je škaredá a eRkový mercedes je krásný? No tak OK :D


Ano. Někdo má rád holky, někdo zase vdolky. To eRko je pro mě pěkný, ta CX-9 prostě vůbec.

-- 15. 11. 2019 08:46 --

jurajec píše:Takže to má jezdit jako ďábel a ještě mít dobrou servisní síť, tak kdy si půjdeš pro načipované auto z koncernu ? :-P


Tak to je asi to poslední, co bych chtěl...
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K86 15. 11. 2019 08:51

Neboj, jeste prijde Evlo s nejakym asiatem :D
GVII kombi 1.6 TDI 85kw
S-Max 2.0TDCI 120kw
911 997.1 C 239kw

Používejte pravý jízdní pruh, idioti!!!
K86
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaWa 15. 11. 2019 08:52

maXX_CZ píše:Me prijde ten pozadavek na vykon zbytecnej. Zena, tri deti, krabica, to bude stejne pres 2 tuny vahy, takze 250 koni pojede asi jak 85 kW fobie :hm


Ten superb co máme teď má skoro dvě tuny taky a nemám pocit, že by to jelo málo. Takže si nemyslím, že auto, co má 285kW by nevyjelo kopec.
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 11. 2019 08:56

no kopec asi vyjede, ale na dalnici bych to nebral
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků