Odstoupení od kupní smlouvy auta

Poraďte jaké auto koupit!

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod aaaabbbbcccc 7. 10. 2019 16:09

Dobrý den, prosím o radu. Prodala jsem své staré auto za minimální částku (10000) novému majiteli s tím, že mu pošlu poštou plnou moc pro přihlášení vozidla. Již druhý den mi ale nový majitel volal s tím, že auto se mu cestou domů rozbilo a musel ho domů odtáhnout. Nabídl mi, že auto nechá zlikvidovat a přiveze mi osobně doklad o likvidaci a chce vrátit peníze. To už mi bylo dost podezřelé, s největší pravděpodobností se jedná o nějaké šmelináře, kteří by auto na oko zrušili a dál ho vesele užívali či rozprodali. Řekla jsem tedy, že jim peníze vrátím, ale pro auto si dojedu a vezmu si ho zpět. S tím tedy nový majitel nakonec souhlasil. Mě teď zajímá, jak mám postupovat odhledne uzavřené kupní smlouvy. Mám sepsat novou kupní smlouvu, ve které si auto koupím já zpátky? Nebo existuje nějaké písemné odstoupení od smlouvy? Potřebuji písemný doklad o tom, že nový majitel auto vrátil, abych do budoucna předešla možným problémům s tím, že by se potom mohli ohánět kupní smlouvou, že auto je vlastně jejich. Moc děkuji za rady.
aaaabbbbcccc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod puk123 7. 10. 2019 16:25

Bez velkého TP by auto asi nezlikvidoval. Určitě bych šel cestou odstoupení od stávající smlouvy. Taky bych si vzal nějakého svědka jednání. Jak to máte k sobě daleko?
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod aaaabbbbcccc 7. 10. 2019 16:41

Máme to cca 160 km, svědka si určitě vezmu, připravím i písemné odstoupení od smlouvy.
aaaabbbbcccc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 7. 10. 2019 16:42

Zajímavé, nechapu proč to nedělají třeba Alze
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puk123 7. 10. 2019 16:46

To auto povezete zpátky? Platit odtahovku bych za to nechtěl, natož aby nastaly nějaké komplikace a odtahovka jela naprázdno.
puk123
Veterán

Odeslat příspěvekod Pierr3 7. 10. 2019 17:39

Bych se na ně vykašlal.
Pierr3
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 7. 10. 2019 17:50

Také se mi už stalo,ale jsem v jiné pozici,já peníze normálně většinou vracím,ale v tomto případku bych jim sdělil,že jste mluvili s právníkem a ten poradil od smlouvy neodstupovat a uvidíte ,jak se zachovají,také záleží zda jste do kupní smlouvy udala,že to snad ani není pojízdné za ty peníze.Nebo na to kašlat ,vrátit prachy a prodat znovu,nebo rovnou do sběrnýho dvora,záleží také co se přihodilo a jak velký podíl na tom měl ten nový kupující.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 7. 10. 2019 18:08

To co navrhuje kupujici mi prijde rozumne. Ja bych se s tim nedrbal, pokud priveze papiry pro odhlaseni, vratil bych mu prachy, pak tak to vyjde nastejno jako ten vrak dat do srotu rovnou.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2019 18:16

I zde kupujici odpovida za vady v okamziku prodeje a cena na tom nic nemeni. Pokud je fer tak vrti plneni a kde se dal
anonymni

Odeslat příspěvekod exBURN 7. 10. 2019 19:00

Tohle je nejzábavnější na prodeji starých vraků. Nejdříve zástup lidí, co přijdou na auto za 10 -20 000,- a očekávají naprostou leštěnku, ideálně 5 let záruku, hrazený servis, dvoje kole a ideálně splátky s 0% úrokem na 60 měsíců :-D a pak ještě aby se člověk klepal, zda si to někdo náhodou nerozmyslí, protože viděl někde něco jiného a začne tahat storky o poruše a odstoupení od smlouvy.
exBURN
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 7. 10. 2019 19:09

Ne všichni to berou takhle, ja bych to az tolik negativne nevidel.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2019 19:11

Presne. Pokud za 10 prodavam vrak mam to jasne rici. Pokud prodavam auto za 10 a toto nereknu je na miste se domnivat ze auto nebude ve stavu sekundu pred smrti
anonymni

Odeslat příspěvekod maincoonsback 7. 10. 2019 19:22

Nevím no.
Taky se můžeme bavit i tom, jestli je 10 tis. Kč cena obvyklá za automobil. A kupuje li někdo auto kdo má řidičák, lze předpokládat, že se bude jednat o osobu svéprávnou, které musí být jasné, že auto za 10 tis nemusí dojet 160 km trasu, leda že by kupující prokázal, že auto dojelo na nezjevnou vadu, o které prodávající třebas i věděl a u prodeje zatajil.

Mezi náma, ani to Goesovi ve smlouvě je uvedeno že je to vrak by podobnou situaci neřešilo. Právně to vrak nebyl. Mělo to doklady, a bylo to pojízdné.

Na druhou stranu si já už podobný kšeft neumím ani představit a řekl bych že i u Goese je to mimo schopnosti to vnímat..
maincoonsback
Veterán

Odeslat příspěvekod OTA21 7. 10. 2019 19:31

Co takhle do smlouvy napsat, ze už je to jen na náhradní díly, ač stále pojízdné?
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod maincoonsback 7. 10. 2019 19:45

Furt tak nějak.nechapu,.co by taková formulka měla změnit na přístupu takového "zákazníka".
maincoonsback
Veterán

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků