Názor na toto auto

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod xinek99 20. 10. 2019 16:22

Zdravím, zajímal by mě Váš názor na toto auto.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/merc ... oFrom=list
xinek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K86 20. 10. 2019 16:24

ideální, jdi do toho, lepsi auto na svy potreby nesezenes
Seat Leon ST TGI
Mondeo IV C FL 1,6EB 160 chcíplejch kobyl

Používejte pravý jizdní pruh, idioti!!!
K86
Guru

Odeslat příspěvekod xinek99 20. 10. 2019 16:25

byl bych rád za odpovědi bez ironie, sám tomu jakožto začínající řidič nerozumím, v okolí nemám moc expertů přes auta. sorry. na tom autu nevidím nic špatného.
xinek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 10. 2019 16:27

Měli jsme ho několik let,já bych se nebál.
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod xinek99 20. 10. 2019 16:34

Díky moc. Co spotřeba, zhruba?

-- 20. 10. 2019 17:39 --

K86 píše:ideální, jdi do toho, lepsi auto na svy potreby nesezenes

mám to teda chápat jako ironii?
xinek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 10. 2019 16:41

Spotřebu jsem nikdy neřešil,hlavně aby se tam něco nevyssrralo,ale tenhle kompressor celkem fungoval.
Carrera S,Ex Alpina B4 Biturbo AWD,BMW X5 3,0 D,Kuga 1,5EB New,MB SL 320,MB Sprinter 213 CDi,Ex Porsche Carrera 4,Ex Porsche Panamera 4S
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 20. 10. 2019 16:51

Do kterýho roku měl MB problémy s antikorozní ochranou do roku 2006?
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod 970ka 20. 10. 2019 17:06

Já měl 2003 z Francie a byl netknutý,možná shnil až tady ,ale je to už spoustu let co to měla paní.
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod xinek99 20. 10. 2019 17:41

Líbí se mi právě to co jsem poslal, nebo třeba

ptám se právě proto, zda to není úplná blbost kupovat takové auto. Co jsem si hledal spotřebu tak by nemusela být nejhorší, poruchovost u těch Céček taky ne nějak obzvlášť. Co myslíte?
xinek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 20. 10. 2019 17:50

Podle fotek těžko hodnotit, protože na fotkách ty auta vždy vypadají lépe než v reálu. To co jsi ted posílal bych zvážil to červený coupe. První je CDI diesel, který může mít potencionálně drahý servis. To prostřední bíle už na fotkách žere rez. To červený je atmosferický benzín a vypadá čistě, což by mohla být indikace že měl někdo snahu se o to auto starat.

Vyber si nějaké favority co se tí líbí. A pak holt investuj 500kč nebo kolik do prověření na Cebii. Další variantou je si koupit OBDII čtečku přímo na Mercedes a načíst si co za tajnosti je v řídících jednotkách. Něco to bude stát, ale pořád násobně méně než případné opravy, nebo zjištění že auto má najeto 2x tolik a bylo po havárii.

https://www.mycarly.com/en/app/mercedes/

https://www.zkontrolujsiauto.cz
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod xinek99 20. 10. 2019 17:53

Díky moc za rady. Teď jsem ještě našel tohle. Kdyby bylo v pohodě tak ho beru hned a jen si pískám.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/merc ... etail#tabs
xinek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 20. 10. 2019 17:54

aha zpět, i to červený je nafta. Hmm fakt chceš naftový auto? Fakt to musíš mít?
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod xinek99 20. 10. 2019 17:56

Nene, právě že bych raději benzín. Nejvíc mě tedy zaujal úplně ten první co jsem s ním založil thread a úplně poslední. A jaký je ještě tvůj názor, že by to bylo auto pro studenta? (V záloze mám ještě asi 25k na servis apod.)
xinek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 10. 2019 17:58

Mercedes za 75, s tím určitě nebudou problémy :hm
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod glider 20. 10. 2019 18:02

To prve vyzera fajn, ale uz by som tak stare auto nekupoval.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/focus/18462918

2008 Focus s malo km...to este posluzi a nevyzera to ako 20r auto.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod ace2 20. 10. 2019 18:05

To první vypadá asi ze všech nejlépe. To coupe vypadá pořád celkem atraktivně a takhle od pohledu nevypadá špatně. To poslední je holt sedan v nějakém úplném základu, což nemusí být principiálně špatný výběr vzhledem k tomu že udávané km jsou velmi nízké. Pokud je to pravda tak to fakt může být klidně klasický důchodcovský auto od Němce. Klimu to má, absence parkovacích senzorů bude trochu ojeb, ale zase má šanci že by mohlo dlouho sloužit.

Jenom problém těhle Céček před faceliftem je to že mají mizernou antikorozní ochranu a reznou. Začíná to zpravidla spodním lemem dveří, takže to chce kouknout a pokud už to začalo tak to nemá asi ani cenu brát, protože už to nezastavíš. Nebo koukat na modely po faceliftu (ty poznáš podle čirých krytů předních světel) tam už je to v pořádku, ale asi to zase bude mimo tvůj budget i když nevím zase o tolik dražší by to být nemuselo.

Názor je takový že auto pro studenta je ideální jedničková Fabie. Mercedesa bud chceš protože chceš Mercedesa prostě a chceš nějakého do budgetu a nebo horší varianta že chceš rádobyluxusní auto s kterým chceš udělat falešnou parádu. Pokud jsi fanoušek Mercedesu s omezeným rozpočtem tak bych šel do základní verze a co nejlepší výchozí stav a neorientoval bych se na výbavu či sílu motoru.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod K86 20. 10. 2019 18:26

Jasne ze to je ironie, zalozis vlakno, dostanes 100 doporuceni jinych nez stary MB na ktery ses ptal uz v dotazu a ted zalozis dalsi vlakna na dotazy na statry mergly. Tobe neni pomoci, kup si staryho mergla abys pred skolou vypadal dobre
Seat Leon ST TGI

K86
Guru

Odeslat příspěvekod frostie 20. 10. 2019 18:48

Na mě je to moc nové...A není to japonec. :D
samá rejže, 8 kusů celkem
frostie
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod ace2 20. 10. 2019 18:57

co to je nějaká fejkový profil?
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 20. 10. 2019 19:08

Hele kdyz uz to zalozil, tak ja se zeptam... snad nikdy jsem v necem takovym nejel.
Proc tohle? Je to aspon pohodlny? Paradu s tim (dnes uz fakt) neudelas, liny to je, zere to, jizdne asi nezajimavy.
Seriozni otazka, proc to vlastne dneska chtit?
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 20. 10. 2019 19:11

Protoze v 18ti na stredni s mercedesem
Seat Leon ST TGI

K86
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 20. 10. 2019 19:21

Bych s tím úplně nesouhlasil. Svezení v tom Céčku není úplně marný. Když to bylo nové tak se v tom jezdilo (alespoň mě) moc příjemně. Volba motoru je samozřejmě o tom jaký to bude mít GO, ale i v těch dvoulitrech v benzínu se to celkem hezky neslo. I jízda při 130 se mi v tom líbila, působilo to jízdně prostě jako Mercedes. Dospěle, jistě, vyspěle. Samozřejmě ted po xx letech na starých tlumičích, pérech a buhví co dalšího na podvozku těžko říci co z té původní kvality jízdy zbyde.

Mě se Mercedesy této generace taky líbí. Třeba Ečko W211 či eSko E220 jsou moje srdcovka a pořád se mi ty auta líbí a děsně bych nějaký chtěl. Zvláště to eSko bych chtěl děsně moc.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod xinek99 20. 10. 2019 20:50

Já nevim, mně se, teda hlavně ty staré Céčka, dost líbí. Když na to koukám tak mě zajímá jen počet najetých km, stav (co jde vidět z fotek alespoň) a palivo. Vážně nemám potřebu machrovat s 20ti letým autem. A pořád bych raději měl starý Mercedes než nějakého poje*aného Fiata jako mi všichni radili. Takže prostě abych někoho neurazil tak vezmu první Ovci co uvidím v áčkách, jelikož s Mercedesem vyrobeným před mileniem mě každej Čech s omezeným mozkem pošle do háje.
xinek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod glider 20. 10. 2019 20:59

glider píše:To prve vyzera fajn, ale uz by som tak stare auto nekupoval.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/focus/18462918

2008 Focus s malo km...to este posluzi a nevyzera to ako 20r auto.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod tslany 20. 10. 2019 21:13

xinek99 píše:Já nevim, mně se, teda hlavně ty staré Céčka, dost líbí. Když na to koukám tak mě zajímá jen počet najetých km, stav (co jde vidět z fotek alespoň) a palivo. Vážně nemám potřebu machrovat s 20ti letým autem. A pořád bych raději měl starý Mercedes než nějakého poje*aného Fiata jako mi všichni radili. Takže prostě abych někoho neurazil tak vezmu první Ovci co uvidím v áčkách, jelikož s Mercedesem vyrobeným před mileniem mě každej Čech s omezeným mozkem pošle do háje.

Kup NAčko. S mrkačkama budes všude in i s 30 letým autem.
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 20. 10. 2019 21:14

xinek99 píše:Já nevim, mně se, teda hlavně ty staré Céčka, dost líbí. Když na to koukám tak mě zajímá jen počet najetých km, stav (co jde vidět z fotek alespoň) a palivo. Vážně nemám potřebu machrovat s 20ti letým autem. A pořád bych raději měl starý Mercedes než nějakého poje*aného Fiata jako mi všichni radili. Takže prostě abych někoho neurazil tak vezmu první Ovci co uvidím v áčkách, jelikož s Mercedesem vyrobeným před mileniem mě každej Čech s omezeným mozkem pošle do háje.

Počet najetých km je nic neříkající údaj (a kór v ČR). Je potřeba vidět auto hlavně vizuálně na živo, projet se a projet ho diagnostikou na Mercedes.

-- 20. 10. 2019 22:16 --

Arnie J píše:Mercedes za 75, s tím určitě nebudou problémy :hm

Asi jako s e46 v podobný cenový hladině. Je to poměrně pěkný svezení, do prvního průseru a zjištění, že některý díly stojej randál i po 20 letech a druhovýroba buď není, nebo stojí za vyliž*****. Každý svýho štěstí strůjcem :D

-- 20. 10. 2019 22:19 --

Takže, klidně si to kup. Ale buď připravenej, že do toho můžeš klidně dalších 30-40 bez mrknutí oka nasypat.
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod glider 20. 10. 2019 21:31

Pekne svezeni.
Ma to takmer 20r, myslis, ze niekto menil poctivo podvozkove diely a veci okolo?
Existuje urcite vo vesmire pekny kus, o ktory sa majitel staral, ale nie za 75k kc.

-- 20. 10. 2019 22:32 --

Edit: ok tiez som zil v tejto diskoteke, ked som mal cerstvo po vodicaku.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod aikoN 20. 10. 2019 21:44

Ovšem to rozhodnutí je poněkud jiné. Rozhoduješ se mezi pojebaným, nicméně pojízdným a levně servisovatelným, Fiatem (či jiným podobným autem) a nebo nepojebaným Mercedesem, z jehož původních kvalit za ta léta už moc nezbylo a navíc z něj budeš mít při první závadě zahradní domek, což se stane velmi pravděpodobně hodně brzy po koupi. Toš zvol moudře, každý svého štěstí strůjce.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod istarix 20. 10. 2019 22:01

xinek99 píše: Vážně nemám potřebu machrovat s 20ti letým autem. A pořád bych raději měl starý Mercedes než nějakého poje*aného Fiata jako mi všichni radili.

:mrgreen: :mrgreen:
istarix
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 10. 2019 22:51

glider píše:Pekne svezeni.
Ma to takmer 20r, myslis, ze niekto menil poctivo podvozkove diely a veci okolo?
Existuje urcite vo vesmire pekny kus, o ktory sa majitel staral, ale nie za 75k kc.

-- 20. 10. 2019 22:32 --

Edit: ok tiez som zil v tejto diskoteke, ked som mal cerstvo po vodicaku.

Hele já jsem měl na E46 podvozek v pořádku a prodal jsem ji za 75 :D Ale teda kastle byla dost dobitá a mělo to opravený potkaný motor a 290 tisíc na budíku (reálně ještě víc).
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod kdoa 20. 10. 2019 23:13

Pravda je, že koupě starého auta je jen vstupenka do klubu, další výdaje budou následovat. Je ale lepší servisovat auto, které se ti líbí, než opravovat pojebaného Fiata, který se bude srát stejně tak (spíš víc) a díly, které neseženeš na vrakáči, jsou ku*va drahé i na Fiata (navíc opravou mr*ky její tržní cenu nezměníš).

Takže kup to, co se ti líbí a na negativisty se vyser.

Nejlepší investice, kterou můžeš jako laik udělat, je zavézt auto před koupí na prohlídku do servisu.
kdoa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 10. 2019 23:17

Jo? Jako můj kámoš, co tu konkrétní E46 z předchozího příspěvku vlastnil přede mnou a před koupí si ji nechal zkontrolovat v Renocaru, kde nezjistili, že je stočená o 100 tkm? :D
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod Arnie J 20. 10. 2019 23:21

Mimochodem, servisní náklady za 4 roky co jsem ji měl byly kolem 150 tisíc. Ale řekneme, že jsem měl smůlu a nechtěl jsem na servisu moc šetřit, tak i kdyby to byla půlka, tak si nejsem jistý, jestli je to pro středoškoláka lepší volba než "pojebaný Fiat" :D
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod maXX_CZ 20. 10. 2019 23:33

Drave mladi...
Nech ho, at si na to prijde sam. My jsme taky neposlouchali, co nam radili.¨

Ja si kupil pojebany fiat a jeste ze tak :D
maXX_CZ
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 21. 10. 2019 06:37

Sice mi taky bylo 18 a delaly se kdovijaky kraviny, ale takhle blbej jsem teda nebyl :lol:
Abys jeste na toho pojebanyho fiata rad nevzpominal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Seat Leon ST TGI

K86
Guru

Odeslat příspěvekod MV_cz 21. 10. 2019 06:47

No hned to první z odkazu má každý světlo jiný - jedno brutálně zašlý (to se opravdu mercedesu takhle povedla světla? a druhý je na tom líp. Takže minimálně bude nabořený a zřejmě i stočený (že by s tím průměrně od 2002 najeli za rok 9 tisíc km? :hm), ale tak good luck, na něčem ty servisy vydělávat musí.
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod tombas 21. 10. 2019 07:00

Ten céčkový mercedes je hrozná jebka z asi nejhoršího období, co mercedes kdy měl.
Raději bych vzal něco takového:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/volv ... oFrom=list
no a kdybych byl fajnšmekr
https://www.sauto.cz/osobni/detail/saab ... oFrom=list
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod 970ka 21. 10. 2019 07:48

Já bych si to koupil,netřeba být possera,já měl prvního mergla v roce 86 a to tu na ty auta bylo úplný howno a japa jsme jezdili a ta radost. Paknjsem jich měl desítky a ještě několik starých kousků mám,neposlouchej lidí,kteří to nikdy neměli,svezení je fakt parádní.Je třeba vybrat slušnej kus,jak už tady někteří zmínili,třeba:

https://auto.bazos.cz/inzerat/110815729 ... pekne-.php

S Fiatem děte do pr... :-)
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod glider 21. 10. 2019 07:57

Ten vyzera lepsie.
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod metyn 21. 10. 2019 08:05

že to není nikomu blbé psat na 15 či 20 leté auto 120 k nebo 150 k km a, asi to garážují a jezdí iba v létě :hm , dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 21. 10. 2019 08:05

jj to evidentně všechny tyhle mergly :D
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 21. 10. 2019 09:05

kdoa píše:Je ale lepší servisovat auto, které se ti líbí, než opravovat pojebaného Fiata

:mrgreen: tak určitě

Kurde já vůl jsem si měl místo nového Rapida koupit třeba patnáctiletou RS6 nebo dvanáctiválcový Phaeton a mohl jsem být ze servisování šťastný jak blecha. Nebo počkat..? :D
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 21. 10. 2019 09:09

Místo nového Rapidu jsi měl pořídit novou i30.
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod aikoN 21. 10. 2019 09:11

Za ty prachy nová nebyla.
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 21. 10. 2019 09:26

970ka píše:Já bych si to koupil,netřeba být possera,já měl prvního mergla v roce 86 a to tu na ty auta bylo úplný howno a japa jsme jezdili a ta radost. Paknjsem jich měl desítky a ještě několik starých kousků mám,neposlouchej lidí,kteří to nikdy neměli,svezení je fakt parádní.Je třeba vybrat slušnej kus,jak už tady někteří zmínili,třeba:

https://auto.bazos.cz/inzerat/110815729 ... pekne-.php

S Fiatem děte do pr... :-)

No jo Venco, jenze ty nedelas nic jinyho nez auta, to se pak vi jak se opravuje za levno. Nevim jestli je vhodny radit sice nadrzenymu klukovy na Mergla ze to je nejlepsi variant kdyz o tom vi prd.
Seat Leon ST TGI

K86
Guru

Odeslat příspěvekod 970ka 21. 10. 2019 10:12

Taky jsem byl mladej a věděl kulový,ale mergla jsem chtěl a navíc v době kdy na to všechno bylo jen v tuzexu,tak mu rozumím,ale je fakt,že musí bejt srdcař,jinak je lepší mít slušnou octu apod.
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 21. 10. 2019 10:21

No vidis a jsme na zacatku.
Mladej si nenecha poradit, protoze chce mergla, ale jen na delani parady pred skolou.
Proto si mylsim, ze je lepsi neco masovejsiho.
Seat Leon ST TGI

K86
Guru

Odeslat příspěvekod tombas 21. 10. 2019 11:06

Ve starém merglu bude před školou za kokota. Stylová Alfa udělá větší parádu, ale na tu zase nemá koule.
tombas
Inventář

Odeslat příspěvekod xinek99 21. 10. 2019 11:15

K86 píše:No vidis a jsme na zacatku.
Mladej si nenecha poradit, protoze chce mergla, ale jen na delani parady pred skolou.

Pokud nedokážeš přečíst moje předchozí odpovědi, tak drž ***** a krok a buď šťastnej s nějakým poje*aným Sanderem. Pá.
xinek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 21. 10. 2019 11:21

copak, céfka vpiči? dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod OTA21 21. 10. 2019 11:22

Jo jo, už mu praskla. :)
96kW
OTA21
Štamgast

Odeslat příspěvekod K86 21. 10. 2019 11:31

xinek99 píše:

Pokud nedokážeš přečíst moje předchozí odpovědi, tak drž ***** a krok a buď šťastnej s nějakým poje*aným Sanderem. Pá.

byl jsem mladej, byl jsem blbej, ale nebyl jsem kokot :mrgreen:
Seat Leon ST TGI

K86
Guru

Odeslat příspěvekod metyn 21. 10. 2019 12:25

no co, na stará kolena budeš starý, blbý, aj kokot :D :D :D , šak vím, ne? :mrgreen: dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod puk123 21. 10. 2019 12:29

Jste mu radili k...olap. Na Eržiku by to mohlo udělat dojem.
puk123
Inventář

Odeslat příspěvekod xinek99 21. 10. 2019 12:50

K86 píše:
xinek99 píše:

byl jsem mladej, byl jsem blbej, ale nebyl jsem kokot :mrgreen:

Konečně z tebe vypadla nějaká pravda. Přesně tak, kokot jsi nebyl, pořád jsi. A asi tě to dost žere když musíš reagovat jako totální zaostalá opice.
xinek99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metyn 21. 10. 2019 13:05

ježííííš, kááááčko, no toto :D :D :D :D :D , teď jsi to schytal od ušopleska :shock: :shock: :shock: :shock: , za břich se popadám, to fakt nestojí za reakci, ntv :tleskani :tleskani :tleskani ,dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod K86 21. 10. 2019 13:06

No to bych si dovolil oponovat, v nekolika jinejch vlaknech na stejny dotaz jsem ti poradil a rekl bych ze docela dobre.
Bohuzel jsi ten prvni dotaz mel formulovat neco jako: je mi 18 a chci mergla za kilo I se servisem, to by ti tady ale nikdo nenabidl pojebanyho fijata nebo pojebany Sandero.
BTW pokud tve schopnosti cteni a chapani psaneho textu jsou alespon na urovni 1. - 2. tridy tak ti zajiste doslo, ze ani jedno jsem neradil :D

-- 21. 10. 2019 14:07 --

metyn píše:ježííííš, kááááčko, no toto :D :D :D :D :D , teď jsi to schytal od ušopleska :shock: :shock: :shock: :shock: , za břich se popadám, to fakt nestojí za reakci, ntv :tleskani :tleskani :tleskani ,dědek

Je to podpásovka, ale zatím zvládám :lol: :lol: :lol:
Seat Leon ST TGI

K86
Guru

Odeslat příspěvekod MV_cz 21. 10. 2019 13:10

tombas píše:Ve starém merglu bude před školou za kokota. Stylová Alfa udělá větší parádu, ale na tu zase nemá koule.

To ne, to bude za hrdinu v olítanym merglu, v alfě, v báwu.... asi tohle na to nemá vliv :mrgreen: Ale před vejškou už zaparkovat podobnej střep, to taková sláva nebude :D
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 10. 2019 13:25

No jak před kterou vejškou.
Myslím, že zásadní je, zda to auto bude provozuchopné, či nikoliv. Problém je v tom, že může stejně spolehlivě jezdit 20 letej Fiat jako 20 letej Mercedes.

Jen u toho Fiatu je předpoklad, že při stejné kvalitě výroby bude přeci jen v lepší kondici než ten Mercedes, budou- li ty auta aspoň opticky vypadat podobně, neboť ten mercedes bude mít nejspíš najeto 4x tolik a i Němci, ačkoliv se to mnohým čechům nelíbí, jsou velmi spořivý a nevěřím tomu, že použijí extra super originální díly u auta za 50 tis... Tedy riziko fatálního stočení bude u toho Fiata o něco menší.

Takže ten Mercedes bude min. stejně jako ten Fiat spíše Straline, či něco podobného v této kvalitě...

Ale jo... Já sem pro, ať si každý koupí co chce. Každopádně já nikomu nikdy neradil ojetého Fiata pochybné kvality, protože prostě se nedá u těchto aut jakkoliv garantovat kvalita a spolehlivost. A u 20 letého nejlevnějšího Mercedesu to nebude jiné. Prostě v této kategorii je potřeba vybírat ne podle značky, ale podle skutečného stavu, všechno ostatní je cesta do pekla (nebudeme - li se bavit o specifických požadavcích na auto).

Ono někdy tsačí se podívat, na jakých gumách ty auta sem z pozahranic jezdí. To jsou samé Tectra, Vanli a podobně... Ty auta jsou prostě jebky v posledním tažení a kdo s tím nepočítá..., kupuje si opravdu skleník, jak už tu zaznělo.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 21. 10. 2019 13:33

Nojo ale za stejnou cenu by byl blbej aby koupil stejně tak starýho fiata a mergla. Ten fiat za podobnou cenu bude o 5-7 let mladší, ale neudělá holt tolik parády 8-)
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod yndezit 21. 10. 2019 13:52

Zkusím zítra vyfotit jedno E co potkávám v Mnichově, tomu je vidět skrz blatníky.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod Lukas063 21. 10. 2019 15:15

Takovýho materiálu se i na netu dá určitě najít dost.
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 10. 2019 16:48

Ale ne. Tak o veku to nemusí být vždy 100%. Jde i o ten stav. A jako může být pěkný zachovalý Fiat stejně starý jako ten Mercedes a bude v lepším stavu. Neříkám že to je pravidlo, ale může to tak být. Chtěl sem prostě jen upozornit, že prostě těžko bude technicky v lepším stavu auto co najelo 400t km proti autu co.najel 150t km. Samozřejmě záleží na tom kde to auto.jezdilo atd... Já jen prostě vycházím z toho, že mercedesy budou mít nájezd vyšší než Fiat. Ale to je fuk, za Fiat dosad jakoukoliv jinou značku.
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod 970ka 21. 10. 2019 17:04

Dal bych si tu práci a vyčuchal pěkný stav Mercedesu a bude z toho i radost,občas se najdou pěkný kusy i s malým nájezdem. Jeden jsem sem dával,jen se jet na něj podívat,jinak tato diskuze nemá moc smysl.
970ka
Inventář

Odeslat příspěvekod hobitt 21. 10. 2019 19:34

Zas jestli borec o autech moc nevi, pekny stav nepozna a je udealni kandidat na to, koupit navonenou bidu. Ale co, kazdej jsme takovy auto meli :D A tech medvedu v benzinu taky moc nebude

https://auto.bazos.cz/inzerat/111021275 ... 04-lpg.php
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2000 Fiat Punto 1.2i ELX
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Odeslat příspěvekod ace2 21. 10. 2019 20:38

to vypadá hezky. Otázkou jak se na tom podepsalo to LPG
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod maincoonsback 21. 10. 2019 21:53

jasny, 15 let stare, s lpg a 165t. najeto..., z Nemec. Jeste ze ti Nemci jsou tak sporivy
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod tslany 21. 10. 2019 22:11

Německo jasna věc. Ja mám miatu z německa, motor byl v top stavu, rozhodně nebyl načatej a nemusel jsem ho měnit za nepřidřenej.
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod Arnie J 21. 10. 2019 22:48

Před tebou tu s tím jezdil někdo z Karlovarského kraje, ne?
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod tslany 21. 10. 2019 23:31

To je otázka, bylo to na něj napsaný tři týdny. Prý to měla půl roku jeho ženuška na DE papírech, ale věř tomu :-)
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 21. 10. 2019 23:36

To je jako verit lzim.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 10. 2019 03:30

Aha no to zní dost podezřele
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod metyn 22. 10. 2019 04:02

memáš ještě náhodou spát kámo? dědek
metyn
Inventář

Odeslat příspěvekod Arnie J 22. 10. 2019 10:18

Juniora chytla nějaká bolest zubu tak řval jak tur a zbudil celý barák.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod metyn 22. 10. 2019 10:46

:D , dědek
metyn
Inventář