Auto pro mně, ženu a tři děti, kolem 20k EUR a "aby to jelo"

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MaWa 14. 11. 2019 19:16

Nadpis je asi jasný...

Nacpat se dovnitř musím já, žena, tři děti (tedy tři autosedačky)...takže kombi jaké ? SUV ? Krabici ?

"Problém" je, že chci, aby to trochu jelo. Jako druhé auto máme a budeme mít Supa 3.6 191kW, pod tenhle výkon už se mi jít nechce. Takže něco kolem 200kW plus mínus.

Asi benzín. Naftový motory mám pocit, že se všechny strašně serou. Ale nechal bych se přesvědčit, pokud je něco jakž takž bezproblémovýho.

Nájezd 15 - 20 tisíc ročně. Spotřebu neřeším, teda nemusí to být 20 na 100, ale se Supem jezdím po městě cca za 13 a žiju.

Stáří je mi jedno. Asi ne dejme tomu nic staršího než 2013, ale asi o to úplně nejde.

Priorita je, aby to nebyla kasička. Pravidelný servis neřeším, ale fakt nechci řešit vstřiky a EGR za 70, turbo za 30 a podobný číčoviny (viz teď jeden známý se 6 let starým Seatem v naftě). To to raději naleju do benzínu.

Rozpočet je dejme tomu 20tis EUR. Pokud by bylo něco jó echt za 30k EUR a mělo smysl připlácet, tak budiž.

Takže co vybrat ?

Líbí se mi třeba https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 15180.html z SUV.

Nebo kombi nějaké Audi, ale tam vůbec nemám tušení v motorech, co jsou shity a co je dejme tomu funkční. Nějakou A6 to je pěkný auto. I když vlastně ani nevím, jestli tam narvu tři autosedačky.

Krabice taky nevím. Mercedesy nejsou prý spolehlivostí nic moc. Musel bych se každopádně uskromnit co se týká motoru. Našel jsem nějaký Chrysler Pacifica, ale to by tady nikdo neuměl servisovat...

Za každý nápad děkuji.
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 11. 2019 19:21

Jestli chces dynamiku supa tak nehledej podobnou krabici
anonymni

Odeslat příspěvekod TypeL 14. 11. 2019 19:34

do toho supa vejdou tri autosedacky dozadu? jen tak se ptam ze zvedavosti
1.0
TypeL
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 14. 11. 2019 19:38

Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomas B 14. 11. 2019 19:40

aaaaa uz jsme tu dlouho nemeli genesis
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TypeL 14. 11. 2019 19:41

nahodou pekny kousek, to logo na tom volantu vypada skoro jak bentley
1.0
TypeL
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 14. 11. 2019 19:57

Me je to taky sympaticky. Kus auta. Ale za 13 to pojede tak mozna okresku :D
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod MaWa 14. 11. 2019 20:16

TypeL píše:do toho supa vejdou tri autosedacky dozadu? jen tak se ptam ze zvedavosti


Bez isofixu ano. S isofixem ne, protože uchycení je dost naprostředku. A asi taky záleží jaké konkrétní sedačky, je to docela tip top, ale vejde se to.

-- 14. 11. 2019 20:18 --



Ten Lexus mi přijde trochu exotika. Genesis pochybuju, že se tam vejdou tři sedačky a bez kufru je mi to víš k čemu...s vozejkem na dovolenou fakt jezdit nebudu :D
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maincoonsback 14. 11. 2019 20:20

freemont pekny
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MaWa 14. 11. 2019 20:21

aikoN píše:https://www.sauto.cz/osobni/detail/volvo/xc70/18038697?goFrom=list


Tam se vejdou tři sedačky ? I když mohly by. Myslel jsem, že Volvo obecně nedělá dobrý motory...teda slyšel jsem to hlavně o dieslech, benzíny nevím.

-- 14. 11. 2019 20:23 --

goes píše:Jestli chces dynamiku supa tak nehledej podobnou krabici


Hele já chápu, že 200kW krabice nepojede jako 191kW kombík. Ale co nadělám...
The computer allows you to make mistakes faster than any other invention, with the possible exception of handguns and tequila...
MaWa
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 11. 2019 20:25

O to nejde ake oak nehlede dynamiku supa nebo pritlac na cene :)

Tri autosedacky do kombiku a sedanu a liftu jen tak nedas. Do nekterych suv ano a jinak jedine mpv
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 14. 11. 2019 20:27

on nepsal o dynamice, on psal o vykonu...
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 14. 11. 2019 20:29

A ten vyjin sam o sobr je k ccemu? K nicemu. Odrazi dynamiku auta.
anonymni

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 14. 11. 2019 20:32

Ne vzdy je mezi tim nejaka prima umera.
Pak by mel nejlepsi za dve kila koupit berlingo, nebo neco podobneho, za kilo swapnout motor a za kilo udelat podvozek a brzdy :D
maXX_CZ
Veterán
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků